Boşluktan sızan ışık

Gündüzleri güneş, geceleri ay bizler için keyifli birer ışık kaynağı oluyor. Ay, dolunaya tamamlandığı akşam mehtap benzersiz bir motivasyon kaynağı iken güneşin en dik olduğu saatler aslında pek de çekici sayılmaz.

Doğal aydınlatmanın etkisinin azaldığı an, yapay olanlara sıra geliyor. Aydınlatma ihtiyacı duyulan mekanda yaratılmak istenen his, seçeceğiniz aydınlatmanın ışık rengi, form ve malzeme gibi özelliklerini belirlemenizde bir başlangıç noktası oluyor. Sizler için seçtiğimiz bir kaç etkileyici ürünü aşağıda bulabilirsiniz.

‘Bu, tam bir Tom Dixon ürünüdür’ diyeceğiniz ürünler bunlar. Bakırı veya pirinciöyle bir geometri ile bir ürüne dönüştürüyor ki tasarımcının kendi ürün dilinin benzersizliğini fark ediyorsunuz. O sadece ürünün kendisini biçimsel olarak tasarlamıyor, ışığın gittiği yolu, boşluktan sızınca yansıttığını da yorumluyor.

MGX, tasarımları ile kullanıcısını her daim şaşırtmayı başarıyor. Quin, markanın en etkileyici ürünleri arasında. Poliyamid malzeme, son teknoloji sayesinde bir dantel gibi işlenerek romantik bir ürüne dönüşüyor.

Bildiğiniz standart bir kablo ile bir adet ampul ne kadar farklı olabilir? Arik Levy, bu muhteşem aydınlatmaları sadece bu iki ana malzemeyi kullanarak tasarlıyor.

Farklı katmanları ile ışığı farklı yoğunluklarda sızdıranAureliano Toso markasının Alpha’sı, iç mekan ve dış mekanda kullanıma yönelik oldukça iddalı bir ürün. Asimetrik formu ile Alpha, paslanmaz çelik ve farklı cam katmanlarından üretiliyor.

Terzani , her birürünü ile merak uyandırmaya devam ediyor. Gösterişli avizelerini bildiğimiz markanın geometrik ve strüktürel aydınlatmaları da oldukça çeşitli. Aydınlatmanın kullanıldığı mekanda yarattığı etki veya aydınlatmanın bir heykel edasıyla duruşu hayalinizdeki mekanı hayata geçirmek adına size bir fırsat sunuyor.

Serralunga  için Michele De Lucchi imzası taşıyan Bonheur Piantana iç ve dış mekana yönelik kullanılabiliyor. Kendi ayakları üzerinde durabilen ve tavandan sarkıtılan olmak üzere 2 farklı versiyona sahip.

Flos  için Marcel Wanders tarafından tasarlanan Can Can Family, farklı renk ve büyüklüklere sahip. Farklı kavramları bir araya getirdiği bu koleksiyonda Wanders, kullanıcısına bakın neler sunuyor.

Evinizde ya da ofisinizde kullanmak istediğiniz aydınlatma ile mekanınızda nasıl bir algı yaratmak istiyorsanız, ona yönelik doğru ürünü bulmak ve kullanmak size kalıyor. Malzemesinden, üretim yönteminden, ışığının renginden ya da sadece sevdiniz diye, bir ürünü evinizin üyesi yapmak hiç de zor sayılmaz, değil mi?

||||| 0 ! |||||

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*