Hong Kong’da iki Avrupalı Kadın

Boris Design Studio , İsveç doğumlu Katarina Ivarsson ve Anna Karlsson tarafından 2009 yılında kuruldu. 30 yaşın altındaki bu iki kadın, Hong Kong’da yaşıyor. Ayrıca tam zamanlı çalışan 3 ekip arkadaşları ve işbirliklerinin devam ettiği bir çok tasarım danışmanları var. Bu özellikleri onlara muhteşem bir esneklik kazandırıyor ki böylece küçük büyük farklı projeler çalışabiliyorlar.

Boris Design Studio nelerden motive oluyor?

Problem çözmekten ve bir şeylerin nasıl çalıştığını keşfetmekten keyif alıyoruz. Tasarladığımız konu üzerine araştırma ve çalışma konusunda oldukça tecrübeliyiz. Kalın kağıtlardan maketler inşa ediyoruz, genellikle bire bir ölçekli modeller ile prototip üreticilerine ulaştırıyoruz ki tasarladıklarımız konusundaki her türlü detayı çözümleyebilelim.

Neden Hong Kong’dasınız?

Burası her şeyin olduğu yer! Hong Kong’da olmak, fabrikaları ile Çin’in yakınında olmakönemli bir avantaj bizim için. Telefon ya da elektronik posta ile küçük ya da büyük üreticiye bilgilendirme yapmak yerine atlayıp gidebiliyoruz ve yüzyüze görüşüyoruz. Bu hem zaman kazandırıyor hem de saçlarımızın beyazlamasını yavaşlatıyor ☺

Boris’te, tasarım araştırmaları, eğilimlerüzerine yaptığınız gözlemler ve tespitler,ürün ve etkileşim tasarımı… Süreç nasıl ilerliyor?

Ürün tasarımından tasarım araştırmasına, eğilim üzerine yapılançalışmalardan etkileşim tasarımına, farklı birçok alanda hizmet veriyoruz. Bazı insanlar bir konuda uzmanlaşıp uzmanlaşmayacağımızı merak ediyor. Ancak, bize göre her farklı proje, dünyada ne olup bittiğini genel bir gözlemleme fırsatı ve kendi koleksiyonlarımızı yaratma konusundaki ilhamımızı destekliyor.

Bazı müşterilerimiz için tam kapsamlı bir tasarım hizmet veriyoruz; tasarım araştırmasından ürün tasarımına ve üretim uygulama da dahil oluyor. Diğerleri için ise sadece bir ürün tasarımı için gereken adımlar boyunca destek veriyoruz.

Boris Koleksiyonları hakkında ne söylemek istersiniz? Ne tür ürünler yer alıyor? Her hangi bir yerde satılıyorlar mı?

Tasarladığımız ürünleri etkileyici dönüşümleri ve esprileriyle beraber ifade etmek istiyoruz. Ürünlerin, geliştirme süreçleri oldukça keyifli oluyor ama tek başına yeterli değildir. Bizler elinizdeki ürünün özel olduğunu hissetmenizi istiyoruz.

Apple markası için tasarladığımız ürünler Hong Kong ve Avrupa’da satılıyor. Aydınlatma serimizin ürünleri ise ilk kez Nisan ayındaki SaloneSatellite’de tanıtıldı. Şu anda üretim aşamasındayız, bu yaz satılmaya başlayacak.

Eğilim tespiti konusundaki sunduğunuz hizmet hakkında ne söylersiniz? Neleröneriyorsunuzçalıştığınız firmaya?

Eğilim raporları ile müşterilerimizin ürün geliştirme konusunda ihtiyacı olan nitelikli bilgileri sunuyoruz. Her bir proje için ayrı ve onalra özel bir araştırma ve raporlama olduğu söylenebilir. Müşterimizin ürün ailesine odaklanarak hazırlanan bu eğilim çalışması, pazarlarındaki eğilimleri görselleştimelerine fırsat sunuyor. Biz detaylara özen gösteriyoruz. Bu, bizim için ürün geliştirme sürecinde etkili olduğu kadar, malzeme ve renk kullanımını yönlendirmek, pazarlama ve iletişim konularında firmaya destekleyici doneler sunan bir araç oluyor.

Boris’in yayınlanan eğilim araştırmalarını satın alabiliyor muyuz?

Avrupa’da yer alan bir etkileşim tasarımı araştırma şirketi Mobile Life ile çalışıyoruz. Yayınladıkları bir kaç araştırma projesine dahil olduk. Web sitemizde onları bulabilirsiniz.
Bizim eğilimlerüzerine hazırladığımız raporlar müşterilerimizin işine odaklanan raporlar oluyor, fakat bizler ayrıca genel eğilim raporları da hazırlıyoruz ve bunları satın almanız mümkün.

Sırada ne var?

Bizim her zaman devam eden yeni projelerimiz oluyor. Aydınlatma serisi seriüretim için hazırlanıyor, onun dışında gölgeler ile oynadığımız özel bir aydınlatma yolda ayrıca Amerika pazarı için bebek ürünleri üzerindeçalışıyoruz. Rusya’da gerçekleşecek yeni bir sergimiz de olacak.

||||| 0 ! |||||

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*