Kalebodur, mimarinin en temel malzemelerini “Cement” serileri ile yeniden yorumluyor

Kalebodur, gelişmiş üretim teknolojisiyle mimarinin en temel malzemelerini bir araya getirdiği Cement Grubu serileri “C-Extreme”, “C-Wood”, “Cement 2.0” ve “C-Stone” ile, farklı kullanım alanları için dayanıklı ve şık yüzey alternatifleri sunuyor.

Cement Grubu’nun yeni üyesi “C-Extreme” serisinin her karosunda ahşap, traverten ve betonu buluşturan Kalebodur, “C-Wood” serisinde iki vazgeçilmez malzeme olan ahşap ve çimentoyu bir araya getiriyor. “Cement 2.0” serisinde ise tasarımcıların vazgeçemediği brüt beton görünümü, dijital üretim teknolojisiyle fullbody porselen olarak hayat bulurken, “C-Stone” serisinde beton efekti doğal taş efekti ile birleşerek birbirleriyle uyumlu altı rengin yanı sıra mat ve yarı mat olmak üzere iki farklı yüzey alternatifi sunuyor. 


Ahşap, traverten ve beton “C-Extreme” serisinde buluşuyor
Geliştirdiği ürün ve teknolojilerle mimarların yaratıcılıklarına hitap eden Kalebodur, mimarinin vazgeçilmez üç farklı malzemesi ahşap, traverten ve betonu, “C-Extreme” serisinin her karosunda birleştirmeyi ilk kez gerçekleştirmiş. Bu üç farklı malzemenin dokusunun mat olarak karodan karoya değiştiğini açıkça hissettiren seri, 30×120, 20×120 ve 12×120 gibi ince uzun ebatlarıyla döşemede farklılıklar yaratıyor. Renkli fullbody porselen ve rektifiyeli (düz derz aralı) olarak üretilen; beyaz, gri ve antrasit olmak üzere üç rengi bulunan seri; üstün yüzey dayanımı ve mat natural dokunuşu sayesinde iç-dış mekan, yoğun trafik zemin ve duvar kaplamalarında çok başarılı dekorasyon imkanı sağlıyor .

Bilinen en iyi ahşap, traverten ve modern mimarinin miladı olarak kabul edilen beton yüzey dokusunun buluştuğu her bir karoya dikkatle bakıldığında; ahşabın lifleri, budakları, traverten dokusunun çizgisel ögeleri, beton yüzeylerde belirgin görülen çimento suyunun izleri görülebiliyor. Bir karoda beton efekti ağırlıkta iken, diğer bir karoda ahşap veya traverten görüntüsü ağırlıkkazanıyor. Bu da döşendiğindeki görsel etkiyi zenginleştiriyor. Bu 3 değişik yüzeyin tek üründe ve harmoni içinde birleşimiyle Kalebodur, dünyada bir ilki yaratıyor ve gerçekten reklam sloganındaki gibi “beklenmeyeni yaratıyor.”

Kalebodur_ Cement-2


“Cement 2.0” ile brüt beton görünümlü şık seçenekler
Kalebodur, brüt beton görünümlü “Cement 2.0” serisi ile modern mimari tasarımlar için sade ve şık seçenekler sunuyor. Tasarımcıların vazgeçemediği brüt beton görünümü, dijital üretim teknolojisinin kullanıldığı “Cement 2.0” serisinde fullbody porselen olarak hayat buluyor. “Cement 2.0” serisi, 5 farklı renk seçeneği, çeşitli yüzey zenginliği, 60×120, 60×60 ve 30×60 cm ebatları ile mekanlara, brüt beton görünümünün sadelik ve şıklığını getiriyor. Yoğun trafiğin olduğu alanlar için de ideal bir seçim olan seri; mat ve kaya yüzeyi seçenekleri ile farklı kullanım alanları için farklı yüzey alternatifleri sunuyor.

Kalebodur C-Wood

Ahşabın doğallığı ve betonun sade görüntüsü “C-Wood” serisinde
İki vazgeçilmez malzeme olan ahşap ve çimento aynı karoda buluşuyor. 6 farklı renk ve 20×120 cm ebadıyla fullbody porselen karo olarak üretilen “C-Wood” serisi, ahşabın doğallığını, betonun sade görüntüsü ile birleştirerek tasarımcılara şık ve yalın mekânlar oluşturma imkanı veriyor. 

Kalebodur-C-Stone

C-Stone’dan altı renk ve iki farklı yüzey alternatifi
Doğanın büyüleyici taş dokuları, çimento yüzey efektiyle C-Stone’da hayat buluyor. Dayanıklı fullbody porselen yapısı, üstün yüzey dayanımı ve zengin yüzey dokusu çeşitleri ile hem uzun ömürlü ve kullanışlı hem de son derece şık mekanlar yaratıyor. 60×120 cm, 60×60 cm ve 3×1 m ebat seçenekleriyle prestijli projelerin vazgeçilmezi olmaya aday C-Stone Serisi; birbirleriyle uyumlu ve özenle seçilmiş altı renk ile farklı kullanım alanlarına imkan tanıyan mat ve yarı mat olmak üzere iki farklı yüzey alternatifi sunuyor. Özellikle 3×1 ebadındaki ve 3 mm incelikteki Sinterflex karoya uygulanmasıyla, geniş alanlarda ve cephede önemli bir mimari yapıtaşı görevini üstleniyor.

||||| 0 ! |||||

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*