Soçi Olimpiyatları’nda Türk İç Mimarların İmzası

Kış olimpiyatları tarihinde rekor kırması beklenen Soçi Kış Olimpiyatları için inşa edilen 10 yeni otelin tüm iç mimari tasarımında, bir Türk firması olan Arketipo Design’ın imzası var

Bu yıl 7 – 23 Şubat tarihleri arasında Rusya’da gerçekleşen  Soçi Kış Olimpiyatları için inşa edilen Marriott Sochi, Swissotel Sochi, Rixos Sochi, Solis Hotels, Gorki Grand Otel, Panorama 960 gibi 4 ve 5 yıldızlı oteller konuklarını en iyi ağırlayacak şekilde tasarlandı. Soçi şehrinin dağ köylerinden ve kış sporlarının büyük bir bölümünün gerçekleşeceği Krasnaya Polyana bölgesinde yapılan otellerin konforunu şık çizgilerle buluşturan tasarımlarını, son yıllarda turizm alanında ödüllü projeleri ile dikkatleri üzerine çeken Arketipo Design İç Mimarlık’ın deneyimli tasarımcıları gerçekleştirdi.

solis-hotel
Solis Hotel

88 ülkeden yaklaşık 3000 sporcunun yarışacağı ve bu özelliği ile kış olimpiyatları açısından tarihin rekorunu kırması beklenen Soçi Olimpiyatları için 250 kişilik ekiple 10 otelin tasarımını çok kısa bir sürede tamamlamayı başardıklarını belirten Arketipo Design ortaklarından Müge Hansoy,  “2014 Sochi kış olimpiyatları projesini 2012 yılının başından itibaren takip ediyorduk. Zamanla yarışta olan bu projelerin içinde yer almak çok istedik. Daha önce çalıştığımız işletmelerin otelleri olması bizim için avantaj oldu…” dedi.

1994’ten bu yana prestijli projelere imza atan Arketipo Design İç Mimarlık, 15 yıldır özellikle turizm sektöründeki çalışmalar gerçekleştiriyor. Proje gerçekleştirilen gruplar arasında; Swisotel, Hyatt Regency, Marriott, Renaissance, Rixos, Titanic, Regnum, Wyndham gibi sektöründe oldukça tanınmış gruplar yer alıyor.

Rixos Sochi
Rixos Sochi

Bugüne kadar 70’e yakın turizm yapısını tasarlayan Arketipo’nun ortakları Murat Denizaltı, Müge Hansoy Kınacı ve Esin Sözer Kalender dünya çapında ses getiren projelerle aldıkları ödüllerle de tanınıyor. Dubai’den Almanya’ya, Kazakistan’dan Belarus’a, Libya’dan Rusya’ya dünyanın dört bir yanında özel projelere imza atan Arketipo Design’ın Dubai’de bitirmiş olduğu Zabeel Saray by Jumeirah oteli iki sene üst üste dünyanın “en iyi spa oteli” ödülüne layık görüldü. Arketipo’nun Antalya’da tasarladığı Titanic Deluxe otel ise bu sene ‘2013 En İyi Resort Otel’ ödülünü aldı.

Marriot Spa
Marriot Spa

Arketipo Design İç Mimarlık Hakkında:

Arketipo Design İç Mimarlık Tasarım Şirketi 1994 yılında Murad Denizaltı, Müge Hansoy Kınacı ve Esin Sözer tarafından kurulmuştur. Sektörde  bu sene 20.yılına giren Arketipo, 15 senedir ağırlıklı olarak Turizm yapıları konusunda hizmet vermektedir. Dünyada birçok otel işletmesi için projeler gerçekleştiren Arketipo Design Türkiye’de İstanbul, İzmir, Antalya, Bodrum dünyada ise; Dubai, Almanya, Kazakistan, Rusya, Libya, Ukrayna, Cezair, Özbekistan, Belarus gibi birçok ülkede olmak üzere 70 ‘e yakın turizm yapısını tasarlamıştır.

||||| 1 ! |||||

“Soçi Olimpiyatları’nda Türk İç Mimarların İmzası” için 1 cevap

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*