ArkiPARC 2013 Belediye Odulu Finalistleri Belli Oldu

10 – 11 Nisan 2013 tarihinde Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenecek ArkiPARC 2013 kapsamında bu sene ilk kez sahibini bulacak Belediye Ödülü ile gayrimenkul alanında kentli için görünür değer artışının gerçekleşmesine sebep olan ve belediyeler tarafından hayata geçirilen kamu hizmetlerinin teşvik edilmesi hedefleniyor. Ödül, stratejik yaklaşım ve uygulama olmak üzere 2 kategoride belediyenin tüzel kişiliğine verilecek.

ArkiPARC_2013_Belediye_Odulu_Finalistleri_Belli_Oldu_02

Finale Hangi Belediyeler Kaldı?

Kentsel Strateji Danışmanlık Ortağı Ali Faruk Göksu, Şehir Plancısı Semra Kutluay, Argos Yapı Yöneticisi Aslı Özbay, Atılım Üniversitesi öğretim görevlisi Dr. Savaş Zafer Şahin ve EVA Gayrimenkul Değerleme Danışmanlık Genel Müdürü Cansel Turgut Yazıcı’dan oluşan ödül jürisi 19 Mart 2013 Salı günü İstanbul’da yaptığı toplantıyla finalistleri belirledi.

ArkiPARC_2013_Belediye_Odulu_Finalistleri_Belli_Oldu_03

Ödüle başvuran 23 belediye arasından finale kalan 5 belediye ve projeleri şöyle oldu;

· “Port Alaçatı Kanal Kent Projesi” ile Alaçatı Belediyesi

· “Hamamönü Kentsel Tasarım ve Sağlıklaştırma Projesi” ile Altındağ Belediyesi

· “Eyüp Kültür Merkezi ve Evlendirme Dairesi” ile Eyüp Belediyesi

·  “Gebze Tarihi Kent Meydanı Kentsel Tasarım Projesi” ile Gebze Belediyesi

· “Çevreden Merkeze Kentsel Değişim Projesi” ile Ödemiş Belediyesi

Stratejik Yaklaşım ve Uygulama olmak üzere 2 kategoride verilecek olan Belediye Ödülü’nün kazananları ise 11 Nisan akşamı ArkiPARC 2013 kapsamında düzenlenecek ödül töreninde açıklanacak.

ArkiPARC_2013_Belediye_Odulu_Finalistleri_Belli_Oldu_04

ArkiPARC 2013’te Neler Olacak?

ArkiPARC 2013 dahilinde düzenlenecek paneller ve sergiler ile sektörün yenilikçi potansiyelinin harekete geçirilmesi, yeni fikrilerin sektöre ve kamuya sunulması ve etkinliğin kentsel kaliteyi ilgilendiren tüm alanları kapsaması planlanıyor.

ArkiPARC 2013’te katılımcılar, gayrimenkul sektörü içindeki yeni rollerini ve olası iş birliklerini keşfetme şansını yakalarken, Dünya’da ve Türkiye’de gayrimenkul sektöründe yaşanan gelişmeleri uzmanlarından dinleme fırsatına sahip olacaklar. ArkiPARC 2013 katılımcıları ayrıca, kamu sektöründeki yetkililerle bir araya gelerek projelerini etkili bir kitleyle paylaşma olanağı da bulabilecekler.

Türkiye’nin gayrimenkul politikalarının masaya yatırılacağı ArkiPARC 2013’te yerel yönetimler ise yürütmekte oldukları projeleri sunarak özel sektör ile potansiyel iş birliklerini değerlendirecek ve kentsel kalitenin sürdürülmesi konusundaki deneyimlerini aktaracaklar.

ArkiPARC_2013_Belediye_Odulu_Finalistleri_Belli_Oldu_05

||||| 0 ! |||||

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*