Marshall, Küresel Renk Haftası’nı tüm çalışanları ile birlikte kutluyor

Dünya çapında 80 ülkede faaliyet gösteren dünyanın en büyük küresel boya ve kaplama şirketi AkzoNobel, “Küresel Renk Haftası” ilan ettiği 7 – 11 Ekim haftasını, toplamda 55 bini aşkın çalışanı ile kutluyor. AkzoNobel grubunun bir parçası olan, Türkiye’nin bir numaralı ve sektörünün en beğenilen boya markası Marshall da bu haftaya, 300’ü aşkın çalışanı ile birlikte katılıyor. Marshall Türkiye Üretim Departmanı çalışanlarından Turgay Kocaman ve Kemal Gülsoy, üzerinde Boğaz Köprüsü ve Topkapı Sarayı giriş kapısı bulunan büyük bir kanvası renklendiriyor. Bu resim ve dünyanın dört bir yanındaki AkzoNobel firmalarından
gelecek resimler, AkzoNobel genel merkezinde sergilenecek.

marshall-kuresel-renk-haftasi-2

“Monuments of the World” adlı eserde birleştirilecek.

Dünya dekoratif boya sektörünün lider şirketi AkzoNobel grubunun bir parçası olan ve 1954 yılından bu yana, rengin dekorasyonda kullanımları konusunda öncülük ederek, sunduğu koleksiyonlar ile insanların hayatına renk katan Marshall, 7 – 11 Ekim haftasını “Küresel Renk Haftası” olarak kutluyor. AkzoNobel’in tüm şirket ve markaları ile bu şirket ve markalar için çalışan toplam 55 bini aşkın kişinin birlikte katıldığı bu büyük küresel kutlama, gerek ulusal gerekse uluslararası çapta buluşma, etkinlik ve çalışmaları kapsıyor. Küresel Renk Haftası ile temel amaç, tüm çalışanları, renklerin birleştirici ve bütünleştirici etkisi ile bir araya getirerek, çalışanların gelişimlerini desteklemek üzere çeşitli eğitimler vermek, hayata birlikte renk katmak ve topluma faydalı olmak.

marshall-kuresel-renk-haftasi-3

Renk Haftası Kutlu Olsun!

AkzoNobel Marshall çalışanları 7 Ekim Pazartesi günü ile birlikte haftaya, masalarına bırakılmış renkli ve üzerinde “Renk Haftası Kutlu Olsun” yazan drajelerle tatlı bir başlangıç yaptı. Tüm binanın girişi ve çevresi rengârenk balonlar, kutlama afişleri ve mesajları ile donatıldı. Tüm çalışanlar, fabrika girişindeki renkli yaya yolunda hayata birlikte renk katmanın mutluluğunu paylaştı.

marshall-kuresel-renk-haftasi-4

Pazartesi mavi, Perşembe turuncu

7 – 11 Ekim Renk Haftası boyunca renkli aktivitelerin yanı sıra tüm Marshall çalışanları haftanın her günü için seçilmiş renklere uygun giyindi. Pazartesi mavi, Salı yeşil, Çarşamba sarı, Perşembe turuncu, Cuma ise kırmızı renk ile eşleştirildi. Rengârenk giysiler ve objelerle çok renkli fotoğraflar ortaya çıktı. Hem Marshall çatısı altında hem de sosyal medyada; Marshall Facebook ve Twitter hesaplarından paylaşılan bu fotoğraflarla herkes, birbirinin hayatına renk katarak, eğlendi.
Marshall’ın ofisi 2014’ün en moda ve trend renkleri ile boyandı

Renk Haftası kapsamında Marshall çalışanlarına önce, Pazarlama Müdürlüğü Satış Öncesi Destek Bölümü tarafından Uluslararası Renk Akımları – Colour Futures 2014 trend ve renkleri ile ilgili bilgiler verildi. Bu bilgiler ışığında 7 – 8 – 9 Ekim tarihlerinde hep birlikte iç mekân boyama aktiviteleri gerçekleştirildi. “Benim bulunduğum mekâna da gelsin istiyorum” mesajı ile herkesten önerileri toplandı. Marshall, fabrikanın sevkiyat alt depo ve üst depo merdiven duvarlarını da bu önerilere göre renklendirecek.

marshall-kuresel-renk-haftasi

Tüm AkzoNobel çalışanları dünyanın en renkli eserini resmediyor
Küresel olarak kutlanan Renk Haftası’na, 80 ülkede faaliyet gösteren AkzoNobel’in tüm şirketleri ve 55 bini aşkın çalışanı katılıyor. Bu seneye özel olarak, dünyanın dört bir yanındaki AkzoNobel çalışanı dev bir resmi birlikte yapıyor. Bu büyük proje için her ülkenin en özel anıtları, önemli ve tarihi mekânları seçildi. Türkiye’yi temsilen düzenlenen ve üzerinde Boğaz Köprüsü ile Topkapı Sarayı giriş kapısı bulunan büyük kanvası, Marshall Üretim Departmanı’nda çalışan ve amatör olarak resimle ilgilenen iki kişi renklendiriyor. Turgay Kocaman ve Kemal Gülsoy’un üzerinde çalıştığı bu resim tamamlanınca fotoğraflanarak, tüm AkzoNobel fabrikalarından gelen diğer kanvas fotoğraflar ile birleştirilecek. “Monuments of The World” adında bir eseri oluşturacak.
Küçük Marshall’lılardan “Ben ve Renklerim” temalı resim sergisi
Renk Haftası kapsamında Marshall çalışanlarının yanı sıra çocuklar da unutulmadı. Çocukların “Ben ve Renklerim” temasıyla yaptıkları resimleri Marshall Çocuk Resimleri Sergisi’nde sergilendi.

||||| 0 ! |||||

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*