Hızlı ve Steril: SteriPEN

Hepimizin bildiği üzere ilahi bir bileşik olan su tüm dünyayı kaplamakta. Fakat ne yazık ki bu kaynağın son derece narin ve sınırlı olmasınınötesinde her dakika artan bir tehdit içermekte: Kirlilik.

UNESCO araştırmalarından birine göre; her geçen gün, 2 milyon ton atık su nehirlere atılmakta ve bu durum, sulara ulaşımı olan 2.5 milyar insanı aktif olarak etkilemekte. Su ile bulaşan ve yayılan hastalıkların çoğu ise ölümcül birer karaktere sahip. Bu durumun dışında, Dünya Bankası’na göre kapabileceğimiz tüm hastalıkların%88i ise güvenli ve temiz tabir edilemeyen sular ile bulaşmakta.

Özellikle 5 yaş ve altı bireylerin bu hastalıklar ile başa çıkmaları son derece güç ve taşınan ölüm riski, yetişkin insanlara göre daha fazla. Yerleşik hayatın dışında, Dünya Sağlık Örgütü’ne (WHO) göre ise temiz olmayan, hatta kirletilmiş olarak kabul edilen suların taşıdığı bu hastalıklara yakalanma oranı ise gezi veya seyahat sırasında%80 gibi yüksek bir değere sahip. Bu gezi ve seyahatlere örnek olarak uzun yol, kamp, günübirlik geziler ve piknik gibi bütün aile bireylerinin katıldığı aktiviteler verilebilir… Kısaca, evde olduğumuz kadar evimiz dışında, özellikle deçocuklarımızın olduğu geziler gerekli ekipmanlar ve önlemler alınmazsa hiç de hoş olmayan anılara sebebiyet verebilmekte idi.

Ta ki 2000lerin başına kadar… Bu eşsiz çözümün adı ise  SteriPEN!

Her bir SteriPEN, sterilize edilecek suyu içilebilir bir hale getiren bir ultraviolet ışık kaynağı ile donatılmış durumda. Amerika, Avrupa ve Asya’nın birçok büyük ülke ve şehrinde içme suyu şişeleyen firma ve fabrikalarca kullanılan teknolojinin küçültülmüş bu hali, Birleşik Devlertler ve Kanada’daki birçok bağımsız labaratuar tarafından test edilmiş ve her bir SteriPENin işlevselliğini kanıtlanmış.

SteriPEN, bu güvenli UV teknolojisi sayesinde su ile vücuda giren hastalıkların kaynağı olan virüs, bakteri ve protozoaların%99,9unu güvenli ve suyun kalitesini düşürmeden yok ediyor. SteriPEN, yarım litrelik bir şişe suyu 48, 1 litrelik suyu ise 90 saniyede içilebilir bir hale getiriyor. Tamamen zararsız, kokusuz ve zamanınızı almadan. Fiyatları ile karşılaştırıldığında ise ödenen her bir kuruşa değen bu cihazların değişik kullanım alanlarına has özelleştirilmiş tipleri de bulunmakta… Bunlar için galerimize bir göz atmanızda fayda var!

Architecture of Life olarak bu teknoloji harikası cihazı sizlere tanıtmak istedik. Eğer ilginiziçekti ise, sterilizasyon ve ürünler hakkında detaylı bilgi için firmanın internet sayfasına buradan ulaşabilirsiniz!

Sağlıklı günler!

||||| 0 ! |||||

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*