Soyak, her yıl 100 daireyi internetten satıyor!

Geçtiğimiz günlerde Çırağan’da gerçekleştirilen Google Think Zirvesi’ne katılan Soyak Yapı Satış ve Pazarlamadan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Tarık Ongun, ‘Gayrimenkul Sektöründe Dijital Pazarlama’ konulu bir konuşma yaparak özellikle internet üstünden gayrimenkul satışlarına değindi. Tarık Ongun, Soyak’ın internetten 20 ülkeye 750 daire sattığını belirtti.

Soyak Yapı Genel Müdür Yardımcısı Tarık Ongun
Soyak Yapı Genel Müdür Yardımcısı Tarık Ongun

Geçtiğimiz günlerde düzenlenen Google Think Zirvesi’ne katılan Soyak Yapı Genel Müdür Yardımcısı Tarık Ongun, ‘Gayrimenkul Sektöründe Dijital Pazarlama’ konulu bir konuşma yaptı. Ongun, 2000’lerin başlarında gazete, çağrı merkezi, radyo, sinema, stand ve fuarlar, televizyon, satış ofisleri, web sitesi, dergi, sponsorluklar, satış ofisleri ve örnek daireler vasıtasıyla gayrimenkulde pazarlama faaliyetleri yürütülürken günümüzde bu enstrümanlara display, advergame, viral, sosyal medya CRM, doğrudan pazarlama ve adwords’un da eklendiğini söyledi.

Sektördeki ilk kurumsal web sitesinin 1999 yılında Soyak Yapı tarafından açıldığını belirten Ongun, “Web sitesi konusunda başarılı olan projelerin ziyaretçi sayıları da yüksek olur” dedi. Tarık Ongun konuşmasında günümüzde internetten satışın fazlalaştığına vurgu yaparak “Soyak Yapı olarak 2004 yılından bu yana projelerimizdeki satışlarımızın %7-10’u internetten yapılmaktadır. Her sene yaklaşık olarak 100 daireyi internetten satıyoruz. Bunun yanı sıra dünyada 50’ye yakın ülkede internette satış üyemiz bulunmaktadır. Ve 20 ülkeye satış gerçekleştirdik” dedi.

Gayrimenkulde dijital pazarlamada Adwords kampanya sonuçlarının çok çarpıcı olduğunu belirten Ongun, Soyak Siesta Blue lansmanından örnek verdi: “Soyak Siesta’nın yeni etabı Soyak Siesta Blue’nun 14 günlük Adwords kampanya sonuçlarına göre 400 bin gösterim, 5 bin 250 tıklanma, 2 daire satışı ve 306 form kaydı alındı. Buna karşılık bütçesi sadece 3 bin TL oldu.” Ongun mobil dünyadaki gayrimenkul trendleriniyse şu şekilde sıraladı: SMS marketing, mobil site, aplikasyonlar, mobil banner, video mesajları, IVR pazarlaması ve Outbound.

Ongun, konuşmasının sonunda gayrimenkul sektörünün sosyal medyadaki çalışmalarına da değinerek, Soyak Holding’in kurumsal sosyal sorumluluk projesi ‘Geleceğe Bir Damla Sakla’ kapsamında 2008’de web tabanlı Facebook sosyal paylaşım ağında sektöründe bir ilk olarak yer alan Soyak 1. Sanal Barajı uygulamasından söz etti. Ongun “Soyak Yapı’nın internet sitesinden de erişilebilen uygulamada 15 bin 736 kullanıcı tarafından toplam 723 bin ton su tasarrufu sağlanmıştır. Bu sayede Facebook ‘Soyak 1. Sanal Barajı % 33.2 oranında doluluğa ulaşmıştır” dedi.

||||| 0 ! |||||

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*