Bağlayıcı ve Tamamlayıcı Aksesuar: Kırlentler

Halının koltuğunuza, koltuğunuzun perdenize ya da duvar renginize uyumlu olması için çabalarsınız. Hiç bir ortak noktanız bulunamıyorsa, aksesuarlar imdadınıza yetişir. Kırlentler işte tam da bu iş için biçilmişlerdir.

Renk, kumaş çeşitliliğinin yanında formsal farklılıklar da sizin mekanda yaratmak istediğiniz atmosfere ulaşmanızda etkilidir. Sizler için seçtiğimiz keyifli kırlentlerin evinize huzur getirmesi dileğiyle…

Yastık  markasını lüksün ta kendisi olarak tanımlayan Rıfat Özbek ve Erdal Karaman, hayata geçirdikleri her bir koleksiyonda farklı kavramları yorumluyor. Rıfak Özbek, yıllar boyu yaptığı seyahatlerden topladığı egzotik kumaşları keyifle vücutlandırıyor.

Yaşam kalitenizi tasarım ile arttırmayı hedefleyen bir diğer ekip B&T. Deniz Sağdıç’ın fırçasından çıkan benzersiz motifler, figürler ve renkler etkileyici birer kırlente dönüşüyor.

Geleneksel Cava tekstillerinden ve dokularından ilham alarak elde üretilen bir ürün ailesi. Pamuk veya keten bezdenüretilen bu yastıklar, işlemeli motifler içeriyor. Yaratıcı direktör Niki Jones’un akamedik hayatı kadar profesyonel hayatı da önemli işbirlikler ile sürüyor.

Benzersiz dijital baskı örneklerinin yer aldığı Christian Lacroix  imzası taşıyan koleksiyondan Parislilerin yaşadığı anların kolajlandığı bir yastığı sizler için seçtik.

Etkileyici bir çiçek motifinin pamuk yastık üzerinde işlendiği bu capcanlı tasarım William Yeoward  imzalı. Ayrıca Sky isimli bu ürün, kullanıcılarını şaşırtacak bir üretim yaklaşımına sahip.

Patchwork, her geçen gün daha tercih edilen bir üretim yaklaşımı… Hem üretici firmalar, hem tasarımcılar hem de kullanıcılar için oldukça keyifli bi rçeşitliliğe imkan veriyor. Missoni Home  kalınçiçekli desenleri, zikzaklıçizgileri ya da blok halindeki baskın renkleri bir araya getiriyor ve ortaya markasının ayırt edilir tasarım yaklaşımıçıkarıyor. Bir çok pastel rengin bir arada kullanıldığı Lobos, piksellerden oluşan tasarımı ile farklı bir yaklaşım sunuyor. Mekanınızı sadece bir kaç aksesuar ile ayrıştırmayı tercih edenlerdenseniz, bu ürünleri kaçırmamak gerekir.

Lüks yaşam uzmanı ve iç mekan tasarımcısı Kelly Hoppen  imzası taşıyan koleksiyon, doğal renklerin ve koyu tonların yer aldığı kadife yastıklar içeriyor. Şık ve rahat seçenekler sunduğu ürünler arasında koltuklarınıza ya da yatağınıza uygun olanını seçmek kolay olmayacağa benziyor. Onun etkileyici yastık koleksiyonuna göz atmanızı öneririz.

Pembe, turuncu ve sarının labirent oluşturacak şekilde uygulandığı Ona, koyu renk bir koltukta güçlü bir kontrast oluşturuyor. Eva Sonaike  imzası taşıyan bir diğer ürün ise turkuaz deniz kabuklarının yer aldığı, yumuşak kum rengi ve kadife arka planı ile tropikal bir görüntü sunuyor.%100 pamuklu ve pamuklu kadifeden üretilen bu ürün yuvarlatılmış köşelere ve gizli fermuara sahip.

Designers Guild’in eğlenceli tasarımlarından hangisini seçeceğimizi bilemedik, hepsi ayrı ayrı eğlenceli ve keyifli görünüyor. Turkuaz üzerindeki baskılı zemin ve çiçeklerden oluşan çerçevesi ile Miss Muffet oldukça dikkatçekici…

Pamuk kumaş üzerine dijital baskı ile Londra’nın kemikleşmiş kulelerini, otobüslerini ve yeşil alanlarının yansıtıldığı Tower of London Michelle Mason  tarafından tasarlandı. Mason’un daimi olarak ilgi gören ürünleri geleneksel ile çağdaş yaşamın bir harmanı.

Cunda’nın keyifli ara sokaklarında dolaşırken karşınıza çıkan Matruşka  Tasarım ekibi kumaşlar üzerine farklı yöntemler ile çok özel desenler işliyorlar. El işçiliğinin yanında malzeme ile kurdukları bağın ne kadar değerli sonuçlar verdiğini farketmemek elde değil.

Persan‘ın her geçen gün daha da iyi ürünlere imza attığını farkediyorsunuzdur. Yeni yastık koleksiyonu, Verona oldukça keyifli ürünler sunuyor. Kadife üzerine transfer baskı tekniği ile hazırlanan bu yastıklar, dünyanın dört bir yanından şehirleri anlatıyor.

||||| 0 ! |||||

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*