Salone Del Mobile Milano’da Bu Yıl Bizi Neler Bekliyor?

Her yıl heyecanla beklenen tasarım etkinliklerinin başında gelen Salone Del Milano 2018 başlıyor. 17 – 22 Nisan 2018 tarihleri arasında dünyanın dört bir yanından tasarımcı, sanatçı, mimar ve ziyaretçilere ev sahipliği yapacak olan Milano Tasarım Haftası’nda bizi neler beklediğine bir göz atalım.

Öncelikle şunu belirtmekte fayda var, Milano’nun önde gelen tasarım okullarından 100 öğrencinin katılımıyla gerçekleştirilen “Hoş geldiniz Projesi” ile şehrin belirli yerlerinde bilgi noktaları oluşturulacak.”

Yeniliğe Davet

Bu yıl 57.si düzenlenen Salone del Milano, yeni bir başlangıç noktası olmayı hedefliyor. Yeni bir düşünce tarzı, yeniliğe davet ve bütün şehri etkileyen bu birkaç günlük etkinlik fütürist yaklaşım kadar gündelik ihtiyaçların da tasarım ve mimari ile harmanlanmasını ortaya koyuyor.

Living Nature

Salone Del Mobile Milano-2018 - Living Nature
Salone Del Mobile Milano-2018 – Living Nature

17 – 25 Nisan tarihleri arasında Salone’nin şehir merkezli projesi olarak görülebilecek olan “Living Nature” (Yaşayan Doğa) 500 metrekarelik bir alanda, dört doğal iklimi içerek. Günümüzde doğa ile kentsel yaşam arasında artan uçurumun farkındalığını ortaya koyacak olan projenin, kentin yeniden yeşillendirilmesine olanak sağlayacağı bekleniyor.

Salone Del Mobile Milano-2018 - Living Nature
Salone Del Mobile Milano-2018 – Living Nature

“AFRICA & LATIN AMERICA Rising Design / Design Emergente”

Marva Griffin’in parlak fikri olan bu sergi, pek çok anlam ve işareti açığa çıkarmayı hedefliyor. İki büyük güç merkezi olan Afrika ve Latin Amerika’nın her bir ayağı büyük bir özenle hazırlandı. Tasarım, kültürel miras, iletişim, yenilikçilik…

Salone Internazionale del Mobile

165’ten fazla ülkeden 300,000’i aşkın ziyaretçinin yer alacağı etkinlikte kalite, yaratıcılık, esneklik, teknoloji, sürdürülebilirlik gibi açılardan olağanüstü ürün ve çözümler yer alacak.
Uluslararası Mobilya Aksesuarları Fuarı (International Furnishing Accessories Exhibition) ile eş zamanlı yürütülen Salone, farklı kategorilerle ziyaretçileri büyülecek.

International Bathroom 2018

2003 yılında Salone International’ın bir alt kategorisi olarak ortaya çıkan Banyo Fuarı’nda bu yıl günümüzün su verimliliği, enerji tasarrufu gibi güncel konular da yer alacak.

EuroCucina / FTK – Technology For the Kitchen 2018

Mutfak İçin Teknoloji (FTK), ve Uluslararası Mutfak Fuarı sergileri, üst düzey mutfaklar için muhteşem fikirler öne sürüyor.

Fuarla ilgili yeni haberler, röportaj ve birbirinden güzel görüntüler için bizi takip etmeye devam edin!

||||| 0 ! |||||

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*