Banyo, evin yeni odak noktası!

Banyolar, ev mobilyası sektöründe kullanıcılar tarafından her geçen gün dahaçok ilgi gören bir oyuncu olma yolunda emin adımlar ile ilerliyor. Hatta bazı evlerde, diğer odalardan daha ön planda tasarlanıyor. Renkler, farklı malzemeler, şaşırtıcı kombinasyonlar… Banyonun keyifli, eğlenceli olmasının yanında kullanıcısına konfor sağlaması ve kullanıcısını dinginleştirmesi önemseniyor.

Batarya, ayna, duş başlığı ya da aksesuarlar; banyonun kimliğini belirlemede etkin oluyor. Sektöre bir göz atmak gerekirse dedik ve aşağıdaki etkileyiciörnekleri sizler için hazırladık.

Yer ve duvar kaplamaları ile farklılaşmak banyoların da vazgeçilmezi. Raw Edges’in Mutina için tasarladığı etkileyici dokulardan oluşan‘Folder’ koleksiyonunun yanında, Raffaello Galliotto’nun Lithos Design  iş birliğinde tasarladığı Tulle serisi özgün 3 boyutlu efektler yaratmanıza olanak sağlıyor.

Marco Merendi’nin Rapsel  için tasarladığı Chef, mutfağı banyo ile buluşturuyor; renk ve keyifliürünleri fonksiyonlarını kaybettirmeden banyoda yorumluyor. Alüminyum mutfakürünlerinden esinlenerek tasarlanan Chef koleksiyonu, farklı renklerde ve boyutlardaüretiliyor.

Claudio Silvestrin tarafından tasarlanan Le Giare koleksiyonu aynı formdan referanslar taşıyan bir banyo koleksiyonu. Formu ileçağdaş, şık ve banyo içerisinde birbirleri ile ilişkisi olan birimlerden oluşuyor.

İlgiçekici yüzey oyunları ile bataryalar; ışık oyunlarına fırsat verirken; yeni malzeme alternatifleri banyonuzuözgünleştirecekürünlerin ortayaçıkmasını sağlıyor. Glass markasının Lucidi Pevere ortaklığında hayata geçirdiği Babele koleksiyonu yeni malzemeye ve modüler mobilyaçözümlerine birörnek teşkil ediyor. Koleksiyon; esnek, kişiselleştirilebilir parçaları ile etkileyici kombinasyonlara fırsat veriyor.

Laufen’in yeni ürünleri deözelleşerek kendi çizgisini yansıtıyor. Ludovica+Roberto Palomba’nın tasarladığı totemik ve ayakta durabilen lavabosu da dikkatçekici ürünler arasında.

İtalyan mutfak markası Scavolini , yenilikçi çizgisini banyoya yansıtmayı hedefliyor ve Blu Scavolini koleksiyonu ile karşımıza çıkıyor. Bir banyo mobilyası koleksiyonu olmaktan ötede duruyor. Banyonun yansıtmak isteyeceği, yaşam stili ve sağlık konusundaki gereklilikleri yerine getirecek ürünler bütünü olmayı hedefliyor.

Marazzi ’nin yer, duvar kaplamaları veya banyo ürünleri ile ilgili yeni koleksiyonlarının her birisi farklı hedef kitlelere ve mekanlara yönelik tasarlanmış. Hatria koleksiyonunun içerisindeki Sculture Evento ya da Gfull porselen lavaboları görülmeye değer…

Evin her bir noktası ayrı özen istiyor. Banyo da özenle tasarlanan hatta bazen odak noktası olan bir mekan olabiliyor. Her geçen gün sektör markaları hem birbiri ile rekabet edebilir özgünlüğe geliyor hem de kullanıcı için en iyisine ulaşmayaçabalıyor.

||||| 0 ! |||||

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*