Eğlenirken Öğrensinler: Çocuklar İçin Yaratıcı Ahşap Oyuncaklar

Hayal güçleriyle, sözleriyle ve ürettikleriyle her biri birer sanatçı, tasarımcı ve mimar olan çocuklar için yaratıcı, yaratıcılığını geliştiren ve hayal gücünü genişleten oyuncaklar gibisi yoktur. Çocukların sadece zamanlarını eğlenerek geçirmelerini değil, aynı zamanda hayal dünyalarını geliştirmeyi, kaliteli zaman geçirerek okula ve hayata hazırlanmalarını sağlamak için üretilen oyuncakları sizler için araştırdık.

Architecture of Life ekibi olarak binlerce oyuncak arasından, çocukların zihinsel gelişimine yardımcı olacak en sağlıklı ve yaratıcı oyuncakları seçtik. İşte eğlenirken öğrenen, öğrenirken eğlenen çocuklar için en güzel ahşap oyuncaklar:

Marusenko Sphere

Çocukların kas ve zihinsel gelişimlerine büyük fayda sağlayan rubik küpünün benzeri top şeklindeki bu oyuncak, farklı zorluk düzeylerinde tasarlanmış. Kendinize de bir tane almak isteyeceksiniz.

aol-marusenko-sphere-black&white-02

aol-marusenko-sphere-black&red aol-marusenko-sphere-black&white aol-marusenko-sphere-black&yellow

Siyah-beyaz, siyah-kırmızı, siyah-sarı, mavi-beyaz, kırmızı-beyaz gibi iki renkte üretilen bu ürünle değişik şekiller yapmak mümkün, zorluk düzeyi ise hafif.

aol-marusenko-sphere-trianglular

aol-marusenko-sphere-flag

aol-marusenko-sphere-classic

aol-marusenko-sphere-circular

Bunlar ise farklı zorluk düzeylerinde.

İlgili Video;


Fotoğraflar: Marusenko

Rockets ve Models

Woodly tasarımı bu ahşap oyuncaklar, kolay kolay kırılacak cinsten değil. Çocuğunuz kendisini Formula 1 yarışında, yanan bir binadan insanları kurtarırken veya yolda kalan arabaları çekerken hayal edecek.

aol-woodly-it-models

aol-woodly-it-rockets

Fotoğraflar: woodly

Kay Bojesen Monkey

Yumuşak çizgileri, muzip görüntüsü ve hareket ettirilebilen kol ve bacaklarıyla bu sevimli maymun hem bir oyuncak, hem de dekoratif bir obje.
aol-momastore-kay-bojesen-monkey-01

aol-momastore-kay-bojesen-monkey-02

Fotoğraflar: Momastore

Cubebot-Muhteşem Robotlar

Çocukların hayal dünyası içinde ulaşılmaz bir yeri olan robotlar genelde plastikten yapılır ve çocuğun ilgisini çekmesi için pile ihtiyaç duyarlar. Ancak bu başka! Japon Shinto Kumi-ki yap-bozlarından ilham alan Cubebot dayanıklı ahşaptan yapılmış olup elastik bandı sayesinde düzinelerce şekle girebiliyor, oynanmadığı zaman da kusursuz bir küp şekline bürünüyor.

Nesiller boyu kullanılabilecek Cubebot çocuğunuzun öyle kolay kırabileceği cinsten bir oyuncak değil.

Ahşap ürün tasarımı konusunda uzman bir tasarımcı olan David Weeks imzası taşıyan çevreye duyarlı ahşap oyuncak Cubebot, aynı zamanda tasarım alanında oldukça önemli bir ödül olan “Good Design” ödülünü de almaya hak kazanmış bir oyuncaktır ve çocuğunuzun sağlığına zarar verecek hiçbir madde içermemektedir.

Cubebot Small

Cubebot Small Özellikleri:  6.75 inç boy, oynarken 9.25 inç olan kol boyu, 2.5x2.5 inç küp ebatları (1 inç=2.54 cm) 
Cubebot Small Özellikleri:
6.75 inç boy, oynarken 9.25 inç olan kol boyu, 2.5×2.5 inç küp ebatları (1 inç=2.54 cm)

aol-pomstore-cubebot-small-02

Cubebot Medium

Cubebot Medium Özellikleri: 9.5 in. boy, oynarken 13.55 inç kol boyu, 3.5x3.5 inç küp ebatları (1 inç=2.54 cm)
Cubebot Medium Özellikleri:
9.5 in. boy, oynarken 13.55 inç kol boyu, 3.5×3.5 inç küp ebatları (1 inç=2.54 cm)

Cubebot Julien

Cubebot Julien

Pinokyo Kalemtraş

Mike He tarafından tasarlanan Pinokyo kalemtıraş öyle sevimli, öyle eğlenceli ki, en az iki tane almanızı öneririz. Biri çocuğunuz, diğeri sizin için. Çünkü bu kalemtıraş sizi kesinlikle çocukluğunuza götürecek…

Kaleminizi açtıkça burnu kısalan Pinokyo kalemtıraş, standart boydaki tüm kalemtıraşlara uygun. Pinokyo’ya dürüstlüğü öğretecek kalemtıraşın ağzından kalemlerin açılan çöplerini döküyorsunuz.

pinokyo-kalmetras

 

Bu muhteşem ahşap robotlar Cubebot Small, Cubebot Medium ve Cubebot Julien ve eğlenceli kalemtraş Pinokyo hakkında detaylı bilgi ve/veya satın almak için lütfen tasarım harikası ürünler sunan ve sanatı yaşam alanınıza taşıyan Pomstore.net adresini ziyaret edebilirsiniz.

||||| 0 ! |||||

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*