Philips, IstanbulLight’da yeni nesil aydınlatma çözümlerini tanıttı

Enerji verimliliği ve LED teknolojisi alanında geliştirdiği aydınlatma çözümleri ile sektörün lideri olan Philips, 18-21 Nisan 2013 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenen IstanbulLight 8. Uluslararası Aydınlatma Teknolojileri Fuarı ve Kongresi’nde ev, otel, ofis, endüstri, yol ve mimari alanlarına yönelik enerji verimli akıllı aydınlatma çözümlerini sergiledi.

Philips, fuarda sergilediği yeni nesil aydınlatma çözümleri ve teknolojileri aracılığıyla, LED teknolojisine yönelik inovasyon çalışmalarında da liderliğini koruduğunu bir kez daha kanıtladı. Hızlı bir dijitalleşme süreci yaşayan aydınlatma sektöründe LED lamba, armatür, akıllı aydınlatma kontrol sistemleri ve yazılımını tam entegre bir şekilde akıllı şehir çözümlerine dahil eden Philips, şehirlerin enerji ve bakım maliyetlerini minimize eden kontrol sitemleriyle enerji verimliliğinde çığır açan bir yaklaşım sundu. Philips, yeni nesil aydınlatma sistemleriyle, yüksek kaliteli aydınlatma sağlarken, aydınlatma kontrolünün de entegre edilmesi ile yüzde 70’e varan oranlarda enerji tasarrufu yapılabiliyor. Teknolojik altyapıyı değiştirme ve yeni kablolama işlemlerine ihtiyaç duyulmadan hali hazırdaki aydınlatma sistemlerine de entegre edilen bir yapıya sahip olan aydınlatma çözümleri; bakım süreleri ve sıklığının düşürülmesi ve ürünlerin ilk satın alma veya tümömürleri boyunca ortaya çıkan maliyetlerinin düşürülmesi gibi unsurlara yönelik sunduğu avantajları, sağladığı yüzde 70’e varan enerji verimliliği ile birleştiriyor.

Türkiye dışında Ortadoğu ve Doğu Avrupa’dan ağırladığı katılımcılarla aydınlatma sektörünün en önemli buluşma noktası olan İstanbulLight Fuarı’na, aydınlatma teknolojilerine yönelik yeni yaklaşımlar ve Philips’inöncülüğünü yaptığı LED teknolojisi damgasını vurdu.

LED teknolojisinin inovasyonda ulaştığı son noktayı IstanbulLight Fuarı’nda bir kez daha gözler önüne seren Philips, yüzde 80’e varan enerji verimliliği sağlayan yeni nesil aydınlatma çözümleri ve teknolojilerini 10 bine yakın katılımcıya tanıttı.

Kısıtlı enerji kaynakları, nüfus artışı, iklim değişikliği, enerji fiyatlarındaki artış ve ekonomik büyüme gibi global trendlerin tüm dünya nüfusunu etkilediği günümüzde, enerji verimli aydınlatma çözümlerinin sürdürülebilir gelişmeyi sağlamada önemli bir rol oynadığının altını çizen Philips Aydınlatma Türkiye Genel Müdürü Göktuğ Gür konuya ilişkin şu değerlendirmede bulundu:

“Enerji verimliği, geçmişten beri bilinen ancak günümüzde giderek daha ön planaçıkan bir kavram.Son 10-15 yıl içinde aydınlatma teknolojisi çok daha enerji verimli bir hale geldi. Ancak bu yeni aydınlatma çözümleri yeterince hızlı şekilde hayata geçirilemiyor. IstanbulLight gibi tüm paydaşları bir araya getiren fuar ve organizasyonlar bu anlamda çok büyüköneme sahip. Enerji verimli aydınlatma ile tüketicilerin daha kaliteli ışık kullanarak daha az ödediği, çevrenin daha az karbon emisyonuna maruz kaldığı ve ülke ekonomisinin daha fazla güçlendiğinin altının çizilmesi gerekiyor. Bugün artık küresel ısınma tehlikesi ve enerji krizi karşısında, insanlığın enönemli gündem maddelerinden biri; enerji verimliliği.

Türkiye’de kullanılan enerjinin yüzde 70’inin yurtdışından ithal edildiği ve elektrik tüketiminin yaklaşık yuzde 25’inin aydınlatma tarafından yapıldıgı göz önüne alınırsa enerji verimli aydınlatmanın ülke ekonomisine yapacağı katkının boyutu daha net bir şekilde görülebilir. Philips olarak biz de liderliğini üstlendiğimiz enerji verimli LED teknolojisi ile sunduğumuz ürün ve teknolojiler aracılığıyla, tüm sosyal paydaşlarımıza kazanma fırsatı sunuyoruz. Enerji verimliliği yaratmanın dışında gereksiz ışık kirliliğini ve enerji tüketimini ortadan kaldırmaya yönelik sunduğumuz akıllı teknolojiler de bu misyonumuzun bir ürünü. Philips olarak aydınlatma konusunda sektörde öncü bir konuma sahibiz. Enerji verimli aydınlatma çözümleri ve LED teknolojisi ile şehirlere kimlik kazandırmak amacıyla dünyada ve Türkiye’de birçok tarihi ve önemli mekânın aydınlatmasını üstlendik. Sürdürülebilirlik ve inovasyonu işinin ayrılmaz bir parçası olarak kabul eden bir şirket olarak dünya çapında ve ülkemizde enerji verimli aydınlatma çözümlerine geçiş girişimlerine öncülük etmeyi sürdüreceğiz.”

||||| 0 ! |||||

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*