Tom Dixon’un AW16 Koleksiyonu Maison & Objet Paris 2016 Fuarı’nda

Tom Tixon bu Eylül ayında gerçekleşmekte olan Maison & Objet Paris Fuarı’ndan önce koku ve mum koleksiyonunu zenginleştirdi. The Materialism koleksiyonu, bilinen popüler Oil ve Quartz serilerine Alloy ve Stone’un eklenmesiyle hayli genişledi- ki bu seride yer alan her tasarım bir materyale işaret ediyor; Cam, Taş, Metal ve Mermer. Alloy kaba ve endüstriyel tarzda dökme metalin keskin, hafif ve ferah kokuyla harmanlanmasıyla elde edilirken Stone alımlı yeşil bir katmanla tamamlanmış pürüzsüz mermerle birlikte sunulmakta ve egzotik incir ve sandal ağacı aromalarına sahip.

“Bizim için tasarım süreci çok boyutlu olmakla birlikte ilhamın, çözülmesi gereken bir sorunun olduğu herhangi bir yerde başlayabiliyor. Bir ürünün başarısı ve arzu edilmesi onu şekillendiren cisimle akıl almaz bir şekilde bağlantılıdır; bizim başarımızın büyük çoğunluğu da materyallerimiz ve onların neden yapıldığından geliyor. Ancak bütün bunların ötesinde hammaddenin tutkulu bir objeye ya da fonksiyonel bir esere dönüşme süreci tasarımcının gerçek simyasıdır.” diyor Tom Dixon.

Oil
Çok renkli yapıda ve güçlü, tazeleyici yağlarla oluşturulan koleksiyon Oil, erimiş kenar kısımları ve çukurlu formuyla her birinin birbirinden farklı ve özel olduğu bir koleksiyon. Yüzeydeki ışık kırılmaları suyun üzerindeki petrol veya yusufçuk böceğinin kanatları gibi parlak ve hipnotize edici bir etki yaratıyor.

Tom_Dixon_Oil_Collection_204ec37e-e99f-4b80-924f-f64d7e67670e

Notalar:
Üst Nota: Selvi
Orta Nota:Gayak Ağacı
Alt Nota: Gayak Ağacı

Oil_Tom_Dixon_collection_of_candles_scents_and_home_accessories

Alloy

Koleksiyona yeni ilave edilen Alloy, karakteristiğini buna eşlik eden keskin, temiz ve hafif kokusuyla sunuyor. Koleksiyon ağır endüstriyel metal tasarımını onu kaplayan mum ve kokusuyla kucaklaştırıyor. İşlenmiş köşeleri ve tarzı Dixon’un pek çok tasarımında karşılaştığımız bir şey.

Tom_Dixon_Alloy_collection

Notalar:
Üst Nota: Odunsu
Orta Nota:Amber
Alt Nota: Cypriol

Alloy_Tom_Dixon_collection_of_candles_scents_and_home_accessories

Stone

Doğayla güzel bir bağlantı kuran Stone çarpıcı, pürüzsüz ve ağır mermer kütlesi içermektedir. Taşın doğal karakteristiği bu tasarıma kendine özgü bir kişilik kazandırmakla beraber egzotik incir ve sandal ağacı aromalarıyla baş döndürücü bir hale getiriyor.

Tom_Dixon_Stone

Notalar:
Üst Nota: İncir
Orta Nota:Bergamot
Alt Nota: Sandal Ağacı

Stone_Marble_Tom_Dixon_collection_of_candles_scents_and_home_accessories

Quartz
Donmuş bir hareket gibi görünen ve misk amberi ile yalancı karabiberin arıtılmış misk kokulu birlikteliğinin masalsı cam ile birleşimi… Her bir girinti ve çıkıntı, Dixon’un tasarımlarında görmeye alışık olduğumuz gizemli ve çekici havaya bürünmesi için cam üzerinde yapılmış pek çok çalışmanın ürünü.

Tom_Dixon_Quartz

Notalar:
Üst Nota: Yalancı Karabiber
Orta Nota:Cypriol
Alt Nota: Misk amberi

Quartz_Tom_Dixon_collection_of_candles_scents_and_home_accessories

||||| 0 ! |||||

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*