Tent London;Tasarım Harikalarının Yeri

Londra Tasarım Festivali’nin merkezinde yer alan ve son 7 yıldır sürekli gelişen Tent London, bağımsız tasarımcılardan ve keşfedilmemiş yeteneklerden çıkan sıra dışı ürünleri sergilemesiyle biliniyor.

Dünyanın pek çok yerinden gelen muhteşem sistemler, ilham verici konuşmalar ve sunumlar, Tent London’ı Londra Tasarım Festivali’nin en büyük ve en popüler tasarım yeri haline getiriyor.

Tent London, 20,000’den fazla ziyaretçi için 25 ülkenin 200’ü aşkın şirketini, 8 galeri gösterilerini ve 40 küresel markayı aydınlatmadan mobilyaya kadar geniş yelpazede bir görsel şöleni bir araya getiriyor.

Bu yıl 19-22 Eylül arasında tarihleri Hanbury Caddesi’nde bulunan Old Truman Brewery’de gerçekleşen Tent London’da yer alan sekiz özel tasarıma bir göz atalım.

Y Studio’dan Re-Born Lighting

aol-tent-london-ystudio-re-born

 

Genellikle modası geçmiş kabul edilen ürünlere yeni bir estetik katarak modern çağda yer almalarını amaçlayan Y-Studio, bir fotoğraf makinesini modern bir lambaya dönüştürüyor.

(Fotoğraf http://cargocollective.com/ystudio/Reborn-001)

Melody Rose’dan Upcycled Ceramics

aol-tent-london-melody-rose

 

Melody Rose, Kanada doğumlu tasarımcı Melanie Roseveare’ın tasarımı. Kariyerine Diageo’da küresel pazarlama ile başlayan tasarımcı, küresel sorunlar ve toplumsal değişimlere duyduğu ilgi ile, eski parçaları yeniden tasarlayarak Upcycled Ceramics’i yarattı. Eski seramik, yeni bir dokunuşla hayat buluyor.

(Fotoğraf: http://melodyrose.co.uk/)

Bernardita Marambio Design Studio’dan P.E.A.D not DEAD

aol-tent-london-pead-not-dead-01 aol-tent-london-pead-not-dead-02 aol-tent-london-pead-not-dead-03 aol-tent-london-pead-not-dead-04

 

Bernardita Marambio Design Studio, farklı materyallerın kullanımı kadar çeşitli üretim teknikleri üzerinde de durarak, geri dönüşümlü şampuan ve duş jeli şişelerini yüksek yoğunluklu polietilen (LDPE veya HDPE olarak bilinir) ile vazo üretimini deniyor.

(Fotoğraf: http://www.bernarditamarambio.cl/P-E-A-D-not-dead)

Galapagos’dan Genovesa

aol-tent-london-genovesa

 

Manchester’daki bir golf klübünden kurtarılan sandalyelerin müthiş çizgisi.

(Fotoğraf: http://www.galapagosdesigns.com/)

Alison Fitzgerald’dan Hand-woven Baskets

aol-tent-london-hand-woven-basket

 

Lough Neagh kıyılarındaki söğütlerin uzun, ince ve parlak saplarının güzelliğini fark ederek bunlardan ilham alan tasarımcı, dayanıklı materyaller ve yöntemler kullanarak el dokuması sepetleri yarattı.

(Fotoğraf: http://greenwoodbaskets.co.uk/)

Madeline Boulesteix’ten Jelly Bowl Fener

aol-tent-london-jelly-bowl

 

Madeline Boulesteix, mütevazı nesnelerden avize gibi zengin bir şeyler yapma fikriyle, geleneksel mutfak ürünlerini görkemli dekorasyon ürünlerine dönüştürüyor. Jelly Bowl Fener, bir jöle kalıbı, pasta kabı, çatal kaşık ve cam damlalardan oluşuyor.

(Fotoğraf: http://inhabitat.com/8-great-green-designs-coming-to-tent-london-2013-at-the-london-design-festival/)

I M Lab’den Eroded Stools (Aşınmış Tabureler)

aol-tent-london-im-lab-eroded-stool

 

Alessandro Isola ve Supriya Mankad tasarımı bu tabureler, erozyonun doğal oluşumundan esinlenilerek mantar blokların yalnızca rahat bir oturak değil, aynı zamanda uygun bir dergi tutucu olmasını sağlıyor.

(Fotoğraf: http://imlab.co.uk/)

Kate Noakes’dan “Icons Of The Everyday” Sehpa

aol-tent-london-kate-noakes-icons-of-the-everyday

 

Kate Noakes, nesnelerin ömrünü uzatmak için mobilyaları yeniden tasarlıyor. Her parça, alçıtaşı ve pigment ile metal kakma kullanılarak yeniden tasarlanıyor.

(Fotoğraf: http://www.katenoakes.com/)

 

||||| 0 ! |||||

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*