22 Mart Dünya Su Gününde;GROHE teknolojileri su tasarrufunda öncü

GROHE, doğal kaynakları kullanırken geleceğe karşı sorumluluk duyup çevreye özen gösterenlerin kullanımı için, suyu tasarruflu kullanan ve hem çevre korumaya hem de aile bütçesine katkı sağlayan ürünler sunuyor.

Dünyanın artan nüfusunun su ihtiyaçlarının karşılanması, su kaynaklarının giderek azalması ve bilinçsiz kullanımı nedeniyle her geçen yıl daha büyük bir sorun haline geliyor. Su kaynaklarının doğru biçimde kullanılmaması, suyun önemli bir kısmının bulunduğu yerde ya da bir noktadan diğer bir noktaya aktarılması sırasında buharlaşması, ya da yanlış sulama sistemleri, su kaynaklarının azalmasının en önemli nedenleri.

Rainshower-Watercolor-grohe

Yeryüzünde bulunan suyun sadece yüzde 3’ü içilebilir su, yüzde 97’si ise tuzlu sudan oluşuyor. İçilebilir ve kullanılabilir su olarak tanımlanan yüzde 3’lük bölümün yüzde 79’u, kutuplardaki buz dağlarında ve yüzde 20’si ise derin yeraltı sularında depolanmış durumda. Ulaşılması mümkün olan su kaynakları ise, göller, nehirler, akarsu, çay, dereler ve tatlı su rezervuarlarında yer alan ve sadece yüzde 1’i oluşturan, son derece sınırlı bir kaynak.

Dünyada baş gösterecek su sıkıntısının 2050 yılına kadar Ortadoğu ülkeleri başta olmak üzere 54 ülkede çok etkili olması bekleniyor. Dünyada halen 1.1 milyar insanın temiz içme ve kullanma suyundan yoksun olması, her yıl 5 milyon insanın temiz su kullanamadığı için ölmesi gibi konulara dikkat çekmek için her yıl 22 Mart tarihi Birleşmiş Milletler kararıyla Dünya Su Günü olarak kutlanıyor. Su kaynaklarının giderek azalması konusunda, dünyadaki her bireyin, kurum ve kuruluşun üzerine düşen bir sorumluluk olduğuna inanan GROHE bu bilinçle, su tasarrufu sağlayan yüksek teknolojili ürünlerinin geliştirilmesini ve kullanımının yaygınlaşmasını hedefliyor.

GROHE’den Çevre Korumaya Katkı

Tasarım, teknoloji ve kaliteyi dengeli bir şekilde birleştiren, yeni bir ürün oluştururken sadece estetik değil, ergonomi, fonksiyonellik, teknoloji ve uzun ömürlü kullanım gibi unsurları da dikkate alan GROHE, geliştirdiği ürünlerle doğal kaynakların ekolojik ve ekonomik kullanımı ile çevrenin korunmasına da yardımcı oluyor.

Türkiye’de ithal armatür pazarının lider firmalarından biri olan GROHE’nin mükemmel tasarıma sahip, yenilikçi ürün yelpazesi kullanıcılara farklı seçeneklerde çevre dostu ürünler sunuyor. GROHE’nin su tasarrufu sağlayan teknolojileri, termostatik bataryaları, çift kademeli rezervuar sistemleri ve su verimliliği sağlayan dijital bataryaları ile hem su hem de enerjiden tasarruf ederek çevreye ve ev bütçesine katkıda bulunma olanağı sunuyor.

Grohe Türkiye Ülke Müdürü Serhat Sabaz, GROHE’nin bu alandaki duyarlılığının altını çizerek şunları söyledi; “Su kaynaklarının azalması gelecek nesillerin içilebilir su ihtiyacını tehdit ediyor ve bu da bize büyük bir sorumluluk yüklüyor. Grohe olarak bu alandaki sosyal sorumluluğumuzu su ve enerji tasarrufu sağlayan ürünler tasarlayarak yerine getiriyoruz.

Grohe’nin Eco Joy fonksiyonlu ürünleri en yüksek puan ile WELL sisteminde A sınıfında yer alıyor ve biz Grohe markası ve çalışanları olarak sıhhi tesisat sektöründe Well sistemine öncülük etmekten gurur duyuyor, müşterilerimizi sorumlu su tasarrufuna teşvik ediyoruz.’’

Su Tasarruflu Armatürlerde “Minimum Tüketim, Maksimum Keyif”

Enerji tasarrufunun yeni bir yolunu sunan GROHE SilkMove® ES ise soğuk su kullanılan el yıkama, diş fırçalama gibi durumlarda suyun ısıtılmasını engelleyerek enerji israfının önüne geçen, güvenilir bir batarya kartuşu teknolojisi.

Geleneksel batarya tasarımlarında kumanda kolu merkezi başlangıç konumunda iken kullanılsa da suya sadece diş fırçalamak veya el yıkamak için ihtiyaç duyulduğu zamanlarda bile sıcak ve soğuk suyun karışmasına neden olur. Bu enerji israfı, yeni kartuş teknolojisi SilkMove® ES ile güvenilir şekilde önleniyor. ES, İngilizce’de “enerji tasarruf” anlamına gelen “Energy Saving” sözlerinin kısaltılmasını ifade ediyor.

GROHE SilkMove® ES bulunan bataryalarda, kumanda kolunun başlangıç konumu sadece ‘soğuk’ su sağlıyor ve kumanda kolu daha fazla sağa doğru çevrilemiyor. Daha da fazla su tasarrufu elde etmek amacıyla, azami akış oranı dakikada 5,7 litreye ayarlanıyor. Ayrıca bataryanın sürdürülebilirlik özellikleri sosyal sorumluluk gereklerini sağlarken, sıcaklık limitleyicisi de aşırı sıcak su yüzünden yanma riskini ortadan kaldırıyor.

Yeni GROHE SilkMove® ES teknolojisine sahip batarya serileri arasında, modern banyoların donatılmasında en beğenilen üç seçenek olan Eurolines, Concetto ve Essence bulunuyor. İster evinizdeki banyo olsun, isterse büyük bir tesisteki genel mekanlar, bu hassas mühendislik eseri enerji tasarruflu bataryaları kurmak her zaman iyi bir fikir.

Su verimliliği sağlayan dijital armatürler

GROHE Ondus® Digital ve GROHE Veris F-Digital koleksiyonları ise en son teknolojiyi kullanarak su tasarrufu sağlıyor ve istenen akış oranı, sıcaklık ve süreye göre programlamaya olanak veriyor. GROHE dijitalbataryalar, programlanabilir aralıklı “durdur/başlat” akış özelliği ile özellikle diş fırçalarken bataryayı bir açıp bir kapatmaya gerek bırakmadan gerekli ve yeterli su akışını sunuyor.

Su Tasarruflu El Duşları

Doğru el duşunu seçerek, hem keyifli ve canlandırıcı bir duşun tadını çıkarmak hem de su tüketimini büyük ölçüde azaltmak mümkün. Su tasarrufunda kaliteli malzeme, birinci sınıf

tasarım ve gelişmiş mühendislik büyük bir rol oynar. Bu özellikleriyle GROHE EcoJoy™ el duşları kullanıcılara su akışını azaltma ve entegre akış sınırlama olanağı sunuyor.

GROHE Rainshower® Icon, el duşlarının gövdesinde su tasarrufu sağlayan Eco buton bulunuyor. Duştayken butonu kolayca kaydırarak yüzde 40’a kadar su tasarrufu sağlamak mümkün. vücudunuzun her bölgesine dengeli bir şekilde dağılmasını sağlıyor.

GROHE Power&Soul® Koleksiyonu’ndaki el duşları, çekici tasarım ve yenilikçi teknolojileri ile de dikkat çekiyor. GROHE Power&Soul® el duşları, GROHE EcoJoy® teknolojisi ile daha az su tüketimi ve mükemmel akış sağlarken, el duşlarının arkasında bulunan butonlar “Tek

Dokunuşla Duş” özelliği ile fark yaratıyor. Koleksiyon, GROHE Rain O2, Rain,Bokoma ve Jet akış seçeneklerinin yanı sıra, birbirleriyle kombinlendiğinde yedi farklı akış şekli sunuyor.

Su Tasarruflu Termostatik Bataryalar

Termostatik bataryaların seçiminde güvenlik ve konforun yanı sıra, su tüketimi de önemli bir etken. Termostatik bataryalar, su sıcaklığının duş boyunca aynı derecede muhafaza edilmesini sağlar. Böylece evin başka bir noktasında su kullanımı gibi nedenlerle su debisi değişse bile sıcaklığını yeniden ayarlamaya gerek kalmadan rahat kullanım sunar.

||||| 0 ! |||||

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*