‘’GOODBYE CRUEL WORLD’’ Fotoğraf Sergisi

Fotoğraf Sanatçısı Hakan Kürklü, 6 Aralık-7 Ocak tarihlerinde Beyoğlu Gama Gallery’de ziyaret edilebilecek ‘’Goodbye Cruel World’’ fotoğraf sergisinde, sokakların, caddelerin tarihinde kendilerine ‘’O AN’’lık yer bulan duvarların, pencerelerin ve kapıların üzerindeki zamanın tozunu kaldırıp, onları günümüzle yüzleştirirken, objektifiyle ‘’O AN’’a tanıklık ediyor. Beko sponsorluğunda düzenlenen sergi, ziyaretçilerini Pink Floyd şarkılarının unutulmaz ezgileri eşliğinde bir ‘AN’a davet ediyor.

‘’Duvarlar, pencereler ve kapılar;  merhaba hüzün bu denli terk edilmişlik bu denli yaşanmamışlık üzerinize sinmişken ve bizler veda ederken bu zalim dünyaya varlığınızı paylaşmak istedim… Çünkü az sonra orada olmayacaksınız…

Değersizmiş gibi görünen her şey fotoğrafla görünür kılınır. Bu sayede ‘O AN’ la farklı felsefelere dokunabilmektir amacım… Çevre şartları, kelebeğin ömrü kadar bir sürede değişirken; bir daha görüntülenmesi olanaksızlaşan “O AN” benim arşivimdedir. Her birimize dair farklı diyarlara ait olan kapılar, pencereler ister zalim dünya vedasıyla, ister umut karşılamasıyla bu sergide ardına dek açılacak…’’

Fotoğraf Sanatçısı Hakan Kürklü, Beko sponsorluğunda gerçekleştirdiği 8. Kişisel Sergisi’nde sokakların, caddelerin tarihinde kendilerine ‘’O AN’’lık yer bulan duvarların, pencerelerin ve kapıların üzerindeki zamanın tozunu kaldırıp, onları günümüzle yüzleştirirken, objektifiyle ‘’O AN’’a tanıklık ediyor. Fotoğraflarıyla beynimize tarihsel ve felsefik sinyaller gönderirken gözlerimize de unutulmuş öykülerle, hayatlarla dolu şehrin renklerini sunuyor.

Kürklü, 6 Aralık’ta Gama Gallery’de açılacak olan sergisinde, şehrin belleğini kendi belleğiyle harmanlayıp bize arşivlik görüntüler sunan Kürklü objektifini salt mimariye değil yaşanmış olana çeviriyor.
Kelebek kadar canlı, kelebek kadar ölümlü binaların arasında Pink Floyd’ un unutulmaz tınıları eşliğinde gerçekleşecek olan sergi; Pink Floyd şarkısındaki vedadan farklı olarak, bu dünyaya dair fikirlerimizi değiştirebilmek için, belki de söylenecek çok söz ve işitilebilecek çok ses olduğunu gösterecek.

Sergi:
Açılış: 6 Aralık 2013 19:00 – 21:00
Sergiyi 6 Aralık 2013- 7 Ocak 2014 tarihleri arasında Beyoğlu Gama Gallery’de ziyaret edebilirsiniz.
Adres: Turnacıbaşı sok. No: 21 34433 Beyoğlu, İstanbul
Tel: 0212 245 6922

Hakan Kürklü Kimdir

Hakan Kürklü, 1980’de girdiği Mimar Sinan Üniversitesi’nin, Güzel Sanatlar Fakültesi’nde lisansını ve yüksek lisansını tamamlayıp 1986’da mezun oldu. 1985-1993 tarihleri arasında çeşitli reklam ajanslarında çalıştı, 1993’den 2009’a kadar Arçelik Endüstriyel Tasarım departmanında grafik tasarımcı olarak görev yaptı. Kürklü, dört yıldır freelance olarak çalışmaktadır.

Kürklü, “İstanbul’a Direnen Kapı ve Pencereler” İstanbul-2004, “Telvenin İzinde Kahvehaneler” Saraybosna-2005, “Renkistanbul” İstanbul-2006, “Yüzler ve Öyküler” İstanbul-2008, “Wallpaper” İstanbul-2010, “Thisisistanbul” İstanbul-2011, “Kaat” İstanbul-2011 kişisel sergilerinin yanı sıra “Art Contemporain” Lüksemburg-2008; “Konu:Su” İstanbul-2008; “LuxArtIst” İstanbul-2009; “Past-to-Present” Lüksemburg-2010; “Aşkın Damakta Kalan Tadı” İstanbul-2010; “Bir Şehrin Anatomisi” İstanbul-2010; “Hamam” Lüksemburg-2011; “Aralık-December” Ankara-2011; “Projection Of The Past”-Helsinki 2012; “The Footprints Of Anatolian Civilization” Lüksemburg-2012 karma sergilerinde de eserleriyle yer almıştır.

||||| 0 ! |||||

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*