ISTANBUL’74 GALATASARAY, 14. !F İSTANBUL ULUSLARARASI BAĞIMSIZ FİLMLER FESTİVALİ KAPSAMINDA 17-20 ŞUBAT TARİHLERİNDE JR ve JOSE PARLA TARAFINDAN ÇEKİLEN “THE WRINKLES OF THE CITY- HAVANA, KÜBA” FİLMİNİN GÖSTERİMİNE EV SAHİPLİĞİ YAPACAK.

!f Festival’in “dünyayı değiştirecek” iddiasıyla ortaya koyduğu bölümü !f Etkinlikler kapsamında “Sanat Hayat İçindir” başlıklı bölümde yer alan JR ve José Parlá yönetimindeki “Wrinkles of the City – Havana, Küba” filmi, 17 – 20 Şubat tarihlerinde ISTANBUL’74 Galatasaray’da ücretsiz olarak gösterimde olacak.

42 ülkeden 115 filmi 12 – 22 Şubat tarihlerinde İstanbul’a getirecek olan 14. !f İstanbul Uluslararası Bağımsız Filmler Festivali’nin en renkli bölümü olarak öne çıkan !f Etkinlikler kapsamında JR’ın dünya çapında büyük ses getiren “Wrinkles of the City” projesinin Küba ayağını, José Parlá ile anlattığı filmi “The Wrinkles of the City – Havana, Küba” 17 – 20 Şubat tarihlerinde ISTANBUL’74 Galatasaray’da gösterilecek. Mayıs 2012’de Havana sokaklarına taşınan projeyi dokümante eden film; Küba devrimini yaşamış 25 yaşlı Kübalı insanın portrelerinin Havana’nın duvarlarına dev baskılarının yapılmasını duygu yüklü bir dille anlatıyor.

Kapanış Şehri: İSTANBUL

Ted ödüllü sokak sanatçısı ve fotoğrafçı JR, dünya çapında büyük ses getiren “The Wrinkles of the City” projesini; Los Angeles, Cartagena, Şangay, Havana ve Berlin’den sonra İstanbul’da gerçekleştirecek.

Şimdiye kadar Cartagena, İspanya (2008), Şangay, Çin (2010), Los Angeles, USA (2011), Havana, Küba (2012) ve Berlin, Almanya (2013)’da gerçekleştirilen 
“The Wrinkles of the City” projesinin kapanış şehri “İstanbul” olacak. Proje kapsamında İstanbul sokakları JR’ın işleriyle buluşacak ve projenin her aşaması kaydedilerek bir film haline getirilecek.

ISTANBUL’74’ün her yıl düzenlediği Uluslararası Sanat ve Kültür Festivali-IST. Festival (Istancool) ile ilk kez İstanbul’a gelen son yılların en merak edilen sanatçısı JR, yapmış olduğu çalışmalarla tüm dünyada merakla takip ediliyor.

ISTANBUL’74 Galatasaray Galeri Adres:
Kuloğlu Mah. Turnacıbaşı Cad. No.9 Kat.2 Neşe Apt.
Beyoğlu – İstanbul

17 – 20 Şubat 11:00 -18:00, Ücretsiz

“THE WRINKLES OF THE CITY” Hakkında

Prestijli TED (Yaymaya Değer Fikirler) Ödülü’ne layık görülen ünlü sanatçı JR tarafından dünyanın çeşitli şehirlerinde gerçekleştirilen “The Wrinkles of the City” özel bir tarihe sahip şehirlerin dahil edildiği dünya çapında bir sanat projesi olarak tanınmaktadır. Proje, gerçekleştirdiği şehirlerde yaşayan yaşlı halkın portre fotoğraflarını, dev ölçeklerde kamu alanlarına taşıyarak, yaşlanma sürecini ve bu sürecin hem insanların hem de şehrin kimlik anlayışını nasıl etkilediğini samimi ve etkili bir şekilde anlatmaktadır.

||||| 0 ! |||||

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*