Londra Tasarım Festivali’nde Yer Alacak 10 Enstalasyon & Sergi

En yeni tasarım ve trendlerle buluşacağımız Londra Tasarım Festivali 2015 için geri sayım başladı. Gözümüz, kulağımız Londra’da gerçekleşecek bu nefis etkinlikte… Dünyanın dört bir yanından gelen tasarımcılar, en yeni tasarımlarını görücüye çıkaracaklar, birbirinden çekici enstalasyonlar ve sergi alanları kurulacak, her bir stantta büyüleyici tasarımlar boy gösterecek.

Londra Tasarım Festivali’nde yer alacak 10 enstalasyon ve sergiyi sizler için derledik. Heyecan tırmanıyor!

1- Tom Dixon- Multiplex

ao-Multiplex-Tom-Dixon

Tom Dixon’dan sürükleyici, birden çok duyuya hitap eden; tasarım, teknoloji ve modayı bir araya getiren Multiplex, The Old Selfridges Hotel, 1 Orchard Street, W1H 6HQ’da 18 Eylül- 15 Ekim 2015 tarihleri arasında yer alacak. Geleceğe dokunun, onu dinleyin, hissedin…

2- Max Lamb- My Grandfather’s Tree

aol-ldw-my-grandfathers-tree-max-lamb

Komşusunun bahçesine kadar uzanarak zarar veren, dolayısıyla kesilmesi gereken bir ağacın öyküsü “My Grandfather’s Tree”. Max Lamb’ın, adından da anlaşılacağı üzere büyükbabasının bahçesindeki ağacından oluşturduğu enstalasyonda çok sayıda farklı boyutlarda kesilmiş kütükler var. Sandalye, tabure, masa vs. yapabilmek için özenle kesilmiş 130 tane parça, yepyeni hayatlar yaratacak.

My Grandfather’s Tree, Somerset House, Strand, WC2R 1LA; 21-27 Eylül 2015

3- Lee Broom- The Flower Shop

aol-ldw-flower-shop-lee-broom

Yeni koleksiyonu “Podium Vases” i Londra Tasarım Festivali’nde sergileyecek olan Lee Broom, Shoreditch’teki mağazasını bir çiçekçi dükkanına dönüştürmüş. Etkinlikte binlerce çiçek 25 parçalık koleksiyona eşlik edecek.

The Flower Shop, 93 Rivington Street, EC2A 3AY- 22-27 Eylül 2015

4- Coloni and Studio Aikieu; Plants Out Of Place

aol-plants-out-of-place

Bu yıl Londra Tasarım Festivalinin temalarından biri de ‘yeşillik’. Coloni and Studio Aikieu tarafından oluşturulan sergi “Plants Out Of Place” sevilmeyen bitkilerin yemek, esans, ilaç ve çeşitli ürünlerin yapımında nasıl kullanıldığını göstererek Queen’s Park’ın gözde sergilerinden olacak.

Plants out of Place, Queen’s Park, NW6 6SG – 18-22 Eylül 2015

5- Laetitia de Allegri and Matteo Fogale; Mise-en-abyme

aol-ldw-mise-en-abyme

Laetitia de Allegri ve Matteo Fogale, Johnson Tiles işbirliği ile V&A ‘daki Ortaçağ ve Rönesans galerileri üzerinde yer alan köprü için renkli ve derinlikli enstalasyonları Mise-en-Abyme’i yarattılar. Dilerseniz ilgili videoyu izleyerek ön bilgi edinebilirsiniz.

Mise-en-abyme V&A museum, Cromwell Road, SW7 2RL – 19-27 Eylül 2015

6- Patternity; Connected by Pattern

aol-ldw-connected-pattern-patternity

Somerset House, Patternity tarafından oluşturulan monokrom desenler ile dolacak! Etkinlik, West Wing sergisinde yer alan 10 Tasarımcı kapsamında. Connected by Pattern enstalasyonu, festival süresince yayınlanacak olan Paperless Post’ta da yer alan desenlerden oluşuyor.

Connected by Pattern, Somerset House, Strand, WC2R 1LA – 21-27 Eylül 2015

7- Jane Withers & Assemble; Works in Wood

aol-ldw-robin-day

Robin Day’in 100. Doğum günü kapsamında yer alacak olan enstalasyon, Turner Prize ödülüne aday gösterilen Assemble tarafından oluşturuluyor. Küratörlüğünü Jane Withers’ın üstlendiği enstalasyon, 20. Yüzyılın en önemli ahşap mobilya tasarımcısı Robin Day’in 60 yıllık kariyerine ithafen festivalde yer alacak.

Robin Day – Works in Wood, V&A museum, Cromwell Road, SW7 2RL – 19-27 Eylül 2015

8- Alex Chinneck; A Bullet From A Shooting Star

aol-bullet-shooting-from-star-alex-chinneck

Mimari enstalasyonlarında yarattığı görsel illüzyonlarıyla bilinen Alex Chinneck, Greenwich’de bir telgraf direğini ters şekilde yerleştirerek sanki gökten düşmüş görüntüsü veren bir enstalasyon hazırladı. 35 metre yüksekliğindeki yapı, pek çok yerden görülebilecek.

A Bullet From A Shooting Star, Greenwich Peninsula, SE10 0QE – 19-27 Eylül 2015

9- 100% Norway Tent London

aol-100-norway

Çağdaş Norveç tasarımının en güzel örneklerinin vurgulanacağı 100% Norway, ülkenin imalat sanayisindeki gücünü göstermek için 33 adet genç ve güçlü tasarımcıya ait tasarımlarını görücüye çıkaracak. Mobilya, aydınlatma ve araç gereçleri kategorilerindeki ürün ve prototipler Old Truman fabrikasındaki bir alanda ziyaretçileri bekliyor olacak.

100% Norway Old Truman Brewery, 91 Brick Lane, E1 6QL – 24-27 Eylül 2015

10- Ready Made Go

aol-ldw-modern-design-review-magazine

Modern Design Review dergisinin küratörlüğünde, Philippe Malouin, Tomás Alonso, Studio Vit and Hilda Hellström gibi isimlerin küçük günlük objelerden büyük enstalasyonlara kadar tasarımlarını sergileyeceği “Ready Made Go”, London Ace’s Hotel’in batısında yer alan halka açık alanlarda yer alacak.

Ready Made Go, Ace Hotel London Shoreditch, 100 Shoreditch High Street, E1 6JQ – 22-27 Eylül 2015

||||| 0 ! |||||

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*