IITTALA’NIN EFSANE KUŞLARI POMSTORE.NET İLE TÜRKİYE’DE

Sofra aksesuarlarıyla her sezon yeniliklere imza atan Finlandiya’nın dünyaca ünlü tasarım markası iittala, sunduğu özel koleksiyonlarıyla camın yalnızca sofrada değil tüm yaşam alanlarında kendine yer bulacak bir malzeme olduğunu kanıtlıyor. Bunu kanıtlayan koleksiyonlar arasında, Finlandiya tasarım sahnesinin en büyük isimlerinden Profesör Oiva Toikka’nın tasarladığı kuşlar yer alıyor. Her biri el işçiliği ürünü olan kuşlara kişiliğini veren unsur ise, tıpkı doğada olduğu gibi ufak nüanslar.

Toikka, doğadan ve cam sanatından ilham alarak, son 40 yılda 400’den fazla kuş yaratmış. Toikka’nın ufak Flycatcher kuşları 1972 yılında ilk uçuşlarına başladığından beri, koleksiyona her yıl yeni bir kuş katılıyor. Bugün, iittala kuşları, dünya genelindeki birçok koleksiyoncunun evinde, onlara günlük yaşamın şiirselliğini hatırlatan eşyalar olarak yer alıyor. Her kuş, orijinalliğinin kanıtı olarak “O. Toikka Nuutajärvi” imzasını taşıyor ve kendi orijinal markalı kutu ambalajıyla geliyor.

birds-by-toikka-pomstore

 

1- ”Annual Bird Alder Thrush” Dekoratif Cam Kuş

2- ”Whip-Poor-Will ” Dekoratif Cam Kuş

3- ”Little Tern Cranberry” Dekoratif Cam Kuş

4- ”Red Cardinal ” Dekoratif Cam Kuş

iittala’nın el işçiliğinin en nadide parçalarından oluşan kuş koleksiyonu, Türkiye’de ilk kez www.pomstore.net online mağaza üzerinden satışa sunuluyor.

Oiva_Toikka_JPGOiva Toikka Hakkında:

Profesör Oiva Toikka, Finlandiya cam sahnesinin en büyük isimlerinden biri. Onun yaratıcı, zengin ve cesur cam sanatı, Nordik tasarımın ana akım estetiğinden farklılık gösteriyor. Cam sanatında çalıştığı kadar, performans sanatlarında da çalışmış. Birds koleksiyonu, Toikka’nın en çok tanınan çalışması. Kendine uluslararası çapta bir kariyer yaptı ve Lunning Ödülü, Pro Finlandia Madalyası, World Glass Now 85 Ödülü, Kaj Franck Tasarım Ödülü ve Prince Eugen Madalyası dahil birçok ödül kazandı.

iittala Hakkında:

İskandinav tasarımının öncüsü olan iittala, 1881 yılında, Finlandiya’nın güneyinde yer alan ve markaya ismini veren İittala şehrinde bir cam fabrikası olarak kuruldu. iittala’nın doğduğu yıldan günümüze kadar uzanan tasarım felsefesinde, berraklığın, doğaya yakın duran şekillerin, kendine özgü zarif formların altı çiziliyor. Zamanla cam ürünleriyle birlikte seramik ve metal gibi malzemeleri de kullanarak koleksiyonlarını genişleten marka, bu ilerici tasarım felsefesini korumaya devam ediyor. Kurulduğu ilk yıllarda Alvar Aalto, Kaj Frank ve Timo Sarpaneva gibi tasarım duayenlerinin imzasıyla sunduğu ürünler, bugün markanın klasik öğeleri arasında zamansız tasarımlar olarak hala yerini koruyor.

pomstore.net Hakkında:

Pomstore.net yenilikçi, fonksiyonel, estetik ve eğlenceli tasarımları son kullanıcıya ulaştıran, yeni markaları, tasarım ödüllü ürünleri keşfetmenize ve satın almanıza olanak sağlayan bir online alışveriş platformu.2014 yılında Mimar Gizem Büyüktürkoğlu tarafından kurulan pomstore.net, dünyaca ünlü marka ve tasarımcılara yer veren, çoğunluğu sınırlı sayıda üretilmiş birbirinden özel tasarım ürünlere yorulmadan, mağaza gezmeden keyifli bir şekilde ulaşabileceğiniz ayrıcalıklı bir alışveriş ortamı sunuyor.

||||| 0 ! |||||

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*