Yaratıcı Duvarlar 2; Duvarda Çerçeveler

Yaratıcı duvar yaratmak cesaret ve emek istiyor. Yazı dizimizin ikinci ayağıyla sizleri yüreklendirebilmeyi umuyoruz…

Biz eskiden şapkaları kafalarda, sepetleri yerlerde, tencere tavaları sofralarda, neon ışıkları, tabelaları sokaklarda bilirdik. Şimdi bildiklerimiz unutma vakti…

Duvarlarınızı şenlendirmeye faydası dokunabileceğini bildiğimiz bir kaç öneri;

1- Ağırbaşlı ve modern bir görüntü yaratmak için aynı boyutlarda çerçeveleri eşit aralıklarla dizmek en basit ve risksiz yöntemdir. Ancak, biraz daha cosy bir atmosfer için kesinlikle farklı boyutlarda çerçeveler kullanın ve eşyalarınızın yerleşme şekline göre dağıtarak kendi kolajınızı yaratın.

creative-walls-01-new-121

2- Tablolarınızı asarken çivi çakarak duvarlarınızı zedelemek zorunda değilsiniz. Tablolarınızı öylece yere bırakarak sergileyebilir, çabasızca yaratılmış gibi duran görsel zenginlik sağlayabilirsiniz.

creative-walls-02-new

10

3- Şu göz hizası meselesi; Kabul edelim tek başına yere yakın asılmış bir tablo uygunsuzdur ve rahatsız edici durabilir. Ama hızınızı almış bir halde tavandan yerlere kadar asmaya başladığınızda sizi kim tutabilir! İşte göz hizası meselesi önemsiz kaldı!

creative-walls-03

4- Duvarlarınıza asacağınız raflara tablolarınız, biblolarınızı, objelrinizi dizmek değişikliklere izin veren, esneklik sağlayan iyi bir yöntemdir. İkea2da satılan ön kısmı biraz daha yüksekçe olan dar raflar mükemmel bir çözüm!

creative-walls-04

5- Biraz çılgın bir görünüm için ne bulursanız asın! Aynaları, saatleri, kolyeleri, farklı tiplerdeki çerçeveleri, kilimleri, çiçekleri, fenerleri, şapkaları, ahşap malzemeleri, süpürgeleri, evet hatta bisiklet gidonlarını asın! Ve mekan tanımayın. Salonlara, yatak odalarınıza olduğu kadar tuvalet ve banyo duvarlarınıza da asın!

16 25creative-wallssss creat 434233 ceratic

6- Bugünlerde son derece gözde olan fontlardan ve neon ışıklardan faydalanın.

creative-walls-06

7- Mekanın uygun köşelerini farklı renkte boyayarak, fonlar yaratabilir, bu fonlardan faydalanabiliriz. Duvarları yatayda iki renge bölmek eski, eğlenceli ve hatta romantik bir yöntemdir.  Bu yöntem yaratttığı göz yanılgısıyla tavan ile duvarlar arasındaki sınırları silerek mekanı daha yüksek gösterebileceği gibi, ilginç bir şekilde çok yüksek tavanlı mekanları da daha alçakmış gibi gösterebilir. Duvar kağıtları zormuş gibi gözükse de duvar kağıdınızın tarzına uygun malzemeleri bir kaç denemede başarıyla biraraya getireceğinize eminiz.

creative-walls-07

||||| 0 ! |||||

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*