Arçelik A.Ş.’ye Red Dot’tan 9 Tasarım Ödülü Birden

Arçelik A.Ş., tasarım dünyasının en prestijli yarışmalarından biri olan olan Red Dot’ta toplam 9 tasarım ödülü birden aldı.

Arçelik A.Ş., tasarım dünyasının en prestijli yarışmalarından biri olan ve otoritelerce kabul edilen bir kalite onayı olma özelliği taşıyan Red Dot tarafından Beko ve Grundig markalı toplam 9 ürünüyle ödüle layık görüldü. Almanya’nın Essen şehrinde düzenlenen ödül töreninde ödülü Arçelik A.Ş. Endüstriyel Tasarım Yöneticisi Serdal Korkut Avcı ve takım arkadaşları aldı.

Red Dot Tasarım Ödülleri jürisi tarafından Grundig GKN 16830 X Kombi Buzdolabı, Grundig GEZM 47000 B ve Grundig GEBM 46000 B Ankastre Fırınlar, Beko WKY 61031 C Çamaşır Makinesi, Grundig TR1200 Ahşap Masa Radyosu, Grundig Vision 9 Air Design TV ve Grundig Ekmek Kızartma Makinesi ‘High Quality Design’ (Yüksek Kalite Tasarım) ödülüne layık görülürken, Grundig GWN 58472 C çamaşır makinesi ve GTN 48271 GC kurutma makineleri de ‘Outstandingly Designed Detail Solutions’ (Üstün Tasarım Detayları) mansiyon ödülü almaya hak kazandı.

Her yıl çeşitli ülkelerden binlerce başvurunun yapıldığı Red Dot Tasarım Ödülleri tasarımın en iyilerini ödüllendiriyor. Bu yıl, 54 ülkeden 1865 üreticinin, tasarımcı ve mimar ürünleri ve projeleriyle başvurduğu değerlendirme sürecinde 37 profesyonelden oluşan bugüne kadarki en büyük red dot jürisi 4662 çalışmayı canlı ve yerinde test edip tartıştı ve değerlendirdi.

Red Dot Tasarım Ödülü Alan Ürünler

Kusursuz ve minimal tasarımıyla Beko WKY 61031 C çamaşır makinesi, küçük gövdesi sayesinde küçük banyolara ve çamaşır odalarına kolayca sığar ve bu küçük hacimle 6 kg’lık şaşırtıcı seviyede yüksek yıkama kapasitesine sahiptir. 50 cm çapındaki büyük kapısı sayesinde makinenin yüklenmesi ve boşaltılması daha kolay ve rahattır.

Tasarım tarzında sadeliği ve basitliği vurgulayan A+++ sınıfı Grundig GKN 16830 X Kombi Buzdolabı, kullanıcıya diğer A sınıfı ürünlerden %60 daha az enerji tüketimi sağlar. Buzdolabında, yiyecekleri daha uzun süre taze tutan 0-3°C’lik Süper Taze Bölgesi bulunmaktadır. Hijyen+ antibakteriyel karbon filtresi, bakteri oluşumunu önler ve dolap kokularını azaltır.

Grundig’in enerji lideri GEBM 46000 B ve GEZM 47000 B Ankastre fırınlar A sınıfından %20 daha az enerji tüketir. Ayrıca, önceki modellerden 2 kat daha sessiz olan bu fırınlar dünyanın en sessiz ankastre fırınlarıdır (46 dMA). Çıkarılabilir cam yüzeydeki yüksek teknoloji ürünü benzersiz ‘nano’ kaplama iç kapı üzerinde kalıntı birikmesini önler.

Grundig GWN 58472 C Çamaşır makinesi fırçasız motoru ve aquaround™ plus teknolojisiyle A+++ sınıfı ürünlerden %40 daha az enerji tüketir. Smart Assist teknolojisi ile her yönüyle akıllı bir kullanıcı deneyimi sağlar.

Grundig GTN 48271 GC Kurutucu standart A sınıfı ürünlere göre %65 daha az enerji tüketimine sahip A sınıfı bir üründür. “S” şeklindeki gürültü engelleyici yan duvarlar, kabin izolasyonu ve fırçasız motor teknolojisi sessiz kurutma performansı sağlar.

Sade, klasik ve estetik çizgilerle yaratılan Grundig ekmek kızartma makinesi arka ışıklandırmalı düğmeleriyle 7 ısı seviyesi seçeneği sunar ve herkesin zevkine uygun her tür ekmek, kruvasan ve hamur işlerinde kullanılabilir.

A sınıfı enerji tasarrufuna sahip Grundig Vision 9 Air Design Televizyon, özel dizayna sahip Airchrome alüminyum ayağı ile ödüle layık görüldü. 55 inçlik bu smart Interactive TV, online hizmetlere ulaşabilme, 3D’yi destekleme ve Full HD gibi özelliklere sahip.

Grundig TR1200 Ahşap Masa Radyosu retro tasarımını modern tasarımla basit bir şekilde bir araya getiriyor. Göz alıcı ahşap raf tasarımı farklı renk alternatifleriyle şık görünümü destekler ve kullanıcılar için kişisel seçenekler sunar.

 

||||| 0 ! |||||

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*