iki design group, tasarladığı Adana Sheraton’la International Hotel & Property Awards’dan ödülle döndü!

Aldığı ödüllerle 2013 yılını dolu dolu geçiren iki design group, Adana Sheraton Oteli tasarımıyla da ödüle layık görüldü.

Sema Eser Özsaruhan ve Murat Kader’in kurucusu olduğu iki design group mimarlık şirketi, 2013 yılını yine bir ödülle kapattı. Uluslararası gayrimenkul geliştirme şirketi Emaar Türkiye ile Çamlıca’da Emaar Square; Artaş Grup, Aydınlı Grup ve Keleşoğlu İnşaat ortaklığında Vadi İstanbul; Artaş, Öztaş, Mesa, Kantur ortaklığındaki Tema Park gibi Türkiye’nin en büyük projelerine imza atan group, bu kez International Hotel & Property Awards’dan ödül aldı.
Türkiye’de olduğu kadar dünyada da tasarımına imza attığı büyük projelerle artık bir marka haline gelen group, Adana’da tasarladığı Sheraton Oteli’yle Uluslararası Gayrimenkul Ödülü’ne layık görüldü. Adana şehrinin hızla önem kazanan turizm ve kültürel etkinliklerine ivme vermesi hedeflenen Adana Sheraton, hizmete girme aşamasında. Şehrin nehirle buluştuğu bir konumda, nehir akışının hareketliliğinden ilham alan yapı, bulunduğu coğrafyaya bir kentsel perde olarak katılıyor. Cephedeki hareketlilikle yakalanan devinim sayesinde, Adana kent siluetine yeni bir enerji katan yapı, şehrin nehirle bütünleşmesini sağlayan sosyal olanakları da güçlendirmesi, artı bir özellik olarak ortaya çıkıyor.

Sema Özsaruhan & Murat Kader
Sema Özsaruhan & Murat Kader

iki design group kurucu ortağı Murat Kader “Ödülümüzü 3 Kasım’da Londra’da yapılan törenle aldık. Bu yıl grubumuz için ödüllerle geçen verimli bir yıl oldu. Biz 65 kişilik bir ekibiz ve bu başarının son derece disiplinli ve sistemli bir şekilde çalışan iş arkadaşlarıma ait olduğunu düşünüyorum” diyerek aldıkları bu son ödülü, çalışma arkadaşlarına ithaf etti.

iki design group hakkında:
Murat Kader ve Sema Eser Özsaruhan ilk olarak Marmaris Kültür Merkezi projesinde bir araya geldi. Farklı özelliklerini büyük bir uyum içerisinde kullanabildiklerini fark eden ikili 1995 yılında iki design group’u kurdu. Şimdiye kadar yurt içi ve yurtdışında çok sayıda projeye imza atan iki design group, İstanbul’da Spine Tower, Emaar Square, Tema Park, Vadi İstanbul gibi büyük ölçekli projeleri üstlenmiştir. 60 kişilik bir kadroyla çalışan iki design group, Türkiye’nin en büyük tasarım şirketleri arasında yer alarak ve 2012 yılında Uluslararası Gayrimenkul Ödülleri’nde Emaar Square’le Avrupa ve Dünya’nın En İyi Karma Kullanım Mimarisi, Spine Tower’la Avrupa’nın En İyi Ofis ödülünü kazanmıştır.

||||| 0 ! |||||

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*