Pembe Salyangoz “TOSKANA”

Dünyanın en yüksek binası Burj Khalifa ve dünyanın en büyük alışveriş merkezi Dubai Mall’un yaratıcısı Emaar Türkiye tarafından İstanbul Büyükçekmece’de inşa edilen, toplamda 16.000 m² alana kurulu Dolce Vita Spor salonunu ve İtalya’nın Toscana Bölgesi’nden ilham alınarak oluşturulan rekreasyon alanlarınıGeomim mimarlıktan Mimar Mahmut Anlar’ın yaptığı, mimarlığını ise ABD merkezli mimarlık şirketiJZMK California ve Türkiye’den Mimar Ahmet Erdinç yönetimindekiAE mimarlık şirketininüstlendiğiToskana Vadisi Evleri; yavaş yaşam konseptinin desteklendiği, İstanbul’un en yeni, Emaar Türkiye’nin ise Türkiye’deki ilk projesidir.

700 milyon dolar yatırım maliyeti ile İstanbul’un hızla gelişen bölgelerinden Büyükçekmece’de, 1.7 milyon metrekarelik geniş bir alanüzerine 4 etap şeklinde inşa edilen Toskana Vadisi Evleri; lüks villa, ikiz villa ve Toskana tipi bahçeli daireler olmaküzere 12 farklı tipte toplamda 540 adet konuttan oluşuyor. İlk etabının 2009 yılının ortalarında tamamlanarak teslim edildiği, ikinci etabının ise 2011 sonunda tamamlanacağı proje yavaş yaşam konseptinin birörneğini teşkil ediyor.

İngilizce ve İtalyanca karışımı“Yavaş Şehir” anlamına gelen ve İtalya’da başlayan“Cittaslow” akımını desteklemek, şehirlerin yeniden düzenlenebileceğini göstermek, yeni dünya düzeninin getirdiği hızlı ve tüketim odaklı yaşamı sorgulamaya yönlendirmek ve enönemlisi“mimaride sürdürülebilirlik” gibi kavramlara dikkatçekmek amacıyla“Cracking Art Group”* tarafından 1993’te Milano’da başlatılan“Pembe Salyangozlar Sergisi”, dünyada ekolojiüzerine kurgulanmış en uzun soluklu ve en büyük sokak sergisidir. Altı sanatçıdan oluşan Cracking Art Group’un Milano’da başlattığı serüven bugüne kadar Fransa, Belçika,Çek Cumhuriyeti ve ABD gibi pekçokülkedeövgüyle karşılanmıştır. Kasım 2009’da Milano’dan yolaçıkan proje, Türkiye de dahil olmaküzere,çeşitli ulusal ve uluslararası etaplardan geçerek 2015 yılında yeniden Milano’ya dönerek“Expo Universale”ile sona erecektir. Emaar Türkiye’nin de “Toskana’da Yavaş Yaşam” sloganıyla dahil olduğu proje kapsamında;çevrenin maksimumölçülerde korunduğu bir şehir planlama sisteminin uygulanması, otantiklik ve eskilik temel unsurlarınaönemliölçülerde yer verilmesi ve binalarda son teknolojik gelişimlerin optimum düzeyde kullanılmış olması“Pembe Salyangozlar” ile dikkatçekilereközellikle vurgulanmak istenmiş.

Emaar Türkiye’nin, Toskana Vadisi’nde benimsediği yavaş yaşam konseptini tanıtmayı ve farkındalık yaratmayı hedefleyerek İstanbul’un dört bir yanına yerleştirdiği dev pembe salyangozlar; 1-22 Haziran tarihleri arasında sergilendiği Bebek Parkı, Nişantaşı, Bağdat Caddesi ve Yeşilköy’den sonra 29 Haziran’da Bahçeşehir’de yer alarak 5 Temmuz’da Toskana Vadisi’ne, ait oldukları yere, ulaşacaklar.

Diğer Detaylar

Oda Seçenekleri  : 5+1, 6+1, 7+1
Metrekare Aralığı  : 395 m2 – 940 m2
Teslim Tarihi  : 2. Faz 2011 sonçeyrek
Projedeki Konut Sayısı  : 540
Toplam Proje Alanı  : 1700000 m2
Bahçe Metrekare Aralığı  : 800 m2 – 2300 m2
Ortak Alanlar ve Bahçeler Toplamı  : 800 m2 – 2300 m2

*İtalya ve diğerülkelerdeki prestijli birçoközel sergide yer alan Cracking Art Group hakkında ayrıntılı bilgiyewww.crackingartgroup.com web sitesinden ulaşabilirsiniz.

||||| 0 ! |||||

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*