MİLLÎ REASÜRANS’TA PARLAYAN YILDIZLAR

DENİZCAN EREN flüt

Piyano: PATRICK NEBBULA

C. P. E. Bach Hamburger Sonatı, Wq. 133, Sol Majör
F. Schubert ‘Trockne Blumen’ üzerine Giriş ve Varyasyonlar, D. 802, Mi minör
D. Sever Solo Flüt için Müzik
H. Dutilleux Flüt ve Piyano için Sonatin
I. Clarke Solo Flüt için ‘Zoom tube’
A. Jolivet Flüt ve Piyano için ‘Chant de Linos’

is-sanat-parlayan-yildizlar
İş Sanat’ın Parlayan Yıldızlar serisi sezonun ilk konserinde genç flüt sanatçısı Denizcan Eren’i konuk ediyor. 2003 yılında Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi, Müzik Hazırlık İlköğretim Okulu’na kabul edilen Denizcan Eren iki yıl sonra Bilkent Gençlik Senfoni Orkestrası ile solist olarak konser verdi. 2007 yılında “A travers la flûte” derneğinin Maxence Larrieu adına düzenlemiş olduğu “1. Uluslararası Küçükler Flüt Yarışması”nda kendi yaş grubunda Türkiye adına yarışmaya hak kazanan tek finalist olan genç sanatçı, Şubat 2011’de de “İzmir Çağdaş Sanat Atölyesi”nin düzenlediği “1.İzmir Flüt Yarışması”nda kendi yaş kategorisinde birinci oldu. Geçtiğimiz yıl Paris Konservatuarı’nın zorlu lisans giriş sınavlarında ilk elemeyi başarıyla geçerek 16 flütist ile birlikte final turuna kalan Denizcan Eren lisans eğitimine Nice Konservatuarı’nda Sibel Kumru-Pensel’in flüt sınıfında devam etmektedir.

* Salon kapasitesi sınırlıdır.
* Rezervasyon için İş Sanat’ın issanat@isbank.com.tr e-posta adresinden veya 212 316 10 83 numaralı telefonundan irtibata geçilmesi gerekmektedir.
SOYLU AİLESİNDEN PARLAYAN YILDIZLAR’A “MERİÇ SOYLU ÖDÜLÜ”

İstanbul’un kültür ve sanat hayatına 14 yıldır yön veren İş Sanat ülkemizin gururu genç sanatçılarımızı müzikseverlerle buluşturmaya devam ediyor. Gelecek vaat eden sıra dışı yeteneklere ışık tutan Parlayan Yıldızlar serisi, genç yıldızların sahne deneyimini artırarak onları ait oldukları dünya sahnelerine kazandırmayı amaçlıyor.

Parlayan Yıldızlar serisinde bu yıl ilk kez sezonun en parlak yıldızına, geçtiğimiz yıl genç yaşta kaybettiğimiz İş Sanat Yönetmeni Meriç Soylu’nun ailesi “Meriç Soylu Ödülü”nü verecek. Kültür Sanat dünyasında sevgi ve saygıyla anılan Meriç Soylu, 2006 yılında başladığı İş Sanat Yönetmenliği görevini vefat edene kadar başarı ile sürdürdü, vizyonu ve müzik tutkusuyla her sezon İş Sanat sahnesinde birçok önemli konsere ve yenilikçi projeye imza attı. Parlayan Yıldızlar’ı Soylu ailesi ile buluşturma görevini üstlenen İş Sanat, ödülün organizasyonunda yer alıyor.

||||| 0 ! |||||

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*