Avlu’da heyecanlı bir ekip: Ontwerpduo

Ontwerpduo ! Hollandalı ekip, iki farklı alanda çalışıyor: kendi koleksiyonlarını oluşturacak ürünlerin yanında firmalar için ürünler ve mekanlar tasarlıyor. Malzeme, üretim yöntemleri üzerinden araştırma ve deneysel çalışmalar yapmak, kavramsal projeler geliştirmek, prototipler ve gerçek modeller üretmek ekip için önem taşıyor.

10 kişilik ekibin çalışma alanı ise eski bir fabrika. Mekanlarına ‘Avlu’ diyorlar. Avlu, aynı binada çalışan bireylerden oluşan güçlü bir grubu simgeliyor onlar için. Herkes kendi işine odaklanırken, birbirine destek olmaya da açık yaklaşıyor. Bu sayede, herkes birbirinin kültüründen ve yeteneğinden haberdar oluyor. Yetenek, bilgi ve ilgiler bir arada Avlu’da kaynıyor.

2008 yılında kurulan Ontwerpduo’nun yaratıcıları kendilerini Hayalci ve Matematikçi olarak tarifliyor. Bir beden olarak gördükleri firmalarının akılcı ve duygusal taraflarını tamamladıklarını ifade eden Nathan Wierink ve Tineke Beunders lisans eğitimleri devam ederken birlikte gerçekleştirdikleri projelerinin bir an önce pazara sunulması için can atıyorlardı.

Heyecan verici ve etkileyici projelerinden bir kaçı sizler için aşağıda.

Bahçe için tasarlanan bir mobilya ailesi, Garden of eden. Koskocaman bir kuş kafesi formundaki sandalye bir ağaca ya da verandaya asılabiliyor. Kendinize ait bir alanınız olduğunu hissettiğiniz bu üründe otururken, çevrenizdekilerle iletişiminiz de formu sayesinde devam edebiliyor.

Koleksiyonda yer alan sandalye ve masanın üzerinde, bahçede kullanılan aletlerin iki boyutlu halleri lazer kesim ile yüzeye işlenmiş durumda. Sandalye minderine de form, dokunuyor. Bu koleksiyondaki mobilyaları bahçeniz için tasarlanan takılar olarak görebilirsiniz. Kullanmak istediğiniz an, yastıklarınızı getirmeniz yeter.

Eski battaniyelerden üretilen bu koleksiyon, her geçen gün daha da genişliyor. 4 sene önce üretilmeye başlanan bu çantalar için 80 farklı battaniye kullanıldı bile. Görseller arasında koleksiyondaki farklı battaniyelerden parçalar görebilirsiniz. Ürünlerin içi 100% pamuk tekstil ile kaplanıyor. Her bir çantanın benzersiz rengi olduğunu ortak noktalarının da askıları olduğu söylenebilir.

Light Forest, duvar ve tavan için uygun bir aydınlatma sistemi. Kullanıcısına sınırsız imkanlar sunduğu söylenebilir. Duvar ve tavan kullanımına yönelik farklı parçalar içeren bu sistem, doğaya referans veriyor. Her bir parçası adım adım eklenerek çoğalabiliyor. Tek bir aydınlatma ya da onlarcasını kullanmakta özgürsünüz.

Kullanılacak mekanın yarattığı engeller ve yükseklik farkları aslında bu ürün için bir avantaj niteliğinde. Istediğiniz RAL renginde üretilebiliyor olmaları da oldukça önemli.

Detaylar, diğer ürünler ve satış noktaları hakkında bilgi için web sitesini inceleyebilirsiniz.

Fotoğraflar, Reluct-Joost von Brug tarafındançekildi.

||||| 0 ! |||||

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*