Hadi Mutfağa!

Her geçen gün sayısı hızla artan amatör şefler, bankacılığı veya üst düzey yöneticiliği ‘yemek yapmak’ uğruna, bırakıp yemek kurslarına katılan taze aşçılar, ‘ay kendi kafemi açsam ya’ diyen ve harekete geçenler… Günümüzde mutfakta zaman geçirmek hem kadın hem erkek için vazgeçilmez.

Televizyonda, internette sayısı artan yemek programları, izleyicilerine hem yeni ürünler keşfetmeleri, hem de yeni tatlar yaratmak konusunda bir fırsat oluyor.

Tabi aşçının yemeği yaparken kullandığı tenceresi, aparatları, önlüğü ve mutfağındaki diğer tüm ürünler izleyicilerinin yaptığı yemek dışında merak ettikleri arasında yer alıyor.

‘Benim mutfağımda da olsun!’ diyebileceğiniz, kullanırken zevk alacağınız bir kaç keyifliürün önerisi de amatör veya profesyonel aşçı olmasam da, bir tasarımcı olarak sizlere sunuyorum. Önerdiklerim veya sizin için vazgeçilmez olan ürünler ile keyifli yemekler yapmanız ve sevgiyle paylaşmanız dileğiyle…

Michel Bras Rende Seti

Hadi-Mutfaga-14
Ünlü Fransız şef Michel Bras , Shun bıçaklarının üreticisi Kai ile iş birliği yaparak, etkili bir mutfak araçları serisi oluşturdu. Birlikte hayata geçirdikleri set, hem Fransız geleneklerini hem de Japonüretim kalitesini (el işçiliğini) önemsenereküretiliyor. Japonya’da üretilen bu, üçü bir arada rende seti, keskin paslanmaz çelik bıçaklardan oluşuyor. Ayrıca bıçaklar kolaylıkla değiştirilebiliyor.

Alessi Shiba Sos Tenceresi

Hadi-Mutfaga-8

Shiba , defalarca cilalanan paslanmaz çelik çift duvarlı kapağı, ahşap kulbu ile oldukça dikkat çekici. Tasarımcısı Naoto Fukasawa, bu tencere serisini tasarlarken, gündelik hayattaki tencere-tava kullanım sınırlarımızı dikkate almış. Böylece bu seride hiç bir fazlalık görmüyorsunuz, sanki tasarımcısı kendi karakteristik, minimalist çizgisini titizlik ile korumuş ve tencerelere gerekli olanı yansıtmış.

Joseph Joseph Elevate Mutfak Araçları

Hadi-Mutfaga-2

Elevate  mutfak araçları, mutfaktaki hijyeni ve tezgahtaki karışıklığı en aza indirme hedefiyle tasarlandı. Setteki her bir ürün tezgah yüzeyine bıraktığınız anda sahip olduğu inovatif ağırlık dağılımı sayesinde, kendi kendine ayakta durabiliyor. Isıya dayanıklı bu setin her bir parçasına tek tek de ulaşabilirsiniz. 6 temel fonksyona yönelik tasarlanan bu set, aslında sevdiklerine güzel de bir hediye fikri. Ayrıca isterseniz, bu 6lı setin bir de standı var. Bu stand ocak yanında, mutfak tezgahında ürünleri depolamanız için fırsat sunuyor. En güzeli, her bir parçası bulaşık makinesinde yıkanabiliyor.

Joseph Joseph Lotus Buhar Sepeti

Hadi-Mutfaga-11

Klasik buhar sepetlerinin yanında oldukça pratik ve rahat kullanım imkanı ile‘evimde olsun’ diyeceğiniz çağdaş birürün. Yüksek kaliteli PP’den üretilen Lotus, kullanım sırasında kolay taşıma imkanı sunan bir de silikon tutamağa sahip. Ürünü tamamen açtığınızda kullanılabilir kapasitesi oldukça artarken depolama sırasında katlanıyor ve küçücük bir alan kaplıyor. Çizilmesini istemediğiniz çelik tencerelerinizde kullanmanız için uygun olup bulaşık makinesinde yıkanabiliyor. Lotus’un tasarımcısı, Graeme Davies.

WMF Tencere Seti: Function 4

Hadi-Mutfaga-21

Yemek pişirmek keyifli bir eylem, WMF’in yeni tencere seti bu keyfi ve yemek yapma konusundaki yaratıcılığınızı, inovatif yaklaşımı ile destekliyor. Geleneksel paslanmaz çelik tencerelerin kulplarının ısınma sıkıntısını hepimiz biliriz, Function 4  kapaklarındaki fonksiyon değişimi sayesinde ısı ve ses yalıtımını sağlıyor. Kulplar ısınmıyor, tencerenin kapağı kapatılırken sesçıkmıyor ve kapağın kullanımına yönelik 4 ayrı fonskiyon yer alıyor. (Açık, tamamen kapalı, büyük ve küçük elek açık)

WMF’in yeni tencere serisi Function 4, küçük bir silikon oyunu ile tencerede büyük bir devrim yaratmışa benziyor.

Tupperware Mikro Gurme

Hadi-Mutfaga-1

Mikrodalga fırınınızda buharda yemek pişirmeye ne dersiniz? Tupperware Mikro Gurme  ile yiyeceklerinizin görünümlerini ve lezzetlerini koruyarak, hiç yağ kullanmadan çok çeşitli yemekler pişirebilirsiniz. Yiyeceklerin besin değerleri, yağ asitleri ve vitaminleri korunurken, oldukça hızlı pişirme fırsatı da sunuyor. Mikro Gurme’nin en altındaki su haznesine koyduğunuz suyun ısınması ile yiyecekler buharda pişiyor. Set içerisindeki farklı hazneler iki farklı yiyeceği aynı anda pişirme fırsatı sunuyor.

||||| 0 ! |||||

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*