“Suya Yön Veren” En Güzel Fotoğraflar İFSAK’ta Sergilenecek

Wilo 3. Ulusal Fotoğraf Yarışması’na katılan eserlerin yer aldığı
“Su, Dünyanın Her Karesinde – Suya Yön Verenler” Sergisi,
Fotoğraf Tutkunlarını Bekliyor…

1-30 KASIM – İFSAK SERGİ SALONU/BEYOĞLU

Hayatın kaynağı olan suya yön veren anlar, pompa sistemleri sektörünün lider markası Wilo’nun 3. Ulusal Fotoğraf Yarışma’nda hayat buldu. “Su, Dünyanın Her Karesinde – Suya Yön Verenler” konulu yarışma için suyun izinden giden objektiflerin yakaladığı eşsiz fotoğraflar, 1 Kasım 2014 tarihinde İFSAK’ın Beyoğlu’ndaki sergi salonunda fotoğraf severlerin beğenisine sunulacak. Sergi Kasım ayı boyunca ziyaret edilebilecek.

Wilo tarafından düzenlenen ve fotoğraf dünyasında heyecan yaratan yarışmalardan biri haline gelen “Wilo Ulusal Fotoğraf Yarışması”nda dereceye girerek ödüllendirilen ve yarışmaya katılan fotoğraflar, düzenlenecek sergide bir araya geliyor.

Bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilen yarışma, hayatın kaynağı olan suya ve dünyada azalan su kaynaklarının verimli kullanılmasına dikkat çekmek amacıyla düzenleniyor. “Wilo 3. Ulusal Fotoğraf Yarışması”nda yer alan, suya yön veren anların kaydedildiği birbirinden etkileyici 26 fotoğraf karesinden oluşan sergi, İFSAK’ın Beyoğlu’nda bulunan sergi salonunda meraklıları ile buluşacak. Sergi, kasım ayı boyunca İFSAK’ın Beyoğlu’ndaki sergi salonunda fotoğraf tutkunlarının ziyaretine açık olacak. Sergi açılışı ile birlikte Wilo 3. Ulusal Fotoğraf Yarışması’nda dereceye giren eserlerin sahiplerine ödülleri, İFSAK sergi salonunda yapılacak bir törenle takdim edilecek.

Fotoğraf yarışması ve sergi hakkında görüş bildiren Wilo Pompa Sistemleri A.Ş. Genel Müdürü Ercüment Yalçın, “Geleneksel hale getirmeyi amaçladığımız ‘Wilo Ulusal Fotoğraf Yarışması’nın, her geçen yıl daha çok ilgi görmesi bizleri çok mutlu ediyor. Yaşamın vazgeçilmezi olan suyun verimli kullanılması ve temiz kalmasına dikkat çekmek için başlattığımız fotoğraf yarışmanın geldiği nokta bizler için olduğu kadar fotoğraf sanatı ile ilgilenenler için de gurur verici” dedi.

“Su, Dünyanın Her Karesinde – Suya Yön Verenler” konulu yarışmaya, 348 fotoğrafçı, 1.258 eserle katıldı. Fotoğraf Sanatçısı Ali Rıza Akalın,  Fotoğraf Sanatçısı İzzet Keribar (EFIAP), Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi (MSGSÜ) Fotoğraf Bölümü’nden Nadir Ede,  İFSAK Yönetim Kurulu Başkanı Serkan Turaç ve Wilo Türkiye Pazarlama Müdürü Melis Öner’den oluşan jüri, birbirinden başarılı eserler arasından titizlikle yaptığı değerlendirme sonucunda dereceye girenleri belirledi.

“Su, Dünyanın Her Karesinde – Suya Yön Verenler” Fotoğraf Sergisi
Sergileme Tarihi: 1 – 30 Kasım 2014
Yer: İFSAK Sergi Salonu
 Adres: İstiklal Caddesi Ayhan Işık Sokak No: 32 / 2 Beyoğlu
Telefon: (0212) 292 42 01 / (0212) 292 18 07

DERECEYE GİREN İSİMLER
Wilo 3. Ulusal Fotoğraf Yarışması”nda ödül, mansiyon ve sergileme alan isimler:
Birincilik Ödülü: Cihan Karaca (Aydın)
İkincilik Ödülü: Nurten Öztürk (İstanbul)
Üçüncülük Ödülü: Hayrullah Germeç (Çorum)
Mansiyonlar: Nurten Öztürk (İstanbul)
Hakan Yayla (İstanbul)
Farhad Ghaffari (İstanbul)

Sergilemeler:

Ahmet Turan Kural (Kocaeli)
Alev Kırca (Kocaeli)
Cemal Sepici (Çanakkale)
Deniz Ener (Mersin)
Devrim Özgür Ünlü (İstanbul)
Doğuhan Ertem (Kocaeli)
Feyzullah Tunç (Karaman)
Gökalp Bilici (Konya)
Hakan Tokuç (Edirne)
Hasan İçel (Sakarya)
Nuri Çorbacıoğlu (Kayseri)
Olay Salcan (Ankara)
Sefa Candemir (İstanbul)
Serkan Kalınomuz (Aydın)
Seyit Konyalı (Konya)
Şükrü Ağbal (Çorum)
Tacettin Yüksel (İstanbul)
Tuğba Kırallı (İstanbul)
Veli Dölek (Mersin)

Wilo Hakkında: Dünyanın en büyük pompa sistemleri üreticilerinden biri olan Wilo’nun temelleri 1872 yılına, Louis Opländer’in bronz ve bakır parçalar işleyen atölyesine kadar uzanıyor. Dünyanın Wilo sirkülasyon pompalarıyla ilk tanışması, 1928 yılında oğlu Wilhelm Opländer’in sirkülasyon pompasını icat etmesi ve bu alandaki ilk patenti alarak üretime başlamasıyla gerçekleşti. Bugün, tüm dünyada, yapılardan endüstriyel proseslere, ziraattan genel amaçlı temiz ve kirli su transferine, altyapı yatırımlarından arıtma tesislerine kadar uzanan geniş bir yelpazede, insanlığın gereksinim duyduğu pek çok alanda Wilo’nun tamamlayıcı özellikte tesisat ekipmanları kullanılıyor. Dünyada 71 ülkede yerleşik kendi satış firmaları ve 7000 çalışanı ile 1,20 milyar Euro’yu aşan ciroya sahip olan Wilo, Türkiye’deki faaliyetlerine ise 1992’de başladı. Bu tarihten sonra Türkiye gittikçe artan bir hacimde Wilo’nun dünyadaki üretim merkezlerine ihracat yapar hale geldi. 2009 yılında alınan yatırım kararı ile sektörün en teknolojik tesisini Türkiye’ye kazandıran Wilo, bu sektörde Avrupa’daki LEED Gold Sertifikasına sahip ilk yeşil binada faaliyet gösteriyor. Wilo Türkiye gösterdiği başarılı performansla 2010’da yakın bölgedeki 9 ülkenin (Azerbaycan, Irak, Lübnan, Suriye, İsrail, Ürdün, Filistin, Gürcistan, Türkmenistan) operasyonlarının Türkiye Ofisi’ne bağlanmasını sağladı. Böylece Türkiye ile birlikte toplam 10 ülkenin operasyon yönetimi Wilo Türkiye’de yapılır hale geldi.

||||| 0 ! |||||

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*