Bien Seramik’ten Yenilikler

Lotus Çiçeğinden ilham alınarak tasarlanan Lotus serisi 3 farklı formda lavabo, farklı şekillerde tasarlanan 2 klozet, küvet ve estetik tavan armatürüyle 7 parçadan oluşuyor ve dahası, dünyanın prestijli kurumlarından Como Kültür Departmanı’nın düzenlediği A’Design Awards’ın Platin Ödülü’ne sahip bir seri!

Bien SSG Tasarım Müdürü Tolga Berkay’ın ağzından;

“Nilüfer çiçeği yaprakları su tutmaz özelliğe sahiptir biz de bu ürünün özelliği olsun istedik ve lavaboların estetiğini fonksiyonellikle birleştirdik. Lotus lavaboda su nilüfer çiçeği yaprağındaki akışkanlıkla süzülür. Serinin fotoselli ve eğimli akışa sahip tavandan armatürü de lavabonun estetiğini tamamlayan bir özel tasarımdır.”

BİEN’İN SIRA DIŞI SERİSİ ‘FRACTURE’

Bien-seramik-Fracture-serisi1

Bien Seramiğin sıra dışı serisi ‘Fracture’ pırıltılı, ışıl ışıl görünümü serbest geometrik formu ve sıra dışı çizgileriyle cam kırıklarının büyüleyici görüntüsünü yansıtan Fracture, dekonstrüktivist akımın tüm minimalizmini mekânlara taşıyor.

Fracture serisi 30×80 ebadında siyah ve beyaz fonlardan ve üç boyutlu pırıltılı dekorlardan oluşuyor. Serinin tamamlayıcısı olarak, seramik sağlık gereçleri  sınıfında yer alan klozet ve lavabo da, dünyanın en saygın kurumlarından Como Kültür Departmanı’nın düzenlediği, A’Design Awards’ın Altın Ödül’üne sahip.

Sadece mutfak ve banyoda değil; evlerin, otellerin her köşesinde kullanılabilen ‘Fracture’, tarzıyla fark edilmek isteyenlerin serisi olacak gibi…

Son olarak, Havuz kenarları yer kaplamasında kullanılacak üründe “kaymama” özelliği büyük önem taşıyor. Tasarımda ise zemin kaplama malzemesinin sade ve göz yormayan bir malzeme olması önemlidir.

Bien-seramik-havuz_Buxy

Bien, havuz kenarları için ışığı yansıtmayan, mat ve yer döşemelerinde son yıllarda moda olan taş, mermer ve parke görünümlü ürünlerini müşterilerin beğenisine sunuyor. Bien’in Traverten, Quarsit, Buxy ve Fethiye adlı her zevke hitap eden dört farklı serisi ile havuz kenarlı artık daha şık, daha güvenli ve daha sağlıklı…

Bien-seramik-havuz-Quarsit

FETHİYE: Dijital teknoloji

Bien’in dijital teknolojinin sunduğu fırsatları mükemmel bir şekilde kullanarak ürettiği seri, antislip olup kaymazlık özelliğiyle, ıslak zeminlerde; havuz kenarları ve bahçelerde kullanılmak üzere üretildi. 30×60 ebadında sırlı porselen olarak üretilen Fethiye, doğal görünümüyle alternatifsiz bir ürün.

Traverten: Dona dayanıklı

Rektifiyeli ve lappatolu olan Traverten Serisi, yine Bien tarafından sunulan dijital teknolojinin mükemmel bir ürünüdür. Dona dayanıklı olan Traverten Serisi, 61×61 ve 40×60 ebadında üretilmektedir.

Buxy: Her rengin ürünü…

Kahve, gri ,krem ve rust renklerden oluşan Buxy Serisi, mat görünümlü, dona dayanıklı ve antislip olup kaymazlık özelliğiyle, ıslak zeminlerde; havuz kenarları ve bahçelerde kullanılmak üzere üretildi. Seri, 61×61 ebadında üretilmektedir.

Quarsit:

40×60 ebadında üretilen Quarsit Serisi, vizon, gri, antrasit ve bej renkleriyle antislip ve kaymaz özelliğiyle ön plana çıkmaktadır.

||||| 0 ! |||||

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*