2017’nin Trend Renkleri

Dünyanın önde gelen tasarımcıları ve markaları 2017 koleksiyonlarını ve 2017’nin renklerini açıkladılar. Görülen o ki 2017 canlı ve insanı heyecanlandıran renklerin yılı olacak.

Pantone Yılın Rengini Açıklıyor

PantoneMain

Dünyada renk denince akla ilk gelen isim olan küresel renk otoritesi Pantone Renk Enstitüsü 2017 için yılın rengini Greenery olarak açıkladı. Yılın rengi fıstık yeşiline çok yakın olan ancak onun kadar parlak olmayan yeşilin ‘greenery’ tonu olacak. Doğada özellikle baharın ilk günleri görmeye alışık olduğumuz sarı – yeşil tonlarında, yeniden dirilişi simgeleyen tatlı bir yeşilden bahsediyoruz.

aol-colour-2017-04

Yeşil rengin en asil hallerini önde gelen markaların 2016 koleksiyonlarından zaten hatırlıyoruz. Anlaşılan o ki yeşilin tahtı bu sene de sarsılmayacak. Bir kış rengi “emerald green” yaz aylarına doğru “greneery” tonuyla bizi canlandıracak.

Pantone yılın rengini ‘greenery’ olarak açıklasa da yıl boyunca trendleri yansıtacak renk kombinasyonlarını da yayınlamayı ihmal etmedi.

Peki “Greenery” ile hangi tonları birlikte kullanarak farklı atmosferler yaratabiliriz. İşte Pantone bu konuda 10 ayrı mood yaratmış.

pantone-top-10

Yıl boyunca yeşil ile birlikte trend olacak renkler arasında çuha çiçeği sarısı, pembe kızılcık sopası, fındık kabuğu, mint mavisi diyebileceğimiz island paradise, alev kırmızısı, civanperçemi pembesi, niagara mavisi, lapis mavisi, karalahana gibi bol bol yeşil ve mavi tonu olacağı tahmin ediliyor. Bu da demek oluyor ki bu yıl pek çok tasarımda bu güzel renkleri göreceğiz.

greenry

Akzo Nobel Yılın Rengi

aol-colour-2017

Akzo Nobel 2017 dekorasyonlarında öne çıkaracakları yılın rengini “denim drift” olarak açıkladı. Mavi – gri bir ton olan ‘denim drift’ birlikte kullanıldığı renklere göre farklı ambiyanslar yaratabilen bir ton.

aol-colour-2017-02

Akzo Nobel yılın rengi videosunu izlemeyi unutmayın!

grey

dark-blue-1

 

Dunn Edwards Yılın Rengini “Honey Glow” Olarak Açıklıyor

aol-colour-2017-06

Modadan dekorasyona ister “Honey Glow” sarısını, ister yeşili, ister maviyi kullanmaya karar verelim, Pantonenin öngördüğü kodlar ve uygun renk kombinasyonları epey işimize yarayacağa benziyor. Teşekkürler hayatımıza renk katan tüm yaratıcı insanlara.

Baharatlı Hardal
Baharatlı Hardal

honey-11

Pomstore ekibi olarak keyifli bir yıl diliyoruz…

||||| 0 ! |||||

“2017’nin Trend Renkleri” için 1 cevap

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*