ALLDESİGN 2014’e DEFNE KOZ TASARIMI ELA İLE SAMET DAMGASI!

Tasarımcı Defne Koz tarafından SAMET için tasarlanan ELA Elastik Menteşe Kapağı,  tasarım sektörünün Türkiye’deki ilk B2B platformu Alldesign İstanbul 2014’te tasarımcılardan tam not aldı.

Türkiye’nin lider mobilya aksesuar markası SAMET ile tasarımcı Defne Koz & Marco Susani işbirliğinin sonucu olan menteşe kapak sistemi ELA Elastik Menteşe Kapağı, Alldesign Uluslararası 3.Tasarım Konferansları ve Yaratıcı Endüstriler Fuarı’nda tasarımcılarla buluştu. 21-22 Şubat tarihleri arasında Hilton Convention & Exhibition Center’da gerçekleşen uluslararası etkinlikte, ELA Elastik Menteşe Kapağı, tüm tasarımcıların ilgi odağı oldu.

Yerli ve yabancı tasarımcılar ve üreticiler ile tasarım endüstrisini, satın alma, Ar-Ge, pazarlama temsilcilerini buluşturan Türkiye’deki ilk B2B platformu olan Alldesign 2014 fuarında sergilenen ürünler arasında başrolde Defne Koz & Marco Susani imzalı ELA Elastik Menteşe Kapağı vardı. Türkiye’de lider, dünyanın sayılı mobilya aksesuar markalarından biri olan SAMET standında, Alman Tasarım Konseyi tarafından İç Mekân İnovasyon Ödülü’ne ve ürün tasarımı ile IF DESIGN Ödülü’ne layık görülen ELA’nın yanı sıra Defne Koz tasarımlı Duolift ve Monolift Kalkar Kapak Sistemleri de fuar katılımcılarının büyük ilgisini topladı.

Tasarım dünyasını buluşturan Alldesign 2014’te yer almaktan büyük mutluluk duyduklarını belirten SAMET Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ufuk Kızıltan; “SAMET olarak inovatif yaklaşımımızla sektördeki yerimizi daha da sağlamlaştırmayı hedefliyor, çalışmalarımızı uluslararası bir marka olma iddiasıyla yürütüyoruz. Günümüzde kullanıcılar, artık sadece kaliteli değil; estetik, farklılık ve renk arıyor. Bu talebi en üst düzeyde karşılamak için dünyaca ünlü Tasarımcı Defne Koz ile işbirliği yaptık. Bu noktada çok doğru bir adım attığımızı da belirtmeliyim. Defne Koz’un değerli emekleriyle tasarlanan ELA Elastik Menteşe Kapağı ile birlikte SAMET’in yenilikçi vizyonu, dünyada son derece prestijli ödüllerle tescilleniyor. SAMET olarak uluslararası bir marka olma iddiasıyla çıktığımız bu yolda Defne Koz ile 2014 yılında da farklı ürünlerimizi kullanıcılara sunmanın heyecanını yaşıyoruz.” dedi.

Yenilikçi yaklaşımını yansıtan ürünleriyle dikkat çeken ve sektörün ilk 6 global oyuncusu arasında yer alan SAMET, İtalya, Almanya ve Rusya’daki showroom’ları ile uluslararası tasarım dünyasına da ulaşıyor.

||||| 0 ! |||||

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*