Sesin Gizlenebilen Kahramanları Müziğe Bakış Açınızı Değiştirecek

Danimarkalı teknoloji devi Bang & Olufsen, minimalist estetik tasarım ile olağanüstü sesi bir arada buluşturduğu, sesin gizlenebilen kahramanları BeoLab 15 ve 16’yı Türkiye’de satışa sunuyor. Ev ve ofislerinde çarpıcı sesi duvar ve tavana gizlemek isteyen müzik tutkunları için geliştirilen yeni ürünler, zarif tasarımları, esnek yerleştirme seçenekleri ve güçlü ses teknolojisi ile müzik deneyimini bambaşka bir seviyeye taşıyacak.

Dünyanın en iyi high-end ses ve görüntü sistemi üreticisi Bang & Olufsen, müzik tutkunlarını eşi benzeri bulunmayan mühendislik harikası ses sistemleriyle buluşturmaya devam ediyor. Ev ve ofislerinde yüksek kalitede ses deneyimini hoparlörlerini gizleyerek yaşamak isteyenler için Bang & Olufsen mühendisleri tarafından özel olarak geliştirilen BeoLab 15 ve 16, kullanıcı isteğine göre duvara veya tavana gömülebiliyor.

Bang-Olufsen-BeoLab-15-16-3

AKUSTİĞİYLE ÖN PLANA ÇIKIYOR
Audi, Mercedes, Aston Martin ve BMW için geliştirdikleri kompakt ses sistemlerinde yakaladıkları başarıdan sonra, ev, ofis, otel ve yat sahiplerinden gelen istek üzerine BeoLab 15 ve 16’yı geliştirdiklerini belirten Bang & Olufsen Ürün Müdürü Michael Jensen, duvar içine gömülen aktif hoparlör sisteminin serinin en yenilikçi bileşenlerini üzerinde barındırdığını söyledi.

Bang-Olufsen-BeoLab-15-16-1

Ürünlerin ilk bakışta bir metal çerçeve gibi göründüğünü, çalıştırıldığı andan itibaren gizlendiği yerden çıkarak birinci sınıf ses deneyimi sunduğunu söyleyen Jensen, “Yaşam alanlarındaki yeni eğilim oda içerisinde çok fazla eşya yer almaması. Bu eğilimle birlikte müzik tutkunlarının ürünlerden beklentileri de üst düzey performansa çok fazla yer kaplamadan ve gizlenerek ulaşmaktı. Diğer ürünlerimizde olduğu gibi Bang & Olufsen logosunu taşıyan yeni serimiz için tasarımcılarımız ve mühendislerimiz uzun mesailer harcadı. Bu çalışmaların sonucunda düşük ses şiddeti üzerinde ince ayar yaparak, şaşırtıcı derecede büyük ses elde ettiler ve bunu benzersiz bir tasarımla buluşturdular. Bildiğiniz üzere duvardan akustik bir ses elde etmek oldukça zordur. BeoLab 15 ve 16 ile müzik tutkunları 350 metrekare alanda dahi, kusursuz sese yer kaplamadan terfi edebilecek” dedi.

Bang-Olufsen-BeoLab-15-16-2

DAİRESEL SES YAYINI YAPIYOR
Anders Hermansen imzasını taşıyan Bang & Olufsen’in yeni gözdelerinden BeoLab 15, 3 inç büyüklüğünde tasarlandı. İnce hatlarıyla oldukça küçük bir yer kaplayan, etkin olduğunda gizlendiği duvardan 45 derecelik açıyla belirerek dairesel ses sunan ürün; biri 150 watt, diğeri 45 watt 2 adet hoparlörü üzerinde barındırıyor. Gizlendiği yerden iki yana doğru açılan BeoLab 16 subwoofer ise 4 inç büyüklüğünde tasarlandı. Alışılmışın dışındaki tasarımıyla kullanıcısına D sınıfı amfisinden güç alarak sarsıntısız ve berrak bir ses sunan ürün, 2 x 150 watt güçlü hoparlöre sahip. Her açıdan en duru ses performansını sunabilmek için serinin diğer üyelerinde olduğu gibi yeni ses motoruna yer verilen BeoLab 15 ve 16’da mat alüminyum, beyaz ve siyah renkler tercih edilebiliyor.

||||| 0 ! |||||

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*