Kirei Studio’dan Rüya Gibi Bir Süit

İlham veren mekanlar… Renk uyumu, tasarım estetiği, dekorasyon öğeleri ve tüm bunların bir araya gelmesinden oluşan ilham veren mekanları keyifle paylaşıyoruz sizlerle…

Tasarladığı lüks mekanlarla bilinen Kirei Studio ‘nun en yeni projesi olan “Un homme et Une femme” gibi mekanlarla artık hayaller ve rüyalar ulaşılabilir kılınıyor. Müthiş bir şekilde dizayn edilmiş, renkleri özenle seçilmiş, titizlikle dekore edilmiş lüks ile konforu ilk bakışta hissettiren bu süiti biraz daha yakından tanıyalım.

Kirei-Un homme et une femme-36

“Un homme et Une femme”, 1966 yılında çıkan aynı isimdeki bir Fransız filmi esas alınarak dizayn edilmiş. “le Delice des 4 Saisons”(4 mevsim) olarak da bilinen Toile de Jouy’un orijinal desenleri, çoğu siyah-beyaz çekilmiş filmin havasını yansıtabilmek için sepya olarak yeniden yorumlanmış.

İki adet komodin ve yatak başlığı, filmdekilerin aynısı. Klasik siyah beyaz banyo ise parlak altın rengindeki banyo dolapları gibi odanın dekorasyonunu tamamlayan modern birkaç dokunuşla yeniden hayat buluyor.

Kirei-Un homme et une femme-82

Pastel pembe vurgulu bir kanepe ile dekore edilmiş bitişik oturma odası aydınlık ve romantizm yayarken süitin geri kalan renklerine de uyum sağlıyor. Duvarlar, hafta sonu kaçamağı yaşayan romantik çiftlerin atmosferine uygun resimlerle kaplı; “Un homme et Une femme” filminden romantik kareler…

12345-kolage-1234

Fotoğraflar: Fabrice Rambert

Nathalie Ryan Kimdir?

Maria-Mikulasova-Nathalie-RyanSon 10 yılda, iç mekan tasarımcısı Nathalie Ryan dünyada Christian Dior estetiğini geliştiriyor. Güçlü bir içgüdü ve doğal bir göz ile, kendi ikonik butik tasarımını; şıklık, lüks ve Fransız zarafetininin kimliğine katkıda bulunyor.
Kariyerine başladığından bu yana Ryan, 5 otel, reklam şirketleri, müzik stüdyoları, moda butikleri ve lüks rezidanslar gibi tasarım endüstrisinin farklı sektörlerinde çalışıyor.

1996 yılında yalnızca bir kaçlığına gittiği Los Angeles’ta moda markası BCBG/Max Azria’da 4 yıl geçiren Ryan, markanın Amerika Birleşik Devletleri’nde gelişimine katkıda bulundu ve ilginç mimari projelerde yer aldı. Bu ilginç mimari projeler arasında Washington’daki eski bir itfaiye binasının yeni ve modern bir amaç için yenilenmesi ve çekici bir butik haline gelmesi yer alıyor.

2000 yılında bir yetenek avcısı Ryan’ın kariyerini değiştirecek bir fırsatla karşılaştırır; Christian Dior’un CEO’su Sidney Toledano ile tanışma fırsatı. Toledano Ryan’ı butiklerinin görselliği ile ilgili görüşmeye davet eder ve onların uzun ve verimli birlikteliklerinin ilk adımını oluşturur. “Dior ile çalışmak oldukça yaratıcı ve insana katkıda bulunan bir deneyim. Her kentin projeye kendi eşsiz niteliklerini verdiğini görmek muhteşem. Bu işte en büyük rolü benim bitmek bilmeyen merakım ve farklı kültürlerin cazibesi oynuyor. Yerel yaşantıları yansıtabilmek başarılı bir projenin olmazsa olmazıdır zaten. Amaç onlardan sıyrılmak değil, onları dönüştürmek, Dior ruhunu aktarabilmek, benimsetmek” diye anlatıyor Dior projelerini. Markayla olan birlikteliği esnasında Cannes’daki 400 metrekarelik saf lüks ve sembolik olan Hôtel Majestic’te yer alan Dior Suite’i de tasarlama fırsatı bulur. Bu da bir başka tatminkar işbirliğinin ilk adımı olur; Barrière Hotel Group.
2010 yılında Ryan tüm bunları Kirei Studio çatısı altında topladı.

“Kirei” Nedir?

‘Kirei’, Japonca’da ‘Güzellik’ anlamına gelen kelime. Fiziksel güzelliğin duygulara ve hislere hitap ettiği noktayı yansıtıyor…
Kirei Studio ve Nathalie Ryan ile ilgili detaylı bilgi için Alexandra Public Relations sayfasını ziyaret edebilirsiniz..

||||| 0 ! |||||

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*