AOGİ-iki yürek iki dokunuş /AOGI – two hearts two touches

Türkiye’nin ilk Sanat Oteli Casa Dell’ Arte Otel 7 Ağustos 2014 de 2 kadın sanatçı Gülten İmamoğlu ve Arzum Onan’a ait sergiyi 2 kadın küratör; Gizem Tatlıcı – Zerrin Ulusman ve otel sahibesi Ahu Büyükkuşoğlu Serter işbirliği ile Bodrum da gerçekleştirdi. Bodrumlu sanatseverler tarafından yoğun ilgi gören sergi içerik ve takdim açısından da oldukça dikkat çekiciydi.

Sergide Çağdaş Türk resim sanatının değerli sanatçılarından ve uluslararası platformdaki temsilcilerinden Dünya çapında dördü birincilik 9 ödül sahibi bir sanatçı olan Prof . Gülten İmamoğlu eserleri ile 9 yıllık zahmetli heykel eğitimi sonucundaki birikimle yeni titrine kavuşan heykeltraş Arzum Onan’ın eserleri , “İKİ KADIN İKİ YÜREK” konseptiyle sanatseverlerle buluştu….

arzum onan  03

Gülten İmamoğlu; Amerika’da “Woman of the Year 2011” dahil uluslar arası önemli ödülleri olan, 30 sanat kariyerinin yanında, genç yaşta profesörlük ünvanına sahip sanatçılarımızdan. Kendine özgü sanatsal yaklaşımıyla dikkat çeken doğum-yaşam-ölüm gerçekliğinde “sürekli değişerek katmanlaşan ve Zaman Tanrı’ya boyun eğen ruhun hallerini” resmettiğini ifade eden, yoğun devinim yüklü soyut dışavurumcu kompozisyonları, dünyanın pek çok ülkesinden sonra ilk kez Bodrum’da sergileniyor.

Arzum Onan

Heykelin 3 boyutluluğunda kadının kırılgan yapısını daha da belirginleştirdiğini ifade eden Arzum Onan, İrfan Korkmazlar’ la başladığı heykel serüvenini Yunus Tonkuş’ la içselleştirdiğini belirtiyor. Çamurun yumuşaklığı, metalin soğukluğuna kendi ruhunu, sevgisini ve zarafetini de katarak kadının değişebilen duygularını yansıtan eserlerini İstanbul’dan sonra ilk defa Bodrum’da sergiliyor.

Sanatseverlerin beğenisine sunulacak olan “AOGİ-iki yürek iki dokunuş” sergisinde; Gülten İmamoğlu’nun beyaz tuval üzerinde kendi ürettiği üslupla renklerin armonisini izlerken, Arzum Onan’ın 9 yıllık birikimininde değişik materyaller kullanarak yaptığı heykellerini, hocası Yunus Tonkuş’un dediği gibi şaşkınlıkla izleyeceksiniz.

Gülten İmamoğlu,98x 140ar_nma II-14

Dünyanın sayılı sanat otellerinden biri olan Casa Dell’ Arte Otel; Bodrum’un da en seçkin ve nezih otellerinden biri. Türkiye’nin sayılı koleksiyoner ailelerinden, Büyükkuşoğlu ailesine ait. Otelin en ilginç tarafı ise içine girdiğinizde sanki bir otelde değil de çağdaş sanat eserlerinin bulunduğu zengin bir müzedeymişsiniz hissini vermesi.

7 Ağustos Perşembe günü açılan sergi 12 Ekim’e kadar da sanatseverlerin ziyaretine açık.

Gülten İmamoğlu, Yasemin Semercioğlu, Arzum Onan
Gülten İmamoğlu, Yasemin Semercioğlu, Arzum Onan
||||| 0 ! |||||

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*