En İyi Tasarımların Ödülü

Tasarım yarışması deyince aklımıza IF, Red Dot, Good Design gibi onlarcaörnek geliyor. Buödüller,ürünün katma değerini ve tasarımcısının tanınırlığını uluslararasıölçekte artırırken, başka birödüle layık görülmeniz için de size bir fırsat veriyor.

Alman Tasarım Konseyi  42 yıldır,ürün ve iletişim alanlarında yukarıda bahsettiğimiz yarışmalardaödül almış işleri Alman TasarımÖdülü ’ne aday gösteriyor. 2012 yılı boyunca tasarım yarışmalarındaödül almış binlerceürün ve iletişim tasarımları arasından 500’e yakını buödüle aday gösteriliyor; en sonunda da 25Ürün Tasarımı ve 24 İletişim Tasarımıödülün sahibi oluyor. Her yıl Şubat ayında Ambiente Fuarı ‘nda sonuçlar ilan ediliyor.

Ayrıca her yıl bir tasarım ofisi,‘Personality’ödülüne layık görülüyor. Phoenix Design bu senekiödülün sahibi.

Ödül sistemi içerisinde 5 Genç Yetenek yılın en iyisi olmak için aday gösteriliyor. Birinci seçilen kişi yılın en iyisi olmanın yanında, 15,000 Euro paraödülünün de sahibi oluyor. Bu senenin kazananı; Stephanie Jasny.

5 Gold ödülün sahipleri bakın kimler…

Bouroullec kardeşlerin Axor markası için tasarladığı armatür,

Stefan Diez’in ellerindençıkan benzersiz tasarım diline sahip zamansız sandalye CH04 Houdini,
İnovatif iskeleti ile malzemenin potansiyelinin etkileyici bir şekilde kullanıldığını Ganymed baston,

Taşımacılıkta kullanılan konteynırların yeni jenerasyonu,%70 ahşap%30 plastiktenüretilen, kolay temizlenen Woodyplast Luis Light.

Fonksiyon, estetik ve ekolojik değerleri bir araya getiren MultiSync EX231W LCD televizyon.

Alüminyum dökümden tavan ve duvar aydınlatması Areno, BMW yeni 5 serisi Touring, Sinituote markasının el faraş seti, Fiskars’ın baltası, Helsport’un uyku tulumu, Ricosta’nın dağ ayakkabısı, RTI Sports’un bisiklet pedalı, Grohe’nin yeni duş başlığı Rainshower Icon, Mercedes SLK R172 modeli Silver ödülünün sahipleri arasında.

Bu sene adaylar arasında Türkiye’den Vestel Beyaz Eşya ve Elektronik departmanlarından buzdolabı, bulaşık makinesi,çamaşır makinesi, kumanda ve LCD televizyonları yer alıyor.

Geçtiğimiz senelerde ise MG Design, Melih Gürleyik ve SeymanÇay’ın Sola firması için tasarladığı Trigon Lazer Silverödülün sahibi olurken, Oya Akman’ın White ve Snow White bardakları da bir kaç kezödüle aday gösterildi. Orhan Irmak’ın Istanbulçaybardakları için tasarladığı ambalaj ve Kunter Şekercioğlu’nun Banat için tasarladığı Acrobat Diş Fırçası da geçmiş yıllardaki adaylar arasında.

||||| 0 ! |||||

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*