Dikkat Çeken Bilardo Masaları

Ülkemizde yeniden yükselişi başta Semih Saygıner olmak üzere birçok usta bilardo oyuncusunun katkılarıyla gerçekleştiği ve popülerliği gitgide artan bilardo sporunun oynandığı bilardo masaları, oyunun türüne göre ufak değişiklikler içerse de özünde benzer formalara sahip yapılardır. Neredeyse her sporda kullanılan ekipmanlarda olduğu gibi bilardo masaları da zaman zaman tasarımcıların konu edindiği objeler olmuştur.

Architecture of Life ekibi olarak bu tasarımlar arasında son zamanlarda öne çıkan birkaç örneği sizlerle de paylaşalım istedik.

Mutlu günler!

Glass Pool Table / Cam Bilardo Masası
Patentli Vitrik şeffaf oynama yüzeyini, 15mm kalınlığında sert cam ile gerçeğine uygun bir şekilde yansıtmayı başaran bu ürünün hedefini bilardo sporunun çok daha estetik bir şekilde icra edilmesi oluşturuyor.

AOL_Twisted_Pool_Table_Glass

Reverse Rainbow Pool Table / Aksi Gökkuşağı Bilardo Masası
Yetkililerinin belirttiği üzere; işlevselliği uzun bir ömür ile birleştirme gayesi ile yola çıkan ABD menşeili meşhur Golden West firmasına ait bu tasarımın amacı, dinamik ve yenilikçi bir bakış açısını bilardo sporunun gelişim sürecine katkıda bulunmak.

AOL_Twisted_Pool_Table_Reverse

The Pocket Book of Pocket Billiards / Cep Bilardosu’nun Cep Kitabı
‘Minyatür Golfün Minyatür Kitabı’ adlı çok satan eserin yazarının imzasını taşıyan bu kitap bizlere aynı zamanda tam teşekküllü bir bilardo masası da sunmakta. Masanın yanı sıra topları, ıstakası ve 48 sayfası ile bu spora başlamak isteyen gençleri hedefleyen bu kitap, okuyucularını aynı zamanda geniş bir alan ve yaklaşık olarak 2000 Dolar’dan gibi bir yükten de kurtarmayı amaçlamış.

AOL_Twisted_Pool_Table_Pocket_Book

Putter Pool Indoor Game / Golf Bilardo Oyunu
Gücünü; bir içmekan sporu olan bilardoyu bir dışmekan sporu olan golf ile birleştirme gibi bir fikirden alan bu ürünün hedef kitlesini aileler oluşturmakta. Birliktelik ile yaşanacak olan güzel dakikalara ek olarak, ürünün tavsiye eden yetkililerin yorumlarından birisi de, ürünün özellikle çocukların göz & el koordinasyonunu ve strateji geliştirme kabiliyetleri üzerinde oynadığı rolün önemi üzerine.

AOL_Twisted_Pool_Table_Putter_Golf

Topographic Pool Table / Topografik Bilardo Masası
Paris yerleşkeli tasarımcı Stéphane Thidet imzalı bu sıra dışı bilardo masası ne yazık ki sadece bir sergi için hazırlanmış…

AOL_Twisted_Pool_Table_Topographic

Sınırlı Üretim 1965 Shelby GT 350 İmzalı Bilardo Masası
Meşhur 1965 Shelby GT 350 Mustang’e bir ithaftan ziyade doğrudan doğruya o üründen geliştirilen bu göz kamaştırıcı bilardo masasının sadece 50 örneği bulunmakta. Ürünün bir başka vazgeçilmez özelliği ise aracın tasarımcısı Carroll Shelby’nin imzasını taşıması…
AOL_Twisted_Pool_Table_Shelby_350_GT

||||| 0 ! |||||

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*