4 Adımda 4 Mutlaka!

Hayatımızın her anı tasarım… Kimi tarihi bir serüvenin yapı taşlarının günümüze verdiği ilhamla yeniden hatırlanıyor, kimi doğadan ilham alarak tasarlanarak hayal gücümüzü zorluyor, kimi rengarenk açıp içimizi canlandırıyor, kimi ise minicik tasarımlarıyla hepimizi gülümsetiyor. İşte haftanın mutlakaları…

Mutlaka izleyin!

Mozaik, Charles& Ray Eames sergisi ile başlayan ve Eero Saarinen ile devam eden tasarım sergileriniüçlemenin son adımı olan Le Corbusier sergisi ile sonlandırıyor. Cassina, Le Corbusier ve Charlotte Perriand’ın modern-klasik eserlerini merak edenler, 25 Mayıs tarihine kadar tasarım kültürünün bu tarihi yolculuğunu kaçırmasın!

Mutlaka oturun!

Yumuşacık bir kuzuya oturmak! Ne denli mümkün sizce?Üstelik bu kuzunun tüyleri de dökülmüyor… Jolanda Van Goor tasarımı bu kuzu iskemleler organizmaların gelişiminden ve hareketlerinden ilham alınarak tasarlanıp hayalgücümüzü neşelendiriyor. Tasarımlarını iki ksitte ele alan Jolanda Van Goorkullandığı doğal ve toksit olmayan malzemelerle de yeni nesil tasarımcılaraörnek oluyor.

Mutlaka giydirin!

Trumpette nihayet Türkiye’de… Artık bu minik ayaklar için kilometrelerce uçmanıza veya Amerika’ya alışverişe giden arkadaşlarınızın cebine minicikçoraplardan oluşan kocaman bir alışveriş listesi sıkıştırmaya son! Bebeğinizin 0-2 yaş boyunca bunalmadan keyifle giyeceği bu minyatür tasarımlar sadeceçorap olmanın dışında ayakkabı görünümüyle deçok şık! Bebeğinizin her farklı kıyafeti için farklı renk ve tasarımlarda ayakkabı aramak da tarihe karışıyor,çünkü her kıyafete uygun bir Trumpette mutlaka var… Türkiye’deki distribütörlüğünü Bogi Tekstil’inüstlendiği ve 6’lı olarak birbirinden sevimli kutu tasarımlarında satılan buçoraplardan birini bebeğinize armağan etmek istiyorsanız Beymen Kids’lere mutlaka uğrayın. Yaz aylarında ise Alaçatı ve Marmaris Club Viva’da satışa sunulacak olanünlü markanınçorapları yeni sezona damgasını vuracak gibi!

Mutlaka alın!

500 flowers for Zeyneb… Ne olduğunu mu merak ediyorsunuz? Emir Uras’ın 18 yıllık eşi Zeyneb için 4 yıldırçizimlendirdiği 500 farklıçiçek deseninin adı bu. Gaia&Gino’nun kurucusu GayeÇevikel ise bu 500 deseni kaselere taşıyarak MoMA’nın bile talip olduğu‘Bloom’ adlı bir koleksiyon yaratmış. Uras&Dilekçi şirketi ile büyük başarılara imza atan Uras’ın 16 Haziran’da“500 flowers for Zeyneb” adı altında Akaretler’deki Cam Galeri’de açılacak olan sergisini 16 Temmuz’a kadar gezebilirsiniz. Kaselere sahip olmak isteyenler ise satışa sunulduğu Bilstore, İKSV ve Godiva’nın yolunu tutsun…

||||| 0 ! |||||

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*