YONG JEONG

1988 Güney Kore doğumlu genç tasarımcı Yong Jeong’un ilgi ve alaka alanları arasında endüstriyel ürün, mobilya, mekân ve diğer kulanım amaçlarına hizmet eden ürünlerin tasarlanması yer almakta. Kendisini, eşsiz form ve yapılara ulaşmaya çalışan bir tasarımcı olarak tanımlayan sanatçı, bu yeni patikayı kendi anıları ve hayalgücü ile açtığını belirtiyor.

Architecture of Life olarak, Güney Koreli bu genç tasarımcının bir kaç çalışmasına yer verelim istedik. Dilerseniz siz de sanatçının resmi internet sayfasından eser ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz: http://www.jeongyong.com/

DORA

Dünya’nın ekseni olan 23,4 derecelik bir açı ile duran bu CD oynatıcı sanatçının son kişisel tasarımları arasında yer almakta. Ön yüzünde bulunan hoparlörün ses kaynağı, arka yüzde bulunan bütünleşik bir CD haznesi olan Dora’nın CD oynatıcı ve hoparlör kısmı yuvarlak bir biçimde iken üzerinde durduğu standı ise yine yuvarlak tabanlı üçgen bir piramit biçiminde tasarlanmış. Geometrik şekillere dayalı bir anlayış ile tasarlanan Dora’nın gücünü aldığı bu konsepti, dikdörtgen biçiminde bir uzaktan kumanda tamamlıyor.

AOL_DORA_CD_Player_Jeong_Yong_05
DORA CD Player @Jeong Yong

ONE

Bu ilginç masa takviminin üretildiği malzemeler, LEGO’ların da ana üretim maddesi olan ABS (Acrylonitrile butadiene styrene) ve birkaç basit mıknatıstan ibaret. Farklı çaplarda 3 adet halkanın bulunduğu takvimin her halkasının anlamı da farklı. Halkalardan 31 adet bölmeye sahip büyük olanı Güneş’i, 12 adet bölmeye sahip olanı Ay’ı ve 7 adet bölmeye sahip küçük olanı ise Dünya’yı ve onun 7 gününü dolduran bizleri temsil etmekte.

AOL_ONE_Table_Calendar_Jeong_Yong_05
ONE Table Calander @Jeong Yong

FLOPEN

Morris isimli bir firma için tasarlanan bu fosforlu kalemin özelliği çok basit ve de sade. Uç kısmını bir yıldız şeklinde tasarlayan sanatçının amacı; ilgimizi çeken yerleri farklı bir bakış açısıyla bizlere yeniden sunmak.

AOL_FLOPEN_Highlighter_Jeong_Yong_01
FLOPEN Highlighter @Jeong Yong

NATURE POT

Tasarımları ile insan ve doğayı buluşturduğuna inanan sanatçı, bir su ısıtıcısını, olabilecek en sade hali ile bizlere sunuyor. Nature Pot (Doğa Demliği), dalları andıran biçimi ile farklı kullanım alanlarına da hizmet verebilmesi ile ilgi çekici bir ürün.

AOL_NATURE_POT_Humidifier_Jeong_Yong_01
NATURE POT Humidifier @Jeong Yong

SNAP HANGER

Jeong Yong’un ABS kullanılarak üretilmesini uygun gördüğü bu elbise askısı tasarımının ilham kaynağı makaslar olmuş. 2 ünite arasında yerleştirilen çıtçıtlar sayesinde son derece kolay bir birleştirme ve ayırma şansına sahip olduğunuz bu elbise askıları, aynı zamanda bir araya da getirilebilerek ağırlık ve yerden de kazanmanızı sağlamakta. Çantasında genelde fazla yer olmayan ve hızlı hareket etmeyi seven seyahat tutkunları için birebir!

AOL_SNAP_HANGER_Jeong_Yong_02
SNAP HANGER @Jeong Yong

 

||||| 0 ! |||||

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*