Mekanlarınıza 6 Sihirli Yaz Dokunuşu

Yazın sıcaklığını ve samimiyetini yaşam alanlarınıza taşımaya ne dersiniz? Rengarenk, pırıl pırıl yaz mevsiminin eşsiz ambiyansını evlerinize taşıyabilmeniz için sizlere birkaç önerimiz var. Gelin ufak dokunuşlarla fark yaratın.

Renkleri Doyasıya Yaşayın

Yaz denince akla ilk gelen sıcak hava kadar sıcacık renklerdir. Birkaç köşeye serpiştireceğiniz renkli dekoratif objelerle fark yaratabililirsiniz.

Iittala kuşları, dünyaca ünlü cam sanatçısı Oiva Toikkanın elinden çıkan üfleme cam kuş serisidir. İkon tasarımlardan olan Toikka’nın kuşları ile minik sihirli dokunuşlar yapabilirsiniz.

Seletti’nin modern ve orijinal tasarımlarından olan Seletti Tribal duvar aynası ile evinize gelecek olan egzotik atmosfere bayılacaksınız.

Tasarımcı ve mimar Alvar Aalto’nun muhteşem vazo tasarımları, kıvrımlı çizgileriyle dünya çapında bir ekol olmayı başarmıştır. Klasik Finlandiya tasarımı olan Alvar Aalto Vazolar arasında Emerald serisine mutlaka göz atmalısınız. Capcanlı yeşili, yumuşacık hatları ve camın saflığıyla kesinlikle övgüyü hak ediyor!

Bahçenize Birkaç Mobilya Taşıyın!

Yaz akşamları bahçede bir başka güzeldir; eğer kendin yap projeleri ile ilgileniyorsanız yaz mevsimi için kendinize rengarenk bir köşe hazırlayabilir veya bahçe mobilyaları alarak keyifli akşamlar geçirebilirsiniz.

Kaynak: Madcap Frenzy
Kaynak: Feature Deco

Seletti ve Studio Job işbirliği ile ortaya çıkan “Industry” koleksiyonu birbirinden şık ve kullanışlı sandalye ve masalardan oluşuyor. Mavi, yeşil, kırmızı, siyah ve beyaz renklerden oluşan serinin farklı renklerini birlikte kullanabilir veya favori renginizden takım yaratabilirsiniz. Ayrıca bu koleksiyon alimiyum döküm hafifliği ve demonte olması sebebiyle farklı mekanlarınız arasında kolayca taşıyabilirsiniz.

Poster Zamanı!

Hadi gençlik yıllarımıza dönelim! Hangimiz odamızın duvarlarını posterlerle süslemedik ki! Serkan AKYOL imzalı bu posterler, sanatçının orijinal çiziminden baskı olarak hazırlanmıştır. Duvarlarınızda fark yaratmak için daha iyi bir fikriniz var mı? Üstelik bu posterleri masalarınızın veya başka mobilyalarınızın hemen üzerine asarak veya yerleştirerek daha havalı bir görünüm de elde edebilirsiniz.

Kontrast Yaratın

Eğer evinizde çok fazla renk yoksa şanslısınız; evinize renk getirmek için ufak dokunuşlar yetecektir.

Day Studio
Falira Loft

Ancak kontrastı yalnızca renk olarak düşünmek haksızlık olur; birbirine çok zıt tasarımları veya dizayn ögelerini de bir araya getirerek farklılık yaratabilirsiniz. Tıpkı ESE Studio tarafından düzenlenen bu loftta olduğu gibi.

Çiçek Aranjmanları Hazırlayın

Çiçekler hem güzel bir koku hem de güzel bir görünüm yaratmak için size yardımcı olabilir. Eğer çiçek buketleri veya aranjmanlar hakkında çok fazla bilginiz yoksa Carolyne Roehm’in önerilerine göz atabilirsiniz.

Jungle Havası

Şimdiye dek karşımıza “Botanik Stil” adıyla defalarca çıkmış olsa da, doğadan ilham alan ve doğayı yaşam alanlarına taşıyan bu yaşam dolu tarzı biraz daha coşkulu yaşamaya ne dersiniz? Doğanın büyülü havasını evinize taşımak için bitki desenli tekstil ürünleri tercih edebileceğiniz gibi biraz daha cesaretle nefis bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Lorena Canals Monstera Leaf
Lorena Canals Monstera Leaf

Seletti’nin meraklı primatlarından oluşan Monkey Lamp serisinde jungle havası yaratmanızı sağlayacak birbirinden eğlenceli maymunlar var! Oturan, ayakta duran veya asılan maymunların her biri, yaratmak istediğiniz çarpıcı stili tamamlayacak.

||||| 0 ! |||||

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*