Çoklu ihtiyaçlara estetik ve pratik çözümlerle; İstanbul Florence Nightingale Hastanesi

Koleksiyon ürünleri, Atilla Kuzu ve Levent Çırpıcı yönetimindeki Zoom/TPU ile Florence Nightingale Yapı Planlama birlikteliğiyle Şişli’de hayata geçirilen yeni İstanbul Florence Nightingale Hastanesi’ndeki çözümleri ile dikkat çekiyor.

Şişli’deki İstanbul Florence Nightingale Hastanesi, akıllı hastane ve yeşil bina gibi çevreci yaklaşımlarla hayata geçmiş bir proje olarak öne çıkıyor. İnovatif çalışmaları yeni bir anlayışla sağlık sektörüne katan bu projede tercih edilen Koleksiyon ürünleri, yaklaşık 800 kişilik bir çalışma grubuna ve hastane ziyaretçilerine konfor sağlamak üzere yerleştirilmiş. Çoğunlukla çalışma alanları hedeflenerek vücut bulmuş tasarımlar 50240 m2’lik alana yayılan bu hastanede, bekleme ve konferans salonları gibi yoğun insan trafiğinin yaşandığı alanlarda fonksiyonel ve estetik çözümler sunuyor.

Florence-N-H-Sisli

Koleksiyon’la daha önce Kadıköy’deki İstanbul Florence Nightingale Hastanesi için iş birliğine giden hastane grubu, Şişli binasında farklı kurgulardaki mekanlarda Koleksiyon ürünlerine yer vermiş. Bunlar arasında Studio Kairos imzası taşıyan Calvino masa sistemleri, yenilikçi çizgisi ve patentli tasarımyla dikkat çeken Gala çalışma koltukları, Gerhard Reichert ve Eckhard Hansen tarafından tasarlanan Tristan koltuk gibi ürünler bulunuyor.

Ayrıca konferans ve bekleme alanlarında ayakları kenetlenerek sabitlenebilen Faruk Malhan tasarımı Asanda sandalye ve sehpalar özellikle tercih edilmiş. Depolama ve sergileme gereksinimleri için alışılmadık bir çözüm öneren Koray Malhan imzalı Rarum, duvar önünde kullanılabildiği gibi, mekan derinliğini vurgulayan sıcak bir bölücü panel işlevi de yaratıyor. Virasana komodin ve gazetelikler hasta odalarındaki depolama ihtiyacına çözüm getiriyor, ev atmosferi yaratarak mekanlara sıcak bir hava katıyor. Hasta bekleme alanlarındaki Dilim kanepeler renk ve formları sayesinde hastane kavramını bir kez daha sorgulatıyor. Miranda koltuklar, Ianus sandalyeler, Botero, Opera, Alexander, Jamira gibi Koleksiyon oturma üniteleri hastanenin farklı alanlarında ihtiyaçlara cevap veriyor.

PROJE: İstanbul Florence Nightingale Hastanesi, Şişli
MİMARİ TASARIM: ŞEVKİ PEKİN
MEDİKAL PLANLAMA: Zoom TPU / Florence Nigtingale Yapı Planlama
MİMARİ TAMAMLAMA: Zoom TPU
İÇMİMARİ TASARIM: Zoom TPU
İÇ MİMARİ PROJE: Zoom TPU
UYGULAMA: Florence Nigtingale Yapı Planlama
METREKARE: 50240 m2

||||| 0 ! |||||

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*