Bahçeye Taşınma Zamanı

Bahceye-Tasinma-Zamani-39
B&B Italia Patricia Urguiola tasarımı Canasta.

Şık bir bahçeye veya balkona sahip olabilmek için malzeme dayanıklılığının, kullanım rahatlığının ve fonksiyonelliğinötesinde renk seçenekleri ve mobilyaların modelleri de bir o kadarönemli. Her yaz olduğu gibi bu yaz da mobilyalara eşlik eden bambu sepetler, hamaklar, dev mumlar, bahçenize neşe katacak rengarenk fenerler ve rüzgarçanları yineçok moda. Bahçeler için düzenleme ve bakım zamanının gelipçattığı şu günlerde dış mekanda sevdiklerimizle yaşanılacak keyifli anları daha da hatırlanır kılan bahçe düzenlemelerinde oturma grupları, şezlonglar ve bahçe aksesuarları başta geliyor. Bahçe ve balkon mobilyası denildiğinde ilk akla gelen malzemelerden olan ahşap ise her devirde kolay işlenilebilirliği, doğallığı ve sıcaklığı ile tercih edilen birçeşitliliğe sahip. İroko, sedir ağacı, tik ve gül ağacı gibi ahşapçeşitlerinin yanı sıra gerçek bambu ve hasır da bahçe mobilyalarında sıklıkla tercih edilen malzemeler arasında gözeçarpıyor. Sıcak yaz mevsimiyle buluşmaya hazırlandığımız son günlerdeörgü mobilyalar da yine revaçta. Sabah kahvaltısıyla güne başlarken size eşlik edecek olanörgü masa ve sandalyeler, günün yorgunluğunuüzerinde atabileceğiniz farklı tasarımlardakiörgü oturma grupları ve şezlonglar bahçenizde ve balkonunuzda kendinizeözgü büyülü köşeler yaratmanızı sağlayacak. Her biri birbirinden farklı malzemelerden tasarlanıp açılıp kapanan, katlanan ve yürüyen şezlonglar da yaz aylarındaki keyfinize keyif katıyor.

Bahceye-Tasinma-Zamani-1
B&B Italia marka Patricia Urguiola tasarımı Canasta

Bahceye-Tasinma-Zamani-41
B&B Italia marka Richard Schultz tasarımı 1966 Collection

Bahceye-Tasinma-Zamani-37
B&B Italia marka Jean Marie Massaud tasarımı Springtime.

Bahceye-Tasinma-Zamani-36
B&B Italia marka Patricia Urguiola tasarımı Canasta

Bahceye-Tasinma-Zamani-34
Ica Home& Gardenürünü Artie Garden marka daybed

Bahceye-Tasinma-Zamani-35
Ica Home& Gardenürünü Artie Garden marka yelkenli formunda duş

Şezlongunuzu açmadanönce:

*Şezlongunuzun uzun süreli kullanıma karşı dayanıklı bir yapıda olmasına dikkat edin.

*Şezlongunuzun kolay taşınılabilir olmasını mutlaka gözönünde bulundurun.

*Suya dayanıklılık, şezlongunuzunömrünü uzatacakönemli faktörlerdendir.

*Katlanabilir bir model, şezlongunuzun tavan arasına saklanması için pratik birçözüm sağlayacaktır.

Bahceye-Tasinma-Zamani-9
Habitat imzalı Maui şezlong

Bahçe, balkon ve terasınız için neşeliöneriler:

***Yeni mevsimde evin her alanı için farklı trendlerden ve kültürlerden söz etmek mümkün. 2011 yazında etniköğelerin etkisinin hissedildiği ev dekorasyonundaçok uzak coğrafyalarda bile Güney Fransa, Fas, Hawaii ya da Yunan etkilerine rastlıyoruz. Bu temaları böylesine popüler kılan ise yaza, güneşe ve denize ait olmaları. Bu sezon bahçenizde deniz temalı aksesuarları ve yaz tonlarını bolca kullanın.

Bahceye-Tasinma-Zamani-12
Habitat imzalı Daily bahçe feneri ve Habitat imzalı dış mekana uygun kullanım sağlayan Exmouth yastık.

***Doğal malzemelerden yapılmış objelerözellikle bahçeli, müstakil evlereçok yakışıyor. Hasır sepetler, hasır koltuklar, ahşap sandalyeler, vazolar, küllükler yazlık evlerde olduğu kadar, evde doğallık ve rahatlık isteyen şehir insanlarının da tercihi. Cilasız bile kullanılan ahşap bahçe mobilyalarına bu yıl metal veya cam malzemeler eşlik ediyor.


Ica Home& Garden

***Şezlonglar ve daybed’ler yine bahçe, balkon ve teraslarınızın en konforlu köşelerini oluşturacak dış mekan mobilyaları arasında yer alıyor. Bahçeniz yoksa balkonunuza alacağınız bu tarz bir masa ve sandalye takımı veya küçük ahşap objelerle de deniz kıyısında bir yazlık etkisi yaratabilirsiniz.

Bahceye-Tasinma-Zamani-38

Bahceye-Tasinma-Zamani-6
Mudo Bahçe Georges kolçaklı sandalye, 1.750 TL.

Bahceye-Tasinma-Zamani-7
Mudo Bahçe Jacob tik yemek masası, 5.450 TL.

Bahceye-Tasinma-Zamani-5
Mudo Bahçe Sedona şezlong, 1.650 TL.

***Sofra dekorlarında peçeteden Amerikan servisine kadar kullanılabilen keten ve bambu gibi doğal malzemeleri de sıkça göreceğiniz yeni sezonda bahçenizi, balkonunuzu veya terasınızı renkli yer ve iskemle minderleri ve kağıttan fenerler ile tamamlamayı unutmayın.

||||| 0 ! |||||

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*