Odesd2’dan Göz Alıcı Tasarımlar

Her zaman yeniliklerin ve işlevsel tasarımların peşinden koşan ekibimiz, sizler için Odesd2 Tasarımın göz alıcı koltuk tasarımlarını sunuyor sizlere. İşte lüksü, konforu ve sanatsal bir yaklaşımı ilk bakışta görsel anlamda sunabilen tasarımlar:

Q1
Q1, jeodezik bir kubbe yapısı oluşturabilmek için kullanılan, Richard Buckminster Fuller’in küresel ince kabuk yapısına dayalı olarak yaratılmış bir tasarım. Bilindiği gibi bu tür kubbeler yüksek yük taşıma kapasitesine sahip olmalarının yanı sıra, hızlı bir şekilde ışık elementleri de oluşturabiliyorlar.

Q1_8

Q1 Chair da tıpkı bu bahsettiğimiz özelliklere sahip; ağır yüklere dayanabiliyor ve aynı zamanda görsel olarak da son derece hafif görünüyor. Tasarımın iç kısmı, sıcak tutması için keçe ile döşenmiş, yumuşak parçalar şönilden yapılmış. Klasik dolgu malzemelerinden farklı olarak şekli sabit tutabilen ve çevre dostu Hollowfiber® kullanılmış dolgu için.
Q1 küresel şekliyle ilk bakışta konforu hissettiriyor ve tüm yaşam alanlarında kullanılabilecek şık bir mobilya haline geliyor.

Q1_1 Q1_2 Q1_3 Q1_4 Q1_5 Q1_6 Q1_7 Q1_9 Q1_10 Q1_11 Q1_12 Q1_13

Q1 Black
Q1 Chair’dan bir yıl sonra tasarımı tamamlanan Q1 Black, yine aynı küresel yapıya sahip. Tasarım sürecinin olduğu bir yıl boyunca, pek çok sergide yer aldı ve Blog Deco Maison Redesign Revolution, Maddie Potter, Interview Germany, Design And Stuff ve Skull mag gibi tanına ve pek çok kişi tarafından takip edilen basında da adından sıkça bahsedildi.
Q1 Black, Q1 Chair’ın koyu renk ve deriden tasarlanmış, güncellenmiş bir versiyonu.

Q1_BLACK_10 Q1_BLACK_9 Q1_BLACK_5 Q1_BLACK_4 Q1_BLACK_3 Q1_BLACK_2 Q1_BLACK_1 Q1_BLACK_7

V1
Sessizliğin sesi..
Gelecek şoku günümüzün şoku haline geldi. Geleceğin hızlı gelişi, değişimlere ayak uydurmamızı güçleştiriyor. Gereksiz bilgiler evleri, arkadaşları, hatta gökyüzünü saklamış durumda. Zaman, gitgide daha da bulunması ve erişilmesi güç bir kavram artık. Sonraki adımı doğru atabilmek için doğru zamanda ve doğru yerde olmak gerekiyor. (Gelecek Şoku-Future Shock; Alvin Toffler’in kitabı)

V1_lounge_chair_1 V1_lounge_chair_2 V1_lounge_chair_3 V1_lounge_chair_6 V1_lounge_chair_7 V1_lounge_chair_9 V1_lounge_chair_10 V1_lounge_chair_11 V1_lounge_chair_12 V1_lounge_chair_13

İşte tam da böyle bir çağda, ihtiyacımız olan kişisel alanı yaratmayı iddia eden bir tasarım V1. Yaşam alanınızın herhangi bir köşesinde istirahat etmenizi sağlıyor ve dinginlik kazandırıyor.

Dışı en hafif ve en dayanıklı malzeme olan alüminyumdan, içi ise sesi en üst düzeyde absorbe eden kumaştan üretilen tasarımın bu akustik ambiyansı, kendi düşünce ve fikirlerinize yoğunlaşmanızı sağlıyor.

||||| 0 ! |||||

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*