Fotoğrafçılar Deklanşöre “SU” İçin Basacak

WILO 2. ULUSAL FOTOĞRAF YARIŞMASI’NDA
SON BAŞVURU TARİHİ YAKLAŞIYOR

FOTOĞRAFÇILAR DEKLANŞÖRE “SU” İÇİN BASACAK

WILO Türkiye, suyun hayatımızdaki önemini vurgulamak için “WILO 2. Ulusal Fotoğraf Yarışması”nı düzenliyor. Geçtiğimiz yıl ilki yapılan ve büyük ilgi gören yarışmanın konusu bu kez “Su, Dünyanın Her Karesinde – Sudaki İzler” olarak belirlendi. WILO, amatör ve profesyonel tüm fotoğrafçıları “WILO 2. Ulusal Fotoğraf Yarışması”na katılmaya davet ediyor. Yarışmanın son başvuru tarihi 

14 Eylül 2013.

Hayatın kaynağı olan suyu dünyanın her yerinde, bir noktadan başka bir noktaya taşıyan pompa sistemleri kuruluşu WILO, fotoğraf yarışması düzenliyor. Yüksek oranda enerji tasarrufu sağlayan ürünleriyle pompa sistemleri sektörünün Türkiye’de pazar lideri konumunda olan WILO, fotoğraf yarışmasıyla içme suyu kaynaklarının azalması, suyun temiz ve verimli kullanılması gibi konulara dikkat çekmeyi ve bireylerin bilinçlendirilmesini hedefliyor.

Dünyamız düzensiz yapılaşma, aşırı nüfus, sera gazlarındaki artış ve sanayileşme gibi etkiler nedeniyle her geçen gün daha “susuz” hale gelirken WILO, düzenlediği fotoğraf yarışmasıyla suyun verimli kullanılması konusunda farkındalığı arttırmaya çalışıyor. Hayatın kaynağı olan suyun paha biçilmez değeri fotoğraflarla belgeleniyor.

WILO ikinci kez gerçekleştirdiği yarışmayı, Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF) onayı ve İstanbul Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği’nin (İFSAK) desteğiyle düzenliyor. Geçtiğimiz yıl olduğu gibi “Su, Dünyanın Her Karesinde” genel başlığı altında yapılan yarışmanın 2013’teki alt konu başlığı ise “Sudaki İzler” olarak belirlendi.

WILO-fotograf-yarismasi2013-brosur

WILO 2. Ulusal Fotoğraf Yarışması, amatör ve profesyonel tüm fotoğrafçıların katılıma açık olarak düzenleniyor. Katılımın ücretsiz olarak gerçekleşeceği yarışmada son başvuru tarihi ise 14 Eylül 2013.

Yarışmanın Seçici Kurulu; Sualtı Fotoğraf Sanatçısı Alptekin Baloğlu, Fotoğraf Sanatçısı İbrahim Zaman, Fotoğraf Sanatçısı İzzet Keribar (EFIAP), İFSAK Yönetim Kurulu Başkanı Serkan Turaç (EFIAP) ve WILO Pompa Sistemleri A.Ş.’den Melis Öner’den oluşuyor.

Sudaki İzler” konulu yarışma sonucunda birinci olan esere 3000 TL, ikinci esere 2000 TL, üçüncü esere ise 1000 TL ödül verilecek. WILO – Sudaki İzler Özel Ödülü ise 1000 TL olarak belirlendi. Ayrıca yarışmada başarılı olan diğer eserler, mansiyon ve sergileme ödülleri alacak.

Yarışmanın sonuçları, 21 Eylül 2013’te gerçekleşecek Seçici Kurul toplantısı ile belirlenecek. Toplantının ardından sonuçlar 23 Eylül 2013 tarihinde basın yoluyla ve www.wilofotografyarismasi.com, www.tfsf.org.tr, www.ifsak.org.tr adreslerinden duyurulacak.

Enerji ve su tasarrufu bilinciyle hareket eden WILO, bu bilinç ve anlayışı “Sudaki İzler” konulu fotoğraf yarışması ile tüm insanlara aşılamayı amaçlıyor. Yarışmaya başvurmak ve şartname konusunda detaylı bilgi almak için www.wilofotografyarismasi.com ve www.sudunyaninherkaresinde.com adreslerini ziyaret edebilirsiniz.

Fotoğraf Yarışması Takvimi:

Son Başvuru tarihi: 14.09.2013

Seçici Kurul Değerlendirmesi: 21.09.2013

Sonuçların Açıklanması: 23.09.2013

||||| 0 ! |||||

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*