Portakalçiçeği Uluslararası Plastik Sanatlar Kolonisi “SEÇKİ” İsimli Sergi İle Berlin’li Sansat Severlerin Karşısında

Portakal Çiçeği Uluslararası Plastik Sanatlar Kolonisi 29 Ekim – 18 Aralık 2015 tarihleri arasında

11 Ülkeden, 66 sanatçının eserlerini Türkiye Cumhuriyeti Berlin Büyükelçiliği sergi salonunda Berlin’li sanat severlerin beğenisine sunuyor.

Kurulduğu günden bugüne kadar gerçekleştirdiği 7 sanat kolonisi programında 48 ülkeden 495 sanatçıyı ağırlayan ve özellikle son yıllarda gerçekleştirdiği sanat faaliyetleri ile farklı bir ortam yaratıp dikkatleri üzerine çeken Portakal Çiçeği Uluslararası Plastik Sanatlar Kolonisi 7 yıl boyunca Sapanca Doğapark’da üretilen ve çeşitli zaman diliminde koleksiyonuna kattığı eserleri 29 Ekim – 18 Aralık 2015 tarihleri arasında Türkiye Cumhuriyeti’nin 92. kuruluş yıl dönümü etkinlikleri çerçevesinde Türkiye Cumhuriyeti Berlin Büyükelçiliğinde gerçekleştirilecek olan “ Seçki ” isimli sergiyle Berlin’li sanat severlerin izlenimine sunuyor. Sergi Cumhuriyet Bayramı Resepsiyonu ve Türkiye Cumhuriyeti Berlin büyükelçisi sayın Hüseyin Avni Karslıoğlu ve Portakal Çiçeği Sanat Kolonisi başkanı sayın Ahmet Şahin’in yapacağı konuşmalarla açılacak. 11 ülkeden 66 Sanatçı’nın eserleriyle oluşan sergiye genç kuşak, orta kuşak ve usta sanatçılardan bir seçki yapılmıştır. Kültürler arası ilişkiyi geliştirmeyi amaçlayan ve Denizhan Özer küratörlüğünde gerçekleşen “Seçki” isimli sergi Portakal Çiçeği Sanat Koleksiyonunun yurt dışında ki ilk koleksiyon sergisi olması bakımından önem taşımaktadır.

Bedri Baykam,  Ateşi ve İhaneti Gördük,  150 x 226 cm,  Tuval üzerine karışık teknik, 2015
Bedri Baykam, Ateşi ve İhaneti Gördük, 150 x 226 cm, Tuval üzerine karışık teknik, 2015

Ahmet Şahin tarafından kurulan ve Hakan Körpi’nin Ceo’luğunda yönetilen Portakal Çiçeği Sanat Kolonisi, kurulduğu 2009 den bugüne kadar 7 kez gerçekleştirdiği Sanat Kolonisinin yanı sıra, Türkiye’de gerçekleştirilen en büyük çocuk resimleri yarışması ve özel eğitim alan çocuklara verdiği destekle sosyal sorumluluk çalışmalarında aralıksız sürdürmektedir. Hiç bir ticari yaklaşıma sahip olmayan ve kar amacı gütmeyen Portakal Çiçeği ayrıca ileri ki bir zaman diliminde bu çalışmalarının yanı sıra büyük bir sanat müzesi kurmayı amaçlamaktadır.

Emre Lüle,  Yedi Tepe İstanbul,  120 x 286 cm,  Poli-plastik,  2015
Emre Lüle, Yedi Tepe İstanbul, 120 x 286 cm, Poli-plastik, 2015

Ayrıca bu sergi için sanatçılarımızdan Sayın Bedri Baykam ve Emre Lüle Cumhuriyet Bayramımıza özel iki büyük eser hazırladılar .

||||| 0 ! |||||

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*