2013 ofis mobilya trendleri Officexpo’da belirlenecek

Ofis mobilyası sektöründe “Türk tasarımı” olgusunu dünyaya taşımak misyonuyla hareket eden sektör, Türki Cumhuriyetler başta olmak üzere, AB ve Ortadoğu Ülkeleri ile ticari ilişkilerini her geçen gün geliştiriyor. Sektör, yüzde 100 kendi tasarımları olan ürünlerle dünyada söz sahibi bir marka haline dönüşmeyi hedefliyor.

2013 yılı ofis mobilyası trendlerinin görücüye çıkacağı “Officexpo – Ofis Mobilyaları Fuarı” 29 Ocak – 02 Şubat tarihleri arasında CNR EXPO – İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Fuarda sergilenecek mobilyalarda şıklık, fonksiyonellik, tasarım, ergonomi ve ekonomi temel unsurlar olacak.

Officexpo1

Ofis mobilyalarında kişiselleştirmeye rağbet büyük

Son yıllarda dünyada yaşanan teknoloji ve sanayideki gelişmelere paralel olarak Türk mobilya sektörü de kendini günün şartlarına göre konumlandırıyor. 2013 yılına ofis mobilyalarında sadelik, kullanım esnekliği ve kişiselleştirmeye uygun yapılar ön plana çıkıyor. Kişiselleştirme, yalnızca çeşitli renk ve büyüklükteki aksesuar seçenekleriyle sınırlı kalmıyor. Tüm çalışanlar, masasının etrafında şahsi eşyalarını sergileyebileceği veya saklayabileceği, kendi zevkini yansıtan özel bir mekan yaratma imkanına sahip oluyor.

Ofis mobilyalarında renklerde de trend çok hızlı değişiyor. Bu yıl ofis mobilyalarına ağırlıklı olarak beyaz renk tasarımlar kullanılacak. Bunun yanında mürdüm, yeşil gibi renklerin olacağı, cam ve metalin uyumlu hale getirildiği sade yalın çizgilerdeki mobilyalar ofislerde baş tacı olacak.

Officexpo2

Mobilyalar yeşil bina projeleriyle uyumlu

Geçtiğimiz sezonda olduğu gibi bu yıl da geri dönüşümlü çelik ve melamin kullanımı ile tasarlanan doğa dostu mobilyaları, yeşil bina projeleriyle tam uyum sağlıyor. Az sayıda malzemeyle üretilen mobilyaların kolayca sökülmesi, dönüşüm sürecini de kolaylaştırıyor.

Sağlığı koruyan yardımcı mobilyalar Officexpo’da

Fuarda sergilenecek ürünlerde görsellik gibi ergonomi de ön plana çıkıyor. Officexpo Fuarı’nda sergilenecek fileli koltuklar, doğal deri vip serisi gibi ürünler özel olarak tasarlanmış. Sırt ve bel yapısıyla oturma, çalışma sırasındaki hareketlerde vücuda yüzde 100 uyum sağlayan koltuklar sırt yapısı sayesinde tüm beli kavrıyor. Aynı zamanda bu ürünler oturma yüksekliğini ve ağırlığı hareket hızına göre kontrol edebiliyor.

Officexpo’da ayrıca executive makam takımları, operasyonel çalışma masaları, ofis çalışma masaları ve bu grupların kütüphaneleri, ayrıca antistatik ürün grupları ve ESD teknik servis masaları ile koltuk grubunda makam çalışma koltukları, personel çalışma koltukları,VIP ve misafir koltukları ve bunların yardımcı ürün grupları, sandalyeler ve arşivleme sistemleri sergilenecek. Firmalar anahtar teslimi proje ve mobilya donanımı hizmetlerini de fuarda tanıtacaklar.

Officexpo3

||||| 0 ! |||||

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*