Starwood Hotels & Resorts Yeni Sheraton İstanbul Ataşehir Oteli İmzası ile Türkiye’deki Hızlı Büyümesine Devam Ediyor

Starwood’un Anadolu Yakası’ndaki ilk oteli Sheraton İstanbul Ataşehir, 2015 yılında faaliyete geçecek. Sheraton İstabul Ataşehir dinamik yapısıyla şehirde yeni bir buluşma noktası olacak.

Starwood Hotels & Resorts Worldwide, İstanbul’da yeni bir Sheraton Oteli açmak için, Cevahir Yapı Sanayi Turizm ve Ticaret A.Ş ile bir anlaşma imzaladı. 2015 yılında açılacak olan Sheraton İstanbul Ataşehir, 2015’e kadar 500. oteli açma yolunda ilerleyen Sheraton markasının global büyemesini de destekleyecek.

Starwood Hotels & Resorts, Avrupa, Afrika ve Orta Doğu Başkanı Michael Wale, “Sheraton İstanbul Ataşehir markasıyla birlikte Cevahir Yapı Sanayi Turizm ve Ticaret A.Ş. ile ilk defa otel geliştirme işine girdiğimiz için çok heyecanlıyız. Starwood Hotels & Resorts’un simgeleşmiş Sheraton markasının Türkiye’deki genişlemesi stratejisi çerçevesinde gerçekleştirdiğimiz bu uzun vadeli işbirliği için sabırsızlanıyoruz” dedi ve devam etti “Türkiye’de büyüyen adımlarımız, ülkenin etkinlik, iş ve finans merkezi olmasının yanı sıra turizm merkezi olarak da sürekli büyümesini yansıtıyor. İstanbul gerçekten çok kültürlü bir şehir ve biz de bu dinamik şehirde, Asya yakasındaki ilk otelimizi açarak, hem iş ve hem de tatil amaçlı seyahat edenler için yeni bir buluşma noktası yaratmaktan
istiyoruz” dedi.

Cevahir Yapı Sanayi Turizm ve Ticaret A.Ş Yönetim Kurulu Üyesi İslam Cevahir, “Sheraton’ın uluslararası standartları ve bölgedeki etkileyici varlığı, şehrin gelişen finans bölgesi Ataşehir’in gelişimini destekleme konusundaki vizyonumuz ile birebir örtüşüyor. Sheraton İstanbul Ataşehir, ofisler, konferans salonları, mağazalar ve otopark ile bir kompleksin parçası olurken bu bölgedeki simge bir iş merkezi olacak”

Sheraton İstanbul Ataşehir, iş ve ticaret merkezi Ataşehir bölgesinde, Asya Ticaret limanına 8 km uzaklıkta ve İstanbul’un Asya ve Avrupa yakasını birbirine bağlayan iki ana karayolunun kesiştiği noktada bulunmaktadır. Marmara Denizi ya da hareketli şehir manzarasına sahip 160 odası bulunan otel, bu çok amaçlı yapının, 18. katından 27. katına, binanın en üst bölümünde yer alacak. Varyap Meridian Otel & Ofis tarafından geliştirilen otel, uluslararası mimarlık firması RMJM ve İstanbul merkezli mimarlık firması Kreatif Mimarlık işbirliğinde tasarlandı.
Sheraton İstanbul Ataşehir, iş amaçlı seyahat edenler için, büyük ve küçük birer balo salonu, 12 toplantı salonu ve iş merkezi de dahil olmak üzere, çok kapsamlı modern toplantı ve etkinlik alanları sunan bir merkez olmaya hazırlanıyor. Otelde tüm gün hizmet veren bir restoran, lobi bar, beş odasıyla birlikte simgeleşmiş Sheraton Shining Spa, açık yüzme havuzu ve mağazalar yer alacak.

Simgeleşmiş Sheraton ayrıcalığı Core Performans işbirliğinde, all-white Sweet Sleeper® yataklar, Sheraton Club odaları ve lounge alanı, Microsoft® Link@Sheraton® ve Core Performance™ Sheraton Fitness®, misafirler için özel olarak tasarlandı.

Türkiye’de Starwood
Starwood Hotels & Resorts, Avrupa, Afrika ve Orta Doğu, Satın Alma ve Geliştirme Kıdemli Başkan Yardımcısı Bart Carnahan “Markamızı, Starwood’un en hızlı büyüyen ve gelişen pazarlarından biri olan Türkiye’de büyütmekten dolayı çok heyecanlıyız. Türkiye’de yakın zamanda açılan 10. otelimizin ardından, 2015 yılına kadar dört tane daha otel açacak ve bu pazara yeni bir lifestyle markayı tanıtacak olmaktan heyecan duyuyoruz. “Sheraton, sahipleri ve geliştiricileri arasında, hem birincil hem de ikincil piyasalarda, daimi favori marka ve şu anda tarihinin en büyük büyüme atağının ortasında” dedi.

Şu anda Türkiye’de, 4 tanesi İstanbul’da olmak üzere, lifestyle markalarımızın beşini temsil eden 10 Starwood oteli bulunuyor: Sheraton İstanbul Maslak, Sheraton İstanbul Ataköy, W İstanbul, Le Meridien İstanbul Etiler. İstanbul dışında ise, yeni açılan Sheraton Adana, Sheraton Çeşme Hotel Resort ve Spa, Sheraton Ankara Hotel & Convention
Centre ve Lugal, A Luxury Collection Ankara bulunuyor. Şirket, 2013 yılında Sheraton Bursa ve Aloft Bursa ile Bursa’ya giriş yaparak hızla büyüyen Aloft markasını Türkiye’ye tanıttı.

Starwood, Sheraton İstanbul Ataşehir’in lansmanını takiben 2014 yılının ikinci çeyreğinde St Regis İstanbul ile St Regis markasını Türkiye’de sahneye çıkaracak. 2015 yılında Sheraton, Sheraton Samsun ile gelişmekte olan kıyı kenti Samsun’a girecek ve Avrupa’nın en büyük pazarlarından biri olan Türkiye’nin konumunu güçlendirecek. Starwood, aynı zamanda 2015 yılında, yeni Four Points by Sheraton İstanbul Batışehir ile hızla genişleyen Four Points by Sheraton markasını da Türkiye’ye tanıtacak.

Türkiye’deki konumunu her geçen gün genişleten Starwood, 2015 yılında Türkiye’ye hızla genişleyen Four Points by Sheraton markasını tanıtacak. Böylece Starwood’un dinamik şehir İstanbul’daki varlığı 7 otele yükselmiş olacak.

Sheraton Hotels & Resorts Hakkında:
Sheraton dünya çapında 70 ülkede 400’den fazla otelde misafirlerine konaklama imkanı sağlamaktadır. Son dönemde tamamlamış olduğu 6 milyar $’lık küresel yatırımıyla piyasaları canlandırırken, önümüzdeki 3 yıl içerisinde bitirmeyi hedeflediği bir diğer 8milyar$’lık yatırımın da şu anda ortalarında bulunmaktadır. Grubun en geniş ve global markası olan Sheraton, yaklaşık 100 ülkede sahip olduğu 1.200 oteli ve yönettiği 181,400 çalışanı ile dünyanın önde gelen otel ve eğlence markalarından biridir. Starwood, St. Regis®, The Luxury Collection®, W®, Westin®, Le Méridien®, Sheraton®, Four Points® by Sheraton, Aloft® and Element® ismindeki dünyaca ünlü pek çok otel, tatil köyü ve konutun tam entegre imtiyaz sahibi ve işletmecisidir. Grup, sektörün önde gelen sadakat programıyla iftihar etmekte olup, Starwood Preferred Guest (SPG), üyelere oda konaklamalarında puan kazanma ve kullanabilme, her tarih için oda yükseltme ve uçuş bulma imkanı sağlıyor. Starwood ayrıca Vacation Ownership markası ile villa tarzı tatil köylerinde dünya standartlarında ayrıcalıklı tatil deneyimleri sunmaktadır. Daha fazla bilgi için lütfen
www.starwoodhotels.com adresini ziyaret ediniz.

||||| 0 ! |||||

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*