14. İstanbul Bienali’nde Son İki Hafta

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından Koç Holding sponsorluğunda düzenlenen 
14. İstanbul Bienali son iki haftasına girdi. Kapılarını açtığı 5 Eylül’den bu yana büyük ilgi gören 
14. İstanbul Bienali şimdiye kadar 36 sergi mekânında 400 bine yakın ziyaretçiyi ağırladı.

TUZLU SU: Düşünce Biçimleri Üzerine Bir Teori başlığıyla Carolyn Christov-Bakargiev tarafından bir dizi işbirliği içerisinde şekillendirilen 14. İstanbul Bienali’nde 80’in üzerinde katılımcının 1.500’ün üzerinde eseri yer alıyor. Avrupa ve Anadolu yakasında, müzelerin yanı sıra tekneler, oteller, eski bankalar, otoparklar, bahçeler, okullar, dükkânlar ve özel konutlar gibi kara ve su üzerinde 36 farklı mekâna yayılan 14. İstanbul Bienali ücretsiz olarak 1 Kasım tarihine kadar gezilebilir.

Yoğun ilgiden dolayı 14. İstanbul Bienali mekânlarından İstanbul Modern’deki sergi ise uzatıldı ve 26 Kasım Perşembe gününe kadar gezilebilir.

1 Kasım’da İstanbul Bienali

Genel seçimler dolayısıyla 1 Kasım Pazar günü bienal mekânlarından Büyükada Halk Kütüphanesi 31 Ekim Cumartesi ve 1 Kasım Pazar günleri, Cezayir ise yalnızca 1 Kasım Pazar günü kapalı olacaktır. SALT Galata Pazar gününe özel olarak 12.00’da açılarak 18.00’a kadar ziyaret edilebilecektir. Diğer tüm bienal mekânları 1 Kasım Pazar günü ziyarete açık olacak. 14. İstanbul Bienali sergi mekânlarıyla ilgili ayrıntılı bilgiye 14b.iksv.org/ adresinden ulaşabilirsiniz.

14. İstanbul Bienali Sergi Mekânları

14. İstanbul Bienali’nde, İstanbul Modern, ARTER, Özel İtalyan Lisesi ve Galata Özel Rum İlköğretim Okulu karma sergilere ev sahipliği yaparken, diğer tüm mekânlarda tek sanatçı ya da sanatçı topluluklarının işleri görülebilir.

Galata-Tophane-Beyoğlu bölgesindeki sergi mekânları; SALT Galata, Vault Karaköy The House Hotel, Kasa Galeri, Galata Özel Rum İlköğretim Okulu, İstanbul Modern, balıkçı teknesi, DEPO, otopark ve dükkân, Masumiyet Müzesi, Özel İtalyan Lisesi, Fransız Yetimhanesi (hayali mekân), The House Hotel Galatasaray, ev, Cezayir binası, Casa Garibaldi (hayali mekân), ARTER, FLO binası, Pera Müzesi, ADAHAN Otel’deki oda ve Sarnıç. Kabataş-Kadıköy-Büyükada hattında ise Tunca Subaşı & Çağrı Saray Atölyesi, Büyükada’da Kaptan Paşa Deniz Otobüsü, Büyükada Halk Kütüphanesi, Splendid Palas Oteli, Rizzo Palas, Mizzi Köşkü, Çankaya 57 ile Troçki Evi yer alıyor. Ayrıca Sivriada da bienal mekânları arasında bulunuyor. Şişli-Tarihi Yarımada-Rumeli bölgesinde yer alan bienal mekânları ise Yeni Hrant Dink Vakfı ve Agos Merkezi ile vakfın ve gazetenin eski merkezi Hrant Dink Vakfı ve Agos – Parrhesia Merkezi, Küçük Mustafa Paşa Hamamı, Rumeli Feneri ve Riva Kumsalı (hayali mekân).

14. İstanbul Bienali’ni İKSV Mobil Uygulamasıyla Gezin

14. İstanbul Bienali sergilerini Vodafone Red’in katkılarıyla hayata geçirilen İKSV Mobil uygulamasıyla İstanbul Bienali’ni gezerken bienal mekânları ve sanatçı bilgilerine ulaşabilir, bienal mekânları için yol tarifi ve toplu taşıma bilgilerine ulaşabilirsiniz. İKSV Mobil uygulaması AppStore ve Google Play’den ücretsiz indirilebilir.

||||| 0 ! |||||

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*