Trakya Cam’ın yeni ürünü Isıcam Konfor 60/43 T mimarlarla buluştu

Trakya Cam, Türkiye’deki en büyük mimarlık platformu ‘ARKIMEET 2013’e gümüş sponsor olarak katıldı. Trakya Cam, İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde “Mimarlar İstanbul’da Buluşuyor” başlığıyla düzenlenen platformda, başta yeni ürünü ‘Temperlenebilir Solar Low-E’ kaplamalı camla üretilen ‘Isıcam Konfor 60/43 T’ olmak üzere tüm son teknoloji ürünlerini mimarlarla buluşturdu.

Şişecam Topluluğu şirketlerinden Trakya Cam, Türkiye’nin en büyük mimarlık platformu ‘ARKIMEET 2013’ün gümüş sponsorluğunu üstlendi. Arkitera Mimarlık Merkezi tarafından Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen Türkiye’nin en büyük mimarlık platformu, dünyanın çeşitli ülkelerinin yanı sıra 81 ilden yüzlerce mimara ev sahipliği yaptı.

Trakya_Cam_1

Trakya Cam, “Mimarlar İstanbul’da Buluşuyor” başlığıyla düzenlenen platformda, kurduğu standtla başta yeni ürünü ‘Temperlenebilir Solar Low-E’ kaplamalı camla üretilen ‘Isıcam Konfor 60/43 T’ olmak üzere diğer ileri teknoloji ürünlerini tanıttı.

Mimari camlarda sürekli geliştirme ve inovasyon projeleriyle değişen talep ve ihtiyaçlar doğrultusunda üretim gerçekleştiren Trakya Cam, yeni ürünü ‘Isıcam Konfor 60/43 T’ ile gün ışığını engellemeden yazın güneş ısısı girişini kontrol altına alıyor. Kışın da ısıyı içeride tutan ürün, konut ve işyerlerinin soğutma ve ısınma giderlerinde önemli tasarruf sağlıyor.

Ayrıca, temperlenebilme özelliğiyle emniyet ihtiyacını da karşılayan ‘Isıcam Konfor 60/43 T’, tüketicinin cam kırılması durumunda karşı karşıya kalacağı riskleri de azaltıyor.

Dünyanın altıncı, Avrupa’nın dördüncü büyük düzcam üreticisi olan Trakya Cam, yapı sektörüne yönelik ileri teknoloji ürünleriyle mimaride büyük önem taşıyan; enerji tasarrufu, dekorasyon, gürültü kontrolü, emniyet ve güvenlik ihtiyaçlarına yönelik çözümler sunmaya devam ediyor.

Trakya_Cam_

Isıcam Konfor 60/43 T çevre dostu bir bina yaratılmasına fırsat tanıyor

Trakya Cam’ın yüzde 60 yüksek ışık geçirgenliğiyle gün ışığından maksimum fayda sağlayan yeni ürünü güneş ısısı girişini yüzde 43 oranında azaltarak, yazın soğutma giderlerinden önemli oranda tasarruf sağlamış oluyor. Isıcam Konfor 60/43 T’nin hem dış, hem de iç yansıtma özelliği düşük olduğundan, mimari tasarımlarda gerek dıştan içe, gerekse de içten dışa bakışta şeffaf ve nötral görüntü sağlanıyor. Ayrıca, ısı kontrol özelliği sayesinde kışın iç mekândan ısı kaçışları da engelleniyor.

Yıl boyu konforlu bir yaşam alanı sunan Trakya Cam’ın yeni ürünü, aynı zamanda ısıtma ve soğutma giderlerini düşüren ve karbondioksit emisyonunu azaltan çevre dostu bir bina yaratılmasına fırsat tanıyor. Trakya Cam’ın yeni ürünü rezidans ve kış bahçelerinin yanı sıra alışveriş merkezi, otel, okul, hastane, ofis gibi ticari binalarda kullanımına uygun olmasıyla dikkat çekiyor.

||||| 0 ! |||||

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*