Piramit Mimarlık’tan 2014’e Damgasını Vuracak 3 Dev Proje Daha!

Mimari Projelendirme uygulamalarını Turgut Toydemir Piramit Mimarlık Şehircilik Mühendislik’in yaptığı, 2013 yılında açılışları gerçekleşen Shangri-La Bosphorus, İstanbul ve
Whyndham Petek Istanbul otelleri etkileyici ve görkemli mimarileri ile sektörden de tam not aldı. 52 yıllık sektör deneyimiyle mimarlık dalının öncü markalarından olan Turgut Toydemir Piramit Mimarlık Şehircilik Mühendislik’in 2014 yılı hedefinde İstanbul Marriott Hotel Şişli, Samsun Sheraton ve Özdilek Wyndham gibi mimarlık sektörüne damgasını vuracak 3 dev
proje daha var!

Mimarlık sektörünün öncü markalarından Turgut Toydemir Piramit Mimarlık Şehircilik Mühendislik, yurt içi ve yurt dışı mimari projelendirme faaliyetlerine Türkiye’nin en görkemli turizm projeleri ile devam ediyor.

1961 yılından bu yana yurt içi ve yurt dışında eğitim, sağlık, spor, sanayi, turizm, konaklama, ticaret, yönetim, sosyal ve kültürel yapılar ile çok fonksiyonlu yapılar uzmanlık alanlarında,
700’ün üzerinde toplam 12.000.000 metrekare inşaat alanını kapsayan proje
gerçekleştiren Turgut Toydemir Piramit Mimarlık Şehircilik Mühendislik, 2013 yılında da hız kesmedi. 2013 yılı itibari ile kapılarını açan, İstanbul turizminin en gözde turizm yatırımlarından Shangri-La Bosphorus İstanbul ve Whyndham İstanbul Petek Hotel’in ardından 2014 yılında işletmeye açılması planlanan İstanbul Marriott Hotel Şişli, Sheraton Samsun Oteli ve Özdilek Wyndham’ın projelendirme çalışmalarına doludizgin devam eden Turgut Toydemir Piramit Mimarlık Şehircilik Mühendislik, projelerin tamamlanması ile birlikte otel uygulama projelerine 3 dev proje daha katmış olacak.

SHANGRI-LA BOSPHORUS, ISTANBUL’DA TOP DOWN İNŞAAT
TEKNİĞİ UYGULANDI

Türkiye’de nadir uygulanan Top Down İnşaat Tekniği kullanılarak, yukarıdan aşağı imal edilen Shangri-La Bosphorus İstanbul’un restorasyon çalışmaları başta olmak üzere tüm mimari tatbikat projeleri Turgut Toydemir Piramit Mimarlık Şehircilik Mühendislik tarafından yürütülmüştür. Eski eser statüsü taşıyan binanın inşaatının başlangıcından kullanıma açılmasına kadar geçen sürede Turgut Toydemir Piramit Mimarlık Şehircilik Mühendislik aynı zamanda Mimari Mesleki Kontrollük faaliyetlerini de yürütmüştür.

SHANGRI-LA  OSPHORUS
SHANGRI-LA BOSPHORUS

Asya kültürünün zarif dokunuşlarıyla tasarlanan, üstün servis kalitesi ve konukseverlik anlayışıyla konaklama sektörüne farklı bir boyut getiren Shangri-La Hotels bünyesinde bulunan Shangri-La Bosphorus İstanbul, Mayıs 2013’ten bu yana Beşiktaş’ta hizmet veriyor.

WHYNDHAM ISTANBUL PETEK HOTEL İLE İKİSİ BİR
ARADA!

Temmuz 2013’de, Basın Ekspress Yolu üzerinde deluxe otel segmentiyle hayata geçirilen Wyndham Istanbul Petek’in, Otel-AVM karma projesinde birçok projesinde olduğu gibi projelendirme çalışmalarını yürüten Turgut Toydemir Piramit Mimarlık Şehircilik Mühendislik, bunun yanı sıra Şantiye ve Mimari Mesleki Kontrollük de yapmıştır.

WHYNDHAM ISTANBUL PETEK HOTEL
WHYNDHAM ISTANBUL PETEK HOTEL

2014’E ÜÇ YENİ OTEL PROJESİ İLE DAMGASINI
VURACAK!

Eğitim, sağlık, spor, sanayi, ticaret, yönetim, sosyal ve kültürel yapılar dışında turizm ve konaklama yapıları ile de mimarlık sektöründeki uzmanlığını 52 yıldır ortaya koyan Turgut Toydemir Piramit Mimarlık Şehircilik Mühendislik, 2014 yılına Türk turizmine değer katacak üç yeni otelle damgasını vurmaya hazırlanıyor.

Turgut Toydemir Piramit Mimarlık Şehircilik Mühendislik’in 2014 yılında ses getirecek mimari projelerinden bir tanesi, Levent’te inşaası halen devam eden Özdilek Wyndham. Özdilek Holding’in bir yatırımı olan ve otel projesinin yanı sıra ofis blogları ve AVM alanlarını da kapsayan Özdilek Wyndham’ın da 2014 yılında tamamlanarak hizmete açılması planlanıyor.

Turgut Toydemir Piramit Mimarlık Sehircilik Mühendislik’in turizm konaklama sektörüne yönelik mimari faaliyetlerinin devam eden bir diğer ayağında yatırımı Tanrıverdi Holding’e ait olan Sheraton Samsun Oteli bulunuyor. Starwood Grubu bünyesinde 220 odası ile hizmet verecek beş yıldızlı tesis yüksek katlı bir bina olarak inşa edilecek.

Marriott International bünyesinde, otel ve rezidans konseptinde 2014 yılında açılması planlanan İstanbul Marriott Hotel Şişli’nin proje uygulamalarının yanı sıra Şantiye ve Mesleki Kontrollüğü de Turgut Toydemir Piramit Mimarlık Şehircilik Mühendislik tarafından gerçekleştirilmiştir. Binada imalat aşamalarının tamamlandığını kaydeden Turgut
Toydemir Piramit Mimarlık Şehircilik Mühendislik Kurucusu Yüksek Mimar Turgut Toydemir, projede sona yaklaşıldığını belirterek, “Yeni nesil otel mimarilerine yeni yorumlar katacak projelerin içinde olmak en az yatırımcıları kadar bizi de heyecanlandırıyor. Firmamız olarak güçlü ve uzman kadromuzla turizme değer katacak mimari çalışmalar içinde olmaya devam edeceğiz” dedi.

||||| 0 ! |||||

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*