Ev ve Ofisinize Şıklık Katacak Modern Askılıklar

Tasarım ince bir zevkin ürünü, sıra dışı beklentilerin simgesi ve yorucu yaşam telaşının içinde dahice yer alan sanatsal bir kavram. Kimilerine göre zarafet; kimilerine göre ise mizahın ve duyguların günlük yaşam objelerine işlenişidir tasarım. Daha fazla beklentisi olanlar içinse her ikisini de fonksiyonel biçimde yaşatmalı… Sizin tasarımdan beklentilerinizi tam olarak nelerin karşıladığı bilinmez ancak bu yazımızın ve derlediğimiz tasarımların ilginizi çekeceğine eminiz.

Günlük yaşamımızın her alanında sıkça kullandığımız, yaşamımızı kolaylaştıran askılık tasarımlarını, sizler için bambaşka yönleriyle araştırdık. Tasarımda mizahtan hoşlananlar, farklı bakış açılarına ilgi duyanlar, zarafet bekleyenler ve şıklık isteyenler için hazırladığımız bu yazıda zarif, sade, şık, esprili, renkli, sıra dışı ve inanılmaz kullanışlı askılıklar derledik.

Seletti Harakiri Askılık

Seletti-harakiri-askilik

Bu “Harakiri” çok eğlenceli olacak!

Ahşap bir direğe ihtiyaca göre her seferinde farklı derinliklerde olmak üzere battal boy çivileri takıp, çıkartın. Ünlü İtalyan Markası Seletti‘den Alessandro Zambelli imzalı HARAKIRI ahşap askılık fonksiyonel, esprili ve dahice…

Ahşap bir direğe ihtiyaca göre her seferinde farklı derinliklerde olmak üzere battal boy çivileri takıp, çıkartın.

Ürün Özellikleri:
Tasarım : Alessandro Zambelli
Malzeme : Ahşap
Ebat : Yükseklik 192 cm.
Renk : Beyaz, Naturel Ahşap

Ünlü İtalyan Markası Selettiye ait Harakiri Askılık ve daha pek çok özel tasarım ürününü  satın almak için Pomstore’ u ziyaret edebilirsiniz.

askilik-dosyasi-grup-1

 1. Birds In A Row Coat Hanger: Çok çeşitli kullanıma uygun askılık konsepti olan Birds in a Row , Christine Herold ve Katharina Ganz tasarımı. Kuşların tel üzerindeki duruşunu andıran bu zarif tasarım, sadelikten hoşlananlara göre.
 2. Y Hanger: Mifune Design Studio tasarımı sade ve zarif bu askılığın özelliği, “Y” şeklinde elbise askılarının olması. Elbise askıları, kullanılmadığı zaman askılığın tabanına yerleştirilebilir. 
 3. Poke Hanger: Kyuhyung Cho’nun sürrealist sanatçı René Magritte’den ilham alarak tasarladığı Poke Hanger, iki adet halka ve çubuklardan oluşuyor. Büyük olan halka askılığın tabanını oluştururken küçük olan halkayı tutturmak veya sabitlemek için hiçbir çabaya gerek kalmıyor. İşte sürrealist bir yaklaşımla yerçekimine meydan okuyun!
 4. Nook:  Teruhiro Yanagihara imzalı Nook, odanızdaki bir köşeye kolayca yerleştirebileceğiniz çeyrek bir daireden oluşan tabanı ve ağacı andıran gövdesiyle zarif bir tasarım. Ne kadar ince ve hassas gibi gözükse de oldukça dayanıklı. Her bir askı 2 kg ağırlığındaki objeleri taşıyabiliyor.
 5. Peg Coat Reg: 6 adet askının her biri farklı yöne bakan şık tasarım Peg Coat Reg, ceketleriniz, çantalarınız ve şemsiyeleriniz için keyifle kullanabileceğiniz bir ürün.
 6. Bonaldo: Doğadan ilham alan Mario Mazzer, Bonaldo ile yaşam alanlarınıza doğanın, ormanın modern yaklaşımını sunuyor. Bonaldo renkli ve çok çekici..
 7. Wishbone Clothes Rack: Danimarkalı tasarım Busk+Herzog  ile Frost ikilisinin tasarımı Frost-Wishbone Clothes Rack  saf ve  çekici bir olarak yaşam alanlarınızı süslemeye aday.
 8. Spun Wardrobe: Hem ayakkabılarınız, hem çantalarınız, hem de 10 adet giysi asma yeri bulunan B-Line Spun Wardrobe, sizce de sadelikten hoşlananlar için değil mi?
 9. ClassiCon-Saturn Hall Stand: Elbise asarak gizlemek istemeyeceğiniz kadar güzel askılık Saturn,heykelsi, neşeli ve çok şık! Kayın ağacından yapılarak boyanmış ve son haline getirilmiş Saturn, siyah, beyaz ve kan portakalı renk seçeneklerine sahip.
 10.  Cascando-Lean-On Coat Stand: Peter van de Water tasarımı duvara dayalı askılık Lean On sade ve hafif görünümüyle yumuşak bir atmosfere çok uygun. 8-10 adet elbise askılığına uygun tasarım paslanmaz çelikten üretilmiştir.
 11. DNA: Paratoner tasarımı, doğadan bir form olan dna, bir arada bir bütün olan üç parçanın bir ağaç dalı gibi farklı şekilde eğilmesi ile kıyafetlerinizi özenle taşıyan özel bir askılık halini alıyor.
 12. Stack: Bir Paratoner  tasarımı daha! Bir çoğumuz çalılıkların arasından yürürken kıyafetlerimizi dikenlere takmışızdır. Stack’la bu dikenler zararsız hale geldiler ve en sevdiğiniz kıyafetlerinizi özenle taşımak için bekliyorlar.

Seletti Hang Askılık

Seletti-hang-metal-askilik

“HANG” metal askılık fonksiyonunu daha iyi ve esprili tarif edemezdi. O hiç olmadığı kadar konuşan bir tasarım ve “As!, As! Buraya as!” diye bağırıyor… Dekorasyonda Font kullanma trendinin üzerine “HANG” metal askılık tam bir Seletti klasiği…

Ürün Özellikleri:

Tasarım : Selab
Malzeme : Metal
Ebat : Yükseklik 20 cm.
Renk : Beyaz, Metal

Seletti Hang Askılığa ulaşmak, ürün özelliklerini yakından incelemek ve/veya satın almak  için tıklayınız.

askilik-dosyasi-grup-2

 

 • Hook: Duvara monte edilen bükülmüş bir ahşap şeritten ibaret askılık Hook, sade ve zarif bir tasarım. 
 •  Wire Coat Rack: Tom Dixon tasarımı Wire Coat Rack, defterlerde kullandığımız ataçlardan esinlenilmiş sade ve havalı bir tasarım, ne dersiniz?

 

Bunlarda İlginizi Çekebilir

Koral Erat’dan ”Joker”

”Fanga” Dağınıklığın Senfonisi

andViceVersa’dan Fusillo kitaplık

Cristian Reyes’den ALMA Mobilya Koleksiyonu

Wallmonds Aşkına

 

||||| 0 ! |||||

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*